Dyskusja ogólna

Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Grzechu12 »

Krystus, dasz rade, możesz grać w KT, nie poddawaj się!
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: danyboy »

Obrazek
Szanowni gracze. Mam taki apel do wszystkich (nie jest skierowany do nikogo konkretnie) i ma charakter prewencyjny, zanim pewne sprawy pójdą za daleko ;)

Kampania, w której uczestniczycie z założenia miała być fabularną formą rozgrywania bitew w świecie 40k. Miała pozwolić bawić się w 40k osobom mającym mało modeli, czy wręcz nie znających zasad.
Bardzo Was proszę o zachowanie umiaru przy budowie rozpisek, aby nie był to wygar wszystkiego co GW dała. Kampania ma swoje zasady i ograniczenia, ale nie da się przy obecnym unbalansie wszystkiego wyrównać kilkoma linijkami zasad.
Naprawdę potraktujcie grę w kampanii jako powód do wystawienia najbardziej zakurzonych modeli, jako powód do wypróbowania nowych scenariuszy (obowiązujących, starych czy fanowskich), potestowania formacji, czy opowiedzenia jakichś fantastycznych opowieści.

Ja rozumiem, że niektórzy na grę w 40k mogą patrzeć przez pryzmat Mistrzostw Europy, czy "bo takie mi GW dała zasady w Codexie", ale proszę Was nie idźcie ta drogą ;)
40k nie jest zbalansowana, dlatego opowiedzmy historię wyścigu o chwałę na Saldanie IV, a nie ścigajmy się kto ma bardziej turniejową turbo-rozpiskę.
Oczywiście rozumiem, że chcecie WYGRAĆ :) Apeluję jednak o rozsądek, spojrzenie na przeciwnika z perspektywy jego codexu, jego bazy modeli i jego podejścia do gry i jego umiejętności :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Janosik »

Moja bitwa z Krzyśkiem rozstrzygnięta na moją korzyść i poddana walkowerem przez Krzyśka.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: danyboy »

Przepraszam Was bardzo, ale miałem bardzo ciężki tydzień i nie mam kiedy siąść do aktualizacji mapy.
Sprawy ruszą na początku przyszłego tygodnia!
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Iliach »

Nie ma najmniejszego problemu :) Powiedz mi taką rzecz - ty kupiłeś sobie path to glory jako taką pewną formę dodatku czy jakoś tak? Bo intryguje mnie zrobienie czegoś na podobę ale w sygmaryckiej wersji bo w generals handbooku są podane zasady etc. takiego "ichniego" path to glory. Problem polega jednak na tym, że podali te kampanijne traity i dodatki tylko do bodaj 5ciu głównych frakcji. Na stronie black library jest sigmarowe path to glory do zakupu za 150 zł i w opisie aby jest napis, że to kompletny dodatek. Nie wiem jak oni mogą definiować słowo "kompletny" . Przechodząc do meritum - Ty wymyśliłeś całą kampanię / wzorowałeś się na jakiejś stronie, czy może kupiłeś dodatek path to glory? bo jeżeli tak to czy tam są zasady dla każdej frakcji? bo nie chcę wydać 150 zł na organizację sigmaryckiej path to glory by potem okazało się, że dostanę to samo co już mam w podręczniku głównym :P
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: danyboy »

Nie widziałem tych podręczników do AoSa.
Tworząc tą kampanię przejrzałem kilka starych fanowskich kampanii, jednak i one wg mnie były zbyt skomplikowane jak na moją pierwszą, testową akcję.
Zatem można rzec, że moja kampania jest moim tworem (choć zapewne nic odkrywczego nie wymyśliłem, a i to pewnie kiedyś gdzieś widziałem), sama nazwa zaś "Ścieżka Chwały - Prolog" powstała jako wstęp do mojej głównej (bardziej skomplikowanej) kampanii opracowanej dwa lata temu pt "Wyścig po Chwałę", którą mam nadzieję że kiedyś jednak poprowadzę.
I nie ma nic wspólnego z dokumentami GW ;)
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Pilliquetzal »

kamracie Iliachu, nie wiem jak Twoje podejście do kwestii różnych wesołych interesujących zbiorów danych tyczących się warhammera, ale w tym linku do zbiorów mega są różne scenariusze i wspomniane path to glory, zerknij czy to to o czym mówisz, tutaj wrzucam Ci linka:
https://mega.nz/#F!pFgm0RKR!J06C1gVYcjz ... Q!RdpVDB5a
jeśli szukasz jako analogii materiałów z 40k, to przeskocz repozytoria kilka kategorii wyżej.

Po raz kolejny słowem usprawiedliwienia wrzucania wesołego piractwa, kamracie adminie świątobliwy, to przypominam, że żyjemy w postsowieckim bantustanie xd, powodowanym międzynarodowymi siłami i rozkradanym na strzępy postsolidarnościowym układem grubej krechy, gdzie oficjalnie co drugi prawie mieszkaniec żyje poniżej progu ubóstwa zatem tak, godzi się brać rzeczy od sprytnych piratów xd
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Janosik »

Moje bitwy (dzień 9.):

vs Grzesiek - przegrana
vs Frodek - wygrana
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: danyboy »

Janosik pisze: 14 mar 2017, 16:20 Moje bitwy (dzień 9.):

vs Grzesiek - przegrana
vs Frodek - wygrana
Dzięki, jeszcze chwilę bo Rambo vs Jurgen/Iliach finalizują tematy.
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: Dyskusja ogólna

Post autor: Janosik »

Kein problem, mamy czas :)
Zablokowany