Bitwy- wątek ogólny

Warhammer Fantasy!
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Jurgen »

Na fejsbukowym profilu Crazy Dwarfa Arek to wpisuje dość regularnie.

https://www.facebook.com/pg/Fundacja.Sz ... ud/events/
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Pilliquetzal »

O, dzięki wielkie, ten grafik zajętych sobót przyda się, teraz wiem gdzie patrzeć!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Pilliquetzal »

Grafik krasnalowy milczy, jacyś chętni na sobotę, tj na jutro xd takie szybkie ogłoszenie, ale na śmierć zapomniałem napisać i tutaj posta.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Lisow
Posty: 74
Rejestracja: 02 wrz 2015, 12:09
bitewniaki:

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Lisow »

Cześć
Po raz kolejny mam przyjemność zawitać do Olsztyna, i po raz kolejny z chęcią zagram z kimś w Age of Sigmar. Będę na miejscu w dniach 10.01. i 11.01. (wtorek i środa) - mam czas na granie w godzinach 11:00-17:00.
Dajcie znać, jeżeli w tych dniach znajdziecie chwilkę :)
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: kamel »

11 wyjeżdżam, a 10 raczej marne szanse .
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Pilliquetzal »

U mnie podobnie jak u Kamela, godziny zupełnie nie pasują. Zależy od którego tygodnia, bo w jednym mam środy całe wolne, ale to nie jest ten tydzień akurat.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: kamel »

Chyba ten system zdechł na amen. A może nie. Czy miałoby towarzystwo chęć na turniej na zasadach GW?
Awatar użytkownika
Mateusz Wasilewski
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:55
bitewniaki: AOS,40K

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Mateusz Wasilewski »

Ja z chęcią :D
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: Pilliquetzal »

No jak system zdechł, wcale nie zdechł, Kamelu- z młodym ostatnio u mnie w chałupie mordowaliśmy, każdy po trzy rozpiski przygotował, dwie na tysiąc, jedna 1500. Nieźle było, spróbowałem zabawowej rozpiski i poległem xd
ja tam nie przepadam za turniejami, chyba żebyśmy grali jak x-wingowcy o honor, bez wpisowego na nagrody, tylko myto za gralnię. Ja tam wolę zabawę, a perspektywa tych nagród, a co za nimi idzie- czyli rozpisek wykoncypowanych w 150 procentach chytrości, prześcigania się w literalnym stosowaniu zasad, dopatrywaniu się gdzie jest pół cala, szczwanym ustawianiu przy pile in, sporach "a widzi go czy nie bo ej ja tu widzę ogon konia zza skały", "ej wystaje patyk od sztandaru pykam bolta" czy oznaczaniu zasięgów jednostek przeciwnika; słowem jakiś taki powergaming, psuje moją wizję dobrej zabawy. Co innego grać tak sobie, a co innego iść na opłacony turniej. Brrr. Ta gra ma dawać radochę i tyle. Po wtóre nie ma w krasnalu nic co bym chciał jakbym nawet wygrał xd, nie kupuję tam już nic od dwóch lat chyba.
Także turniej- nie bardzo; nie lubię napinki; nie widzi mi się, chyba że w formie luźnej gry towarzyskiej w nas kilku. Nie wiem, takie jest tylko moje zdanie, myślę, że rozsądne. Ale to wypadałoby jeszcze chyba jedną osobę znaleźć, bo nasza trójka nieszczególnie się prezentuje, żadnych misji właściwie tylko wyrzynka, choć widziałem gdzieś tam w podręczniku generała rozdział o toczeniu bitew dla większej ilości graczy. Na czterech byśmy zagrali i rundę finałową i pomniejszą rundę przegranych czy jak to tam. A, no i wolny będę zapewne w marcu dopiero, luty mam albo w rozjazdach, albo w twardych planach malowania.

A propos zasad, skoro już wezwałeś ich święte imię, to zrobię jutro albo w wekend małe update do wątku z zasadami, nowe erraty wyszły na stronie GW w grudniu, w zeszłym tygodniu sprawdzałem i jeszcze nie wrzuciłem do nas. Są też erraty do poszczególnych tych kompendiów frakcyjnych, więc trzeba będzie dobrze posprawdzać przed ewentualnym turniejem. Już miesiąc leżą mi na dysku istotne faq ze strony GW, ale widziałem, że teraz są wszystkie zawarte w oficjalnych erratach i nie ma potrzeby, bym je wrzucał osobno.
I jeszcze co do zasad, to do młodego małe info, widziałem słabej jakości skany tzechowych nowości do sygmara, dwa nowe lore magii i kilka ciekawych formacji, jak w międzyczasie wyjdzie ładniejszy pirat to Ci wyślę na priv linka, bo pewnie byś chciał je wdrożyć dla swoich wojaków.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Bitwy- wątek ogólny

Post autor: kamel »

Poziom zainteresowania danym systemem to liczba osób grających turnieje. W domu to i chińczyk jest popularny, a na Talizman, Monopoly i piłkarzyki to ludzie walą do mnie drzwiami i oknami.

Czy widziałeś napinki na turnieju X-winga? A może na turnieju szachowym? Albo na 40?
Na Masterach się zdarzają, ale to na pierwszych stołach, a potem wszystkim przechodzi. Nie lubisz grać na turniejach, nie graj. Nikt nie zmusza, ale tylko turnieje są szansą na sprawdzenie i poprawienie swoich umiejętności gry. Żadna domówka nie zapewnia takiego poziomu gry jak turniej. A jeśli ktoś wykmini rozpiskę taką, że przeciwnik przegrywa już w fazie rozstawienia, to tylko pogratulować, bo oznacza to wnikliwą lekturę zasad i warscrolli, a przeciwnika zmusza do wymyślenia lepszej rozpiski.

Ostatni turniej AoS odbył się tak dawno, że pozwala to stwierdzić śmierć systemu w danym mieście. A może nie?
ODPOWIEDZ