Gry Bitewne

Wargaming (także gry wojenne, bitewne, figurkowe, strategiczne) – rodzaj hobby związanego z grami wojennymi i strategicznymi, mającymi na celu symulację konfliktów zbrojnych w możliwie dokładnym stopniu, uwzględniając takie czynniki jak zaopatrzenie, pole widzenia itp. Większości gier dotyczy konfliktów historycznych lub współczesnych, popularne są także gry wojenne w realiach fantasy i science fiction.

W grach bitewnych gracze dysponują określoną liczbą różnych jednostek. Rozgrywka dzieli się na tury, w trakcie których gracze w ustalonej kolejności wykonują ruchy. Każdy rodzaj jednostki dysponuje odmiennymi atrybutami, takimi jak szybkość poruszania się (zależy od niej zazwyczaj odległość ruchu), szansa obrony, szansa na atak oraz obrażenia. Kwestie losowe rozstrzygane są za pomocą przypisanego do danej gry rodzaju kostek. W niektórych grach poszczególne postacie tego samego rodzaju różnią się umiejętnościami, zdobywanymi w trakcie walki.

Gdzie gramy

Dzięki uprzejmości Fundacji Szalony Krasnolud i sklepowi Crazy Dwarf mamy możliwość korzystania z największej gralni w tej części kraju: https://crazydwarf.com.pl/mapka-tu-jestesmy-
– gramy w czwartki, niektóre soboty, oraz w inne dni po wcześniejszym sprawdzeniu dostępności sali

Dzięki uprzejmości biblioteki multimedialnej Planeta 11
– gramy we wtorki od 16:00

W co gramy

Wybrane gry bitewne rozgrywane w naszym klubie:

Star Wars X-Wing Olsztyn

One Page 40k olsztyn

Warhammer 40000 Olsztyn

Warhammer Age of Sigmar Olsztyn

Warzone Resurrection Olsztyn

Warmachine Olsztyn

Bolt Action Olsztyn