Spotkania organizacyjne

Warhammer Fantasy!
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: kamel »

Poprawka, można wyciągnąć 51 cali efektywnego ruchu :) (Konnica 12" + Necrotect +3" dla Deathrattle + Inkantacja wiatru Settry - ruch x2 +lot + bieg max 6"=36". Kawaleria ta może szarzowac nawet po biegu + max. 12" + Pile in 3")
Battletome dopuszcza w niektórych przypadkach 6" Pile in dla deathrattle, więc można przemieścić oddział na 54" :D
Zombich się nie wskrzesza, tom wygląda na wyważony, ale nie czytałem innych battletomów.

cały kodex ma być na wiosnę 2017, teraz są tylko traity, artefakty i inne zasady specjalne. dostępny jest pod adresem: http://www.mengelminiatures.com/2016/08 ... kings.html
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Grzechu12 »

Towarzysze! Obywatele! Ludu pracujący stolicy!
Krzysiu rzucił taki temat na grupie FB ale może nie każdy tam wchodzi to macie tutaj:
,,Słuchajcie co wy na to żeby zrobić zrzutkę i kupić 2-3 maty do CD?
Takie co pasują do WH40k, WFB czy innych systemów?
Na start rzucam hasło tutaj, jakby co ja chętny ale powinniśmy minimum zebrać 10+ osób z samej 40tki żeby chociaż te dwie maty zamówić i nie zrzucać się nie wiadomo jakie miliony
Rzucam temat dla chętnych więc proszę jak ktoś nie jest chętny to niech nie trolluje: "A po co?" "A kto wybierze" itp.
To co lecimy z tematem?''
Musimy zebrać 10 osób
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

Przypominam wszystkim o spotkaniu organizacyjnym 02.02.17 omówimy sobie kilka spraw . Miałbym jednak kilka próśb :

1. Będę na gralni od 11 do późnego popołudnia. Będę miał ze sobą pampry na jakieś 2k puntków . Jeżeli ktoś planuje wpaść, niech potwierdzi swą obecność, bo rozegram kilka gier o 11stej, potem około 15stej zrobimy sobie również kilka gier testowych no i później nie wiem czy ktoś jeszcze planuje wpaść powiedzmy 17-18 bo jak już będę siedział na gralni to mogę chwile jeszcze posiedzieć i jeszcze z kimś ewentualnie pyknąć partyjkę, jednak nie wiem czy ktoś planuje swoją obecność w późniejszych godzinach niż 17

2. Zostały napisane 2 kampanie , jedna dla zwykłych graczy sigmara druga dla nowych nowych graczy. Jednak w napisanym dodatku AoS Karannand nikt nie wyraził dotąd jeszcze żadnej opinii i nie wiem czy ludzie nie mają zdania, nie są zainteresowani, czy po prostu nie przeczytali tego.

3. Chciałbym aby ludzie którzy dołączyli do Sigmarowej grupy na facebooku starali się okazywać jakąś aktywność. Uwierzcie mi, że to bardzo mocno motywujące, jak ktoś publikuje jakieś ciekawostki, zdjęcia , czy newsy i nie jest to tylko jedna osoba. Pamiętajmy że oglądają nas ludzie z poza Olsztyna i warto ich czymś zaciekawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

PODSUMOWANIE SPOTKANIA

Turnieje

Uzgodniliśmy, że przed organizacją turnieju potrzeba nam trochę rozegrania na blatach, bo organizowalibyśmy już turniej zarówno dla Olsztyniaków jak i osób przyjezdnych ( fundne nagrody etc.) Jednak jako iż to będzie pierwsze takie wydarzenie na skalę między miastową to należy pamiętać, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, bo chcemy jakoś zachęcać środowisko do siebie, a nie je zniechęcić mierną organizacją czy niedopatrzeniami. Planowo myślimy coś w okolicy marca. Do tego czasu ludzie mają czas aby dokończyć to co niedomalowane, skleić to co nie sklejone oraz ogarnąć to co trzeba. Ustaliliśmy, że nie będziemy robić wymogu malowania, proksy w granicach rozsądku, jednak za pomalowaną armię będzie można osiągnąć bardzo wysoki bonus punktowy , biorąc przykład z turniejów w Warszawie. Proponowane punkty - 1250-1500 , około 2h czasu na bitwę.

Co do scenariuszy turniejowych, po prostu podczas turnieju sędzia rzuca k6 i losuje scenariusz dla wszystkich uczestników. Jeżeli w drugiej bitwie turnieju wypadnie ten sam scenariusz, robimy reroll i tyle ( by nie było przypadku, że ktoś ma armię która ewidentnie nie nadaje się na konkretny scenariusz i ten scenariusz będzie na wszystkich bitwach turnieju )

Plakat

Tu przyznam się bez bicia, ze zrobiłem strzał w kolano, bo najpierw wypadałoby zapytać Sigmarowców jaki dzień pasuje na spotkania a nie walnąć odrazu datę że spotkania są w czwartki. Po prostu wyszedłem z założenia, że ktoś zainteresowany bitewniakami może wpaść w czwartek i mieć szansę jeszcze na zobaczenie 40stki, x-winga i innych systemów

Gralnia
Ja w gralni się nie pokazuje często, więc maty mi nie są potrzebne, 5 razy do roku tam grywam. Może niech fundacja zasponsoruje, na coś te piątki wszak idą.
Piquetzall z całym szacunkiem, ale jeżeli w tym samym zdaniu stwierdzasz , że nie przychodzisz do gralni, to czysta estetyka wypowiedzi wymaga tego, abyś nie przypier-papier się do systemu i organizacji gralni. To czy Arek wsadzi sobie te 5zł do buta, kupi paczkę chipsów, czy wykorzysta na jakieś nagrody, zajęcia czy utrzymanie gralni, totalnie mnie nie interesuje bo to jego sprawa. On zainwestował w to, aby ludzie mogli się spotykać i grać , ale jak już Cię to interesuje, to 5zł od gracza pomaga w utrzymaniu sali, jak wspominał Grzechu - Woda , prąd etc. oraz zauważ, że podczas gier , przenosimy nie nasze blaty, tylko sklepowe które mogą się niszczyć , oraz korzystamy nie ze swoich terenów tylko z terenów Crazy Dwarfa no i można by tak wymieniać i wymieniać. Ucinam w tym miejscu dyskusję odnośnie tego , że za granie trzeba płacić i nie chcę słyszeć już żadnego marudzenia. Dodatkowo na przyszłość proszę pamiętać, że ty nie korzystasz z gralni, ale wypowiadając się na forum publicznym w pewien sposób, psujesz tym sposobem opinię graczom którzy z gralni korzystają.

Co do bywania na gralni, uznaliśmy z Kamelem, że super byłoby aby każdy Sigmarowiec skorzystał z niej przynajmniej raz w miesiącu, tak aby życie Sigmarowe było widoczne.

Kampania

Mamy dwie kampanie - Dla nowych graczy, oraz po prostu dla graczy. Po rozmowie z Kamelem okazuje się, że są ludzie chętni na udział w tej bardziej rozbudowanej kampanii. Dlatego proszę ludzi aby się zastanowili nad udziałem, bo oficjalne zapisy będę przyjmować po powrocie z turnieju w Sopocie ( kurcze ale się zrymowało, chociaż nie chciałem by tak się stało... kurde znowu xD ) Czyli tak ludzie niech do poniedziałku się zastanowią czy chcą brać udział w tej dużej kampanii - Conquer. Przypominam, że system tej kampanii pozwala na wygraną nawet bez stoczenia 1 bitwy. Jeszcze napiszemy kilka errat i sprostowań mechaniki i będzie spoko.

System MG - System mistrza gry - Kamel zasugerował, że aby zwiększyć frajdę z zabawy można wprowadzić system mistrza gry, gdzie ja bym był MG. Po prostu zamiast konstruowania warbanda według swojej myśli, rzucałbym K6 i losował co kto ma w swojej bandzie. Rzuty odbyłyby się przy komisji Arek i Kamel. Tak samo losowałoby się różne wydarzenia typu burza z deszczem, grad, wiatry magii etc. aby jeszcze bardziej urozmaicić świat gry.

Karannand - Testowaliśmy, zabawa wręcz świetna! Jednak trzeba dać tu kilka sprostowań i poprawek. Przy tworzeniu ekspedycji używamy podstawowych modeli które mają bazowo w warscrollu 1-2 woundy. Można wystawić bohatera który ma w warscrollu max 7 woundów . Czyli przykładowo po stworzeniu ekspedycji i dodaniu woundów możemy posiadać członków drużyny z max 7 woundami i bohatera z max 12 woundami.

Test przerażenia - Jeżeli polegnie połowa ekspedycji, rzucamy test . Rzucamy 2 k6 i jeżeli wynik na 2 kościach jest większy niż Bravery naszego modelu z największym jego współczynnikiem, ekspedycja czmycha z pola bitwy.

Sztandary - Jeżeli macie chorągiew ekspedycji, dodajecie swoim wszystkim modelom po prostu +2 do bravery niezależnie od frakcji.


Nauki gry

W Crazy Dwarfie jest armia 10 lizardmenów + bestia . Modele służą do nauki gry. Otóż można z nich korzystać, aby rozgrywać mecze AoS Karannand w celu nauczania gry, w przypadku jak ktoś wpadnie i wykaże zainteresowanie, to jest krótka piłka - puff , siadaj, masz modele, gramy w Karannand.

Grupa na Facebooku

Słuchajcie, mamy fajną, prosperującą grupę na Facebooku. Grupę śledzą również środowiska z różnych miast i super byłoby gdyby ktoś jeszcze oprócz mnie w tej grupie się udzielał, bo jakbyśmy organizowali turniej to wypadałoby aby ludzie śledzący grupę mieli świadomość, że w AoS Olsztyn siedzi ktoś więcej niż iliach :P Wrzucajcie zdjęcia modeli tych nowych jak i starych, swoje przemyślenia jednostek, ba, nawet wpisy typu - zjadłem niedobry jogurt. Chodzi o to, że zawsze jest szansa, że ludzie podejmą dyskusję i nawet przy tym głupim przykładzie z jogurtem, ktoś może zapytać - Jaki ? I wtedy powstaje rozmowa i jakieś przełamywanie lodów :P

Battle Raport

Będziemy z Kamelem nagrywać raport bitewny do Sigmara. Będziemy chcieli to nagrać w sklepie. Format raportu 1500 pts. Jako iż chcemy, aby raport ładnie wyglądał, to musimy ogarnąć ładne modele. Ja sklecam sobie bardzo ładnych Iron Jawz, jednak reszta armii przyjdzie dopiero do mnie w środę 8 lutego i muszę mieć czas aby je pomalować. Nie chcę robić tego z czapy i chce by to serio ładnie wyglądało, więc prawdopodobnie raport będzie nagrywany pod koniec lutego ( prawdopodobnie 25, ewentualnie istnieje szansa, że wyrobie się znacznie wcześniej bo będę miał więcej czasu na mazianie orków ;p ) Tak czy inaczej będę robił listę osób która będzie chciała wystąpić w raportach. Wymóg to podstawowa znajomość zasad oraz 100 procent pomalowanej armii. Na takim raporcie nie może być ani jednego szaraka!

Maty

Jest inicjatywa zakupu klubowych mat. Przedyskutowaliśmy temat z Kamelem i są w sklepie po prostu ładne obite blaty i tak naprawdę mata nie jest jakimś wielkim Must Have. Ja nikogo nie będę zachęcać na siłę, osobiście popieram inicjatywę mat, bo na turniejach dzięki nim jest o wiele ładniej, dlatego jakby co to mogę się dołożyć do maty, oraz myślę że może znajdziemy ewentualnie jeszcze jakiegoś sigmarowca czy dwóch. Jednak nie chciałbym , aby sigmar wspierał inicjatywę i powiedzmy w klubie pojawiają się same maty powiedzmy ze zniszczonymi autostradami albo jakieś planety czy cuś, ale tak jak to było mówione, aby były neutralne, by nadawały się zarówno do 40k jak i fantasy.

Estetyka, pokazy i przyciąganie odbiorców

Nie ustaliliśmy żadnych pokazów AoS na najbliższy czas. Jednak w ramach możliwości chciałbym prosić ludzi, aby pomalowali armię oraz w miarę możliwości na pokazach wystawiali to, co jest najfajniejsze pod względem wyglądu niż wygaru . Wstawiłem do gablotki Carnosaura którego pomalowałem w 3 godziny wraz ze sklejaniem, podstawkowaniem i podkładowaniem. Nie jest to szczyt malarskich marzeń, ale to duża bestia i przyciąga uwagę. Ludzie przychodzili, zagadywali i nawet cykali fotki z komórek. Dlatego też fajnie na jakieś pokazy w miarę możliwości wystawiać duże bydlęta. Tak samo o wiele ciekawiej jest jak armia jest pomalowana. Jak graliśmy z Lisowem to parę osób wyrażało zainteresowanie systemem po zerknięciu na armie, a po prostu podeszli i zagadali, bo armie były pomalowane i superaśnie się prezentowały. Kiedy wszystko jest czarne albo niedomalowane, to uwierzcie mi że z daleka jak ktoś patrzy to nie odróżnia 40k od Sigmara bo i oto i to jest na okrągłych podstawkach a wiem z doświadczenia, że są ludzie którzy się jarają tylko i wyłącznie klimatami Fantasy a odpycha ich Sci fi.

To chyba wszystkie kwestie które zostały ogarnięte na spotkaniu.

Erraty i sprostowania mechaniki do Karrarandu ogarnę po powrocie z turnieju w 3city.
Obrazek
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: kamel »

Małe sprostowanie - MG.
Gracz podaje jakiego wystawia bohatera - na pieszo/koniu/behemocie, co daje 7/6/5 unitów. MG rzuca odpowiednią liczbą kości i informuje o wyniku ile i jakich rodzajów unitów może wystawić, a gracz decyduje co wystawić.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: danyboy »

Dyskusja nie na temat wydzielona tutaj:
viewtopic.php?t=392
w tym wątku skoncentrujmy się na AoS.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: kamel »

To może tu będziemy zgłaszać się do kampanii. Ja chcę i będę używał Mumii na piechotę :)
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

SIemka. Słuchajcie wyszła mi jedna sprawa, bo jako iż niestety nie przeszedłem kolejnych etapów kwalifikacyjnych do mundurówki, musiałem złapać się czegoś innego i zapisałem się na takie szkolenia dla ilustratorów cyfrowych. Same zajęcia nie wyżerają mi nie wiadomo ile czasu, jednak najwięcej czasu zabierają tam prace domowe bo nad jednym obrazkiem siedzi się po kilka dni. Dlatego będę miał taki "urlop" od bitewniaków, trwający około tygodnia. Postaram się sporadycznie co jakiś czas zaglądać na forum oraz aktualizować mapę kampanii, jednak teraz brak mi na to czasu.

Z innej mańki, chciałbym omówić jeszcze sprawę aktywności naszych Sigmarowiczów. Staram się ogarniać wiele rzeczy, jest kampania, jest grupa, są bitwy w dwarfie etc. Jednak chciałbym, aby jakoś ludzie też się powoli rozkręcali i sami też jakoś się udzielali, bo jak na stan obecny to grywam sobie z Lisowem i Kamelem, jednak super byłoby jakby jeszcze jacyś ludzie mogli sobie np. zagrać z Kamelem albo kim innym, bo boje się, że jak teraz będę miał mniej czasu na sigmara to sigmar nagle wyparuje bo nie będzie komu grać :P
Obrazek
ODPOWIEDZ