A może nazwa?

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

A może nazwa?

Post autor: Frodek »

No właśnie, może opracujemy jakąś nazwę klubu? :)
Fides pro fide
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: A może nazwa?

Post autor: Grzechu12 »

A nie mamy już OKGB-Olsztyński Klub Gier Bitewnych?
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: A może nazwa?

Post autor: danyboy »

Pewnie Frodkowi chodzi o Olsztyński Klub Gier Bitewnych "Shas'O Sa'cea Lasa Aun'Kor Mont'yr" czy coś takiego ;)
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: A może nazwa?

Post autor: Frodek »

Myślałem nad czymś krótszym typu "Rozpierdalacze" ale Twoja wersja Dany też jest ok :p Chłopaki z Białego mają Overwatch, więc może też coś krótkiego może się znajdzie :)
Fides pro fide
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: A może nazwa?

Post autor: Jurgen »

Myślę, że najbardziej uniwersalnie byłoby "Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu" :lol:
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: A może nazwa?

Post autor: Pilliquetzal »

O-K-G-B! Krótkie i treściwe, bez dodatków!
Załączniki
OKGB duży.png
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: A może nazwa?

Post autor: Frodek »

KGB! КГБ chyba powinno się pisać :p
Fides pro fide
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: A może nazwa?

Post autor: Janosik »

Też byłbym za tym, żeby jednak jakaś nazwa była :) Pragnę zauważyć, ze praktycznie wszystkie kluby jakie istnieją w Olsztynie mają nazwy - Miscast, AKMf "Olifant", więc czemu nie my? :D A z tym KGB to Frodek ma rację - chcecie, żeby kojarzyli nas z zielonymi ludzikami? :D
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: A może nazwa?

Post autor: Iliach »

Też jestem za jakąś nazwą, bo w Olsztynie jest już dużo najróżniejszych grup czy organizacji i to może być mylące dla potencjalnych interesantów. Ostatnio OKGB dużo się udziela w środowisku Olsztyńskim ( pokazy w Heliosie / w akademikach / gamegrinder etc. ) Jakiś świeżak może zobaczyć jakiś taki ewent i wyrazić ciche zainteresowanie w takim kontekście , że nie zagada w prost bo może się krępuje czy coś, ale będzie chciał sobie u siebie w domu poszperać w necie za jakimś forum czy cuś i może trafić omyłkowo na Miscasta , albo jakoś na AKMF, albo trafi tutaj, albo znajdzie jeszcze co innego, no sami wiecie o co chodzi. Niektórzy ludzie też powiedzą, że jestem czarnowidzem, ale każda organizacja ma swoje podwórko, zasady, opinię etc. Ktoś przykładowo może będzie chciał wrócić do grania w bitewniaki po wieloletniej przerwie i będzie kojarzyć, że Rysiek sprzedawał kiedyś bitewniaki w Jakubie. Taka osoba przyjdzie, zapyta się o 40stkę, zostanie odesłana do Dwarfa, ale Rysiek przykładowo może powiedzieć - Ale tu ten klub gier bitewnych teraz gra przeważnie w tą fanowską edycję w battla i już nie grywają w 40chę . No i pan Ryszard powie swojego rodzaju prawdę, bo mówiąc ogólnie "klub gier bitewnych" będzie miał na myśli miscast , a taki klient słysząc "klub gier bitewnych" będzie mógł mieć na myśli i nas :P No tak czy inaczej nie ma sensu zalewać posta tekstem bo raczej na bank wiecie o co mi chodzi.

Co do nazwy to kiedyś z Vorsetem się nabijałem, że zasady specjalne bitewniaków to często takie zabawne idealne imiona dla chomików , bo przykładowo malutki chomik z epicką nazwą np. "LINEBREAKER" jest uroczy :DD Można iść tym tropem ( zresztą jak i miscast robił ) i stworzyć nazwę klubu na podstawie fajnie brzmiącej zasady . Oto przykłady :
- Line Breaker
-Split Fire
-Fleshbane
-Warlord
-Rampage
-First Blood

Albo nawet ironizując do Miscasta grającego w Batla , my możemy nazwać się Peril :P

No ale nie robiąc już potoku słów, przyda się krótka i treściwa nazwa, którą taki przyszły pasjonata gier bitewnych łatwo zapamięta i jak będzie miał ochotę to później w domu nas wygoogla :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: A może nazwa?

Post autor: Grzechu12 »

Linebreaker jest spoko, dawajcie ankietę i głosujemy :P
"Your doom is coming, man-things."
ODPOWIEDZ