Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Warhammer Fantasy!
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Etnicznik »

Jestem bardzo początkującym graczem AoS posiadam tylko jeden oddział krasnoludów i działo. Oba zestawy zostały kupione pośpiesznie i nie zamierzam tworzyć armii krasnoludów , ale wykorzystam je do nauki malowania a te co ładniejsze użyje do dekoracji. Wracając do tytułu tematu czy jest na forum ktoś kto pomógłby mi wybrać rasę. Na oku mam imperium i skavenów ale nie jestem pewien których wybrać a nie chcę żeby następne modele zostały odstawione jak krasnoludy. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycję.
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Krystus »

To musi być Twoja decyzja, niech nikt za Ciebie nie wybiera. Pooglądaj modele i weź te, które najbardziej Ci się podobają. Nie ma chyba nic gorszego niż malowanie czegoś czego się nie lubi z wyglądu.
Ja swoje frakcje zwykle wybieram mając też na uwadze opis fabularny armii.
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Grzechu12 »

Dokładnie-kwestia czy wolisz dobre, regularne wojska czy dzikie hordy zła. ;)
"Your doom is coming, man-things."
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Etnicznik »

Podjąłem decyzje zbieram armię imperium. (iron from ice?)
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Iliach »

Co do wyboru armii w Age of Sigmar to musisz pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, że niestety sam wygląd jednostek w tym wypadku nie jest najlepszym doradcą, bo pojawia się tu określenie takie jak "armie supportowane" . Mianowicie stare armię typu Imperium, Bretonia, skaveni, Wood elfy etc. istnieją tak naprawdę po to, aby ludzie grający kiedyś w batla mogli użyć swoich starych modeli do AoSa.

Przykładowo ja miałem kiedyś chęć zbierania armii Lizzardmenów ( teraz obecnie Seraphon ) Wydałem jakieś 350 zł na modele i stoją sobie teraz na półce, tak jak twoje krasnoludy :P I to z tego tylko i wyłącznie powodu, bo lizardmeni mieli stare modele, oraz są na szarym końcu na planie wydawniczym.

Imperium , to nie jest wcale taki zły pomysł, ludzie dają sobie nim radę na turniejach oraz robią fajne i gięte rozpiski, tutaj masz przykład :
http://wellofeternitypl.blogspot.com/20 ... combo.html

Jednak musisz też rozważyć fakt, czy chcesz być na blacie starym reliktem, bo przykładowo takie imperium na 99,9% nie dostanie nowych modeli, nie dostanie nowych warscrolli, a tym samym nie dostanie nowych battletomów (odpowiednik 40stkowego kodeksu ) co za tym idzie nie będziesz miał dostęp do batallionów i innych ciekawych rzeczy ( a bataliony to odpowiednik 40stkowych formacji )

Przykładowo teraz jest wielkie ciśnienie na chaos oraz na tak zwanych "Sigmarines" czyli na frakcję Stormcast Eternals , gdzie Ci dostają jakieś nowości , nowe jednostki i zasady średnio raz na miesiąc.

Nie chcę Cię też zniechęcać i straszyć, ale nie chciałbym abyś później żałował swojej decyzji albo abyś miał na sercu żal, że na forum zostałeś źle pokierowany. Imperium na chwilę obecną jest spoko, jednak tak jak już mówiłem, ta armia nie będzie dalej rozwijana przez GW i z czasem do innych frakcji stricte AoSowych takich jak Ironjawz, Stormcast, Sylvaneth, Fyreslayers , Everchosen, mogą wyjść takie gięte rzeczy i formacje, na które już twoje imperium nie będzie posiadało kontry , przez co z czasem może stawać się coraz bardziej niegrywalne, a pamiętajmy że zarówno armia do takiego AoS czy WH40k to nie bagatella wydatek, więc może być też i tak, że zanim uzbierasz armię na 2k punktów bo powiedzmy będziesz zbierać ją przez 6 miesięcy do roku, armia okaże się już zbyt słaba w porównaniu z innymi frakcjami.

Teraz też zauważyłem jedną rzecz, że około 70% armii imperium jest z tak zwanego "Mail Ordera" czyli zamawiając te jednostki poczekasz sobie od tygodnia do dwóch :P
Obrazek
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Etnicznik »

Tylko pojawia się następujący problem bo imperium jest jedyną rasą którą chciałbym zebrać w AoS bo cała reszta nie odpowiada mi wizualnie sigmarici to po prostu space marine, chaos nie podoba mi się dizajn spaczenia,szkielety podobnie jak z chaosem nie odpowiadają mi wizualnie,elfy gardzę wszystkimi elfami,ogry po prostu nie,co zostaje jaszczurki oraz orkowie lizardianie nie pasują mi klimatem a orkowie chyba w ostateczności bo wolałbym grać siłami dobra na razie będę czekał i oszczędzał fumdusze na zakup armi ale bądzmy szczerzy warhammer bez armi ludzi to nie może się udać dlatego brędzej czy później będą musieli coś zrobić (Jeżeli są jakieś błędy to przepraszam bo trudno pisać na telefonie)
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Pilliquetzal »

Kamracie Etnicznik, warto także zadać sobie pytanie, na ile jesteś nastawiony na granie, a ile na samo modelarstwo- bo z graniem bywa różnie, a modele pomalowane, imperialne, czy inne, zawsze będą cieszyć oko; tym bardziej wydaje mi się, że wybierać należy po prostu to, co się akurat najbardziej podoba. Mi osobiście wydaje się, że większą radość daje samo malowanie i inne okołomodelarskie sprawy niżeli sama gra- ta ostatnia potrafi być frustrująca, bowiem dobrze pomalowane modele u przeciwnika są dość rzadkie (skoro można grać armią w kolorach ,,szary plastikowy"); a nieraz zapewne staniesz do walki z nieprzyjacielem trzymającym zabawki w pudełku po butach i pociapane farbą ot tak (nie jest to przytyk do nikogo kamraci, brońcie bogi, tylko uwaga ogólna); a to nie służy radości z boju, cóż to znaczy bowiem przegrać z dziadostwem swoimi pieszczonymi oddziałami.

Wydaje mi się także, że kierowanie się intencjami wydawniczymi Games Workshopu to ostateczna cymbalistyka, firma ta bowiem już od wielu lat przestała być ,,od graczy dla graczy" (czasy Ansella czy braci Perry) i stała się ,,od korporacji dla klientów", co nawet oficjalnie przyznali stwierdzając, że absolutnie nikt z kierownictwa nie gra w ich własne gry. A świadczy o tym, że to chciwe dziady, choćby to, że w cholerę drogie nowości otrzymują super zasady, bylebyś tylko je kupił i poniekąd stają się nieodzowne, jeśli chcesz wygrać. Zresztą są inne systemy niż Sygmar, gdzie możesz grać czym chcesz i jak chcesz- kings of war, 9 era; albo liczne skirmiszówki- jakbyś chętny był kiedyś na skirmisza, to ja również bardziej je wolę niż masówki.

Nie zniechęcaj się także słowami niektórych, że Imperium nie jest warte inwestowania- prawda, liczba modeli imperium od GW jest niska i raczej nie wyjdą nowe; jednak modele imperialne posiadają prawie 40 lat historii; i jeśli interesuje Cię zbieranie ślicznotek ze starych edycji, co jest bardzo wdzięczne (a stare modele nadal są prawie w całości w pełni kompatybilne z nowymi zasadami), to droga stoi otworem. Oczywiście czeka Cię handel z drugiej ręki, bo stare modele są obecnie nie do dostania- także tutaj ebaj czy allegro wchodząw grę. Z tymże duża uwaga- od około 3 miesięcy jedni wesołkowie na allegro sprzedają ołowiane kopie starych modeli imperialnych i trzeba na to uważać; to miej na uwadze, lecz zdarzają się jeszcze perełki. Poza tym dostępne są modele alternatywne, nierzadko piękniejsze i zrobione w metalu, w cenie porównywalnej do ohydnych plastików games workshopu (firmy Gamezone, Avatars of War; w pewnym aspekcie także amerykański reaper; dodaj do tego, że firma Mantic, założona przez część ludzi, którzy odeszli z games workshop, tworzy całkiem udane modele alternatywne- frakcja ich to Basilea; zerknij sobie). Rozmawiałem ponad półtorej miesiąca temu z właścicielem dwarfa- bo chciałem kupić na konwersję jeden model z avatara właśnie- i powiedział, że nie będzie zamawiał już z tych firm niczego bo nie ma popytu, także polecam krakowski vanaheim, ma bardzo dobre ceny i upusty.
Także zachęcam szczerze- bierz imperium i baw się dobrze! Zastanów się czy chcesz bardziej grać czy malować i zdecyduj- w jednym słuchaj Iliacha, w drugim kamrata Pilliqa. Bohaterów postaw z gamezone czy avatara, oddziały z Basilei i maluj. Jeśli jesteś zainteresowany kolekcjonerką starych edycji, poszukaj na internetach katalogu "Empire collectors guide", który zawiera wszystkie wzory z 4-6 edycji włącznie (sygmar to, w dużym skrócie, tak jakby dziewiąta edycja). Maluj czy tam też i graj, a estetyka sigmarinsów z WoWa czy inne herezje Games Workshopu potraktuj jako dopust boży, bo tylko tego są warte. No i broń boże nie maluj farbami cytadeli, to herezja, tylko i wyłącznie vallejo, zerknij sobie na któryś z wątków chaotyków w dziale hobby, dlaczego. Może sporo się rozpisałem, lecz zdaje mi się, że moje słowa mogą być przydatne, skoro pytasz o te sprawy.

ahaha, zresztą jeszcze a propos bycia reliktem, to sam nim jestem i dobrze mi z tym, moja statystyka wojowań to chyba z pół na pół przegranych do wygranych. Moja armia to klasyka szóstej edycji z nielicznymi wtrętami jednostek siódemki, jak jazda wampirza i wózek z truchłem, więc można tym grać i można nawet wygrywać. Z ósmej edycji nie mam absolutnie nic, a wydano wtedy kilka grubszych jednostek; nie mam też dziadostwa z forgeworldu (ten duch duży); a jakoś sobie zawsze radziłem. Więc nie lękaj się bycia reliktem! I relikty są ważne!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: Etnicznik »

Wybieram imperium i liczę że za jakiś czas los uśmiechnie się do mnie i dodadzą coś nowego bo moim zdaniem warhammer bez imperium ludzi to już nie ten sam warhammer
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Ktoś może mi pomóc wybrać rasę

Post autor: kamel »

W AoSie musisz odpowiedzieć sobie na jedno ważne, ale to z... ważne pytanie: Co chcę w życiu robić, a potem zacznij to robić.
ODPOWIEDZ