DIY Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Prezentacja naszych prac, oraz rozmowy techniczne
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: Frodek »

Świetne :D aż powoli wzrasta motywacja, żebym coś z zaplanowanych rzeczy podłubał :p
Fides pro fide
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: myszopek »

No. To często największy problem: gdzie znaleźć zapał do pracy.
A przecież przy dobrej motywacji ork może zostać rycerzem Jedi ;)
jedi_wyklety.jpg
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: myszopek »

Idę dalej z pierwszą pacynką. To ostry eksperyment, bo do tej pory nie konwertowałem figurek, dlatego wziąłem na warsztat model z bujną przeszłością ;) Jak coś pójdzie nie tak - nie będzie żalu.
Docelowo ma to być mechanik pokładowy. Miał uchwyt od jakiegoś topora, który postanowiłem wykorzystać jako trzonek młota. Dorobiłem resztę z drugiej strony.
WP_20170227_21_06_27_Pro.jpg
A z tyłu dołożyłem klucz, pas i sprzączkę. Pozostałościami starego kleju się nie przejmuję, bo doł pleców bedzie zasłonięty przez krawędź włazu, z którego będzie wystawała figurka.
Nie mam jeszcze pomysłu na drugą rękę.
WP_20170227_21_04_50_Pro.jpg
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: Pilliquetzal »

Widzę chwalebna praca nie ustaje w wysiłkach! Elegancki orkas się szykuje!
No, kamracie, uśmiechnę się do Ciebie wedle zamówienia, choć jak nie wyrobię się z bieżącymi projektami do terminu, o którym powiadasz- a nie chcę roboty tak zostawiać, bo to potem szkodzi natchnieniu, cofanie się do starych projektów- to najwyżej mi na priv podeślesz cóż to za wesołek sprzedaje.
A masz jakiś szkic koncepcyjny wesołej machiny? Byłoby nam tu łatwiej wizualizować projekt i postępy, gdybyś wrzucił jakieś zdjęcie karteczki z projektem!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: myszopek »

Projekty są dla słabych :D
Model powstaje na podstawie zdjęć gorkanautów z netu. Widzę, co mniej więcej powinienem zrobić, patrzę na dostępne materiały, biorę poprawkę na swoje umiejętności i improwizuję.
Wczoraj dodałem ostatnią brakującą część pleców
Plecki(1).jpg
Jak będę zamawiać plastik, dam znać na forum i fejsie, liczę że ktoś się dołączy, bo każde 2 zł urwane z kosztów wysyłki to jeden arkusz więcej ;)
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: Krystus »

Super robota, a do zamówienia pewnie też się przyłączę bo chcę jakieś domki porobić i ten plastik wydaje się całkiem fajny :D
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: myszopek »

Do budynków to sugerowałbym raczej brystol w arkuszach ze sklepu plastycznego. Kilka złotych za arkusz chyba 6 x A4 (o grubości 3 mm).
To trochę offtop ale zarzucę: poza drobiazgami typu słupki do rusztowania, w całości wykonany właśnie z tego. Fajnie robi się otłuczony tynk, zrywając jedną z warstw tektury. Kleisz wikolem.
castel_gandalfo.jpg
Wracając do tematu: mały update. Drzwi onitowane, oczaszkowane i zamontowane w kadłubie:
Drzwi.jpg
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: myszopek »

Praca trwa na wielu frontach.
Powstaje m.in. panel nad drzwiami do desantu w którym osadzona jest jakaś mała broń (coś jak płyta czołowa z włazem kierowcy w czołgu :) . W oryginale to jest jeden element, który ma postać łuku ale średnio mi się to podoba. Poza tym łuki trudno się robi, dlatego kombinuję nad innymi rozwiązaniami.
Zacząłem od pokrywy, i obsady broni.
klapa1.jpg
Tu fotka dla zobrazowania miejsca docelowego, oczywiście to dopiero początek, dojdzie kilka elementów (wklejone na chybcika patafixem):
klapa.jpg
No i pracuję nad pacynką. Wymyśliłem, co mu dać w drugą rękę. To mechanik, więc powinien mieć multitoola :lol:
Pierwszy etap prac z GS-em zakończony, masa wyschła, więc wieczorem kolejne warstwy pójdą
multitool.jpg
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: Frodek »

Jestem niezmiennie zachwycony Twoimi pracami :) Oby tak dalej!
Fides pro fide
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Gorkanaut w wersji "zrób to sam"

Post autor: Grzechu12 »

A może stadion blood bowlowy? XDD
"Your doom is coming, man-things."
ODPOWIEDZ