Spotkania organizacyjne

Warhammer Fantasy!
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

Chciałbym poinformować użytkowników forum AoS o tym, że dnia 2 lutego o godzinie 15:00 w sklepie Crazy Dwarf odbędzie się spotkanie organizacyjne sigmarowych spraw. Warto nawet będzie się pojawić i o 16-17.

Punkty spotkania :

1. Omówienie tematyki turnieju Age of Sigmar , czyli tematu wokół którego zrobiło się głośno. Przedyskutujemy sobie kilka rzeczy na ten temat, bo jeżeli coś się robi, to należy zrobić to z głową, a nie szastać wszystko Ctrl+C / Ctrl+V.
2. Rozegranie kilku scenariuszy z General's handbooka. Chodzi tu o to, aby można było wśród propozycji zalecanych z GW wybrać 3 opcje które mogłyby normalnie nadać się na bitwy turniejowe. Pamiętajmy, że nie chcemy tu zrazić kogoś do systemu przez sromotną porażkę w turnieju, ponieważ ma powiedzmy armię stacjonarną nastawioną na defensywę , a wszystkie bitwy będą polegały na dobiegnięciu i zajęciu pewnego punktu :P
3. Ogólna rozkmina, propozycje, oraz przedstawienie pewnych działań odnośnie rozwoju systemu w Olsztynie, bo system żyje, wbrew temu co ludzie mówią.


W celu lepszej komunikacji powstała grupa Age of Sigmar Olsztyn - https://www.facebook.com/groups/1647402282233119/

Możecie dać znać, czy będziecie i czy będziecie grać, bo nie wiem czy na gralni zaklepywać więcej niż 1 blat.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Pilliquetzal »

Noo, miło że ktoś jeszcze obok mnie zaczyna chwalebnie i poważnie czynić coś wedle Sygmara, szkoda, że świątobliwy admin skasował te moje sprawy- choć rozumiem, że było to konieczne z uwagi na słowa zbyt ciepkie- bo zidentyfikowałem tam chyba dość celnie problem jaki nas tutaj chwyta w ramach fantasy battla starego i nowego, ale przyjdzie czas by wypowiedzieć te refleksje w innym tonie, tak jak powiadasz.
Niestety, nie będzie mnie w Olsztynie w tym terminie (ogólnie teraz wyjazdy, a czwartki raczej będę miał zajęte, bo dokooptowałem się do kampanii rolepleja warhammerowgo z druhem Korkiem olifantczykiem), toteż wszelkie ustalenia które podejmiecie z młodym przyjmę jako własne, błogosławiona inicjatywa i błogosławieni pracowici. Przyznam tez, że męczy mnie już nieco to nieomal samotne wojowanie o sygmara, które jest walką z wiatrakami, przeczytaj sobie mój stary wątek na miscaście, szczególnie odpowiedzi tamtejszych kamratów, najpierw go wydzielili z battla, potem ostateczniewrzucili do mordheim, bo mieliśmy odgrzewać starego skirmisza:
http://www.miscast.fora.pl/mordheim,7/a ... html#61291
-uprzedzenia oparte na plotkach. Tyle.

co do Twojego, kamracie Iliachu, zagadnienia, to gdzieś w grudniu omacałem pod tym kątem jakby nieco podręczniczek i wydaje mi się, że bodaj trzecia lub druga i ostatnia na pewno z zaproponowanych tam misji są trudne do ogarnięcia jeśli nie ma się odpowiedniej liczby jednostek w odwodzie lub na tyle silnych, by umiały wydostać się z kombatu z wymiernymi efektami. jak masz różnorodne modele i opcje doboru wojaków, to zagadnienie odpada, młodego zbiór jest piękny i rośnie, a i mój niezgorszy. Nie wiem jak Twoje czarne orki o których pisałeś, ale to zerknij sam. Te battletomy o tyle są gorsze niż stare warscrolle, że oferują czasem ciekawe formacje kosztem ograniczenia wyboru jednostek z warscrolla. To tam takie krótkie refleksje ogólne, skoro nie będzie mnie na naradzie.
A, no i jeszcze mówisz- zrazić "kogoś" do systemu; nie wiem o kim myślisz- czyżby ptaszki ćwierkały, iż są na horyzoncie jacyś nowi i szczerzy sygmaryci, ponad młodym chaotykiem Mateuszem, mną jenerałem martwiaków i Toba, utwardzanym hersztem gorka-morka? To byłyby miłe nowiny, jeśli zaś świeża krew się nie szykuje, wiele zagadnień jeśli jesteśmy tylko my, można załatwić- robiąc burzę mózgów tutaj i macając książeczkę.
co do tego, że system żyje, to wspominałem w skasowanym- jeśli przyjąć jako przesłankę że miarą są turnieje, to owszem zdechł i dziękuję, ale byłbym daleki od takich uogólnień. Jest kilku graczy którzy grają i jest jakaś promocja, to świadczy że coś się jednak dzieje. Raduje mnie to, że włączasz się w pozytywny nurt recepcji sygmara; według mnie gwałt lore to zbrodnia którą można jednak pominąć, nowe modele to syf i dziecinny warcraft- których nie trzeba kupować, ale za to proste zasady to złoto.
Co do grupy to fejsbuka nie mam i mieć nie zamierzam i pozostanę w oddaleniu, te fejsbuki, twitery, jutuby, jestem z tych co to żartobliwie światło lampy uznawaliby za gorszącą nowinkę ponad światło świec xd mamy jednak forum podpięte tutaj i spodziewam się mieć nadzieje, że ewentualnie wszelkie jakieś takie ustalenia co ciekawsze przeniesiecie tutaj.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: kamel »

Na 15 nie mogę, postaram się na 16. Mam kilka pomysłów.
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

To świetnie :) Tak jak już wspominałem będę tak od 15 i trochę posiedzę , więc nie ma problemu, nawet jakbyś miał być znacznie później niż 16. Rzuciłem po prostu godzinę 15stą bo taką dałem na plakacie promującym gralnie i będę się starał jakoś wpadać o tej godzinie aby przygotowywać gralnie / tereny etc. Możecie też wziąć "pamperki" bo też będzie okazja do pogrania :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Krystus »

Ja raczej nie dam rady się pokazać w czwartek. Sam myślałem nad zorganizowaniem czegoś jak Path to Glory z General's Handbook, tylko na mniejsza skalę, żeby zachęcić nowych graczy.

Znalazłem zmodyfikowane fanowskie zasady ścieżki chwały dla początkujących:

http://extrabushybeards.blogspot.fi/201 ... glory.html
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

Właśnie będę chciał robić takie Path to glory tylko sęk w tym, że ludzie musieliby wyrazić chęci aby w to grać. Właśnie szukałem czegoś takiego co Ty mi podesłałeś, z różnymi frakcjami do wyboru, bo nowi ludzie nie muszą koniecznie grać tym co zaproponował nam podręcznik .

Powstaje jedynie problem sensowności bitew bo bitwa na około 12 typka to trochę za mało aby zachęcić młodych i początkujących na wyjście z domu . Wyruszą w około 30-40 minutową podróż w jedną a potem w drugą stronę, dla 15 minut zabawy :P

Tak samo cały czas myślę jak zachować przynajmniej pozorny balans, bo też zauważ że osoba grająca np, chaosem natrafi Ci na takie elfy , albo krasnoludy etc. no i 10 typów będzie sobie dreptać po 4-5 cali w stronę innych 10 chłopa którzy będą sobie stać w miejscu i strzelać :P

Tak samo Iron jawz mogą w pewnej konfiguracji mieć tylko Bossa i 2 core gruntas, co dla mnie jest trochę bez sensu :P

Będę myślał o jakimś path to glory ale na nieco większą ilość modeli, oraz ogarnąć coś co może sprawić aby nowi gracze chcieli inwestować sobie w ten system i rozwijać frakcje :)

Mam kilka pomysłów na takiego typu zabawy dla nowych graczy oraz na normalne turnieje jak i inne ciekawe rzeczy.

Pamiętajmy jednak, że na co byśmy nie wpadli, trzeba od czasu wyjść z domu i pokazać się w gralni, bo niezależnie od tego jak pomysły graczy byłyby dobre, fajne czy wizjonerskie, to możemy po prostu nie dostać ani sali ani wolnego terminu na grę bo po prostu nie będzie widać graczy :P

Tak samo też prośba do osób które dołączyły do grupy, aby od czasu do czasu wysłały jakąś fotkę na grupę czy też coś tam pisały na tablicy, aby jakoś ta grupa żyła i by z czasem gracze mieli motywację zamieszczać tam pewien content
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: danyboy »

Ja takie mini trzy grosze, miejcie jednak na uwadze, że nie wiem nic o AoS, General's Handbook i Path of Glory.

Może na początek jednak kampania na "12 typka" wystarczy? Moim zdaniem trzeba:
a) zbadać "rynek";
b) zachęcić nowych:
- którzy nie mają modeli;
- lub mają mało modeli;
- lub wolno składają/malują;

Problemem moim zdaniem nie jest dojazd do gralni, bo jak już do niej wpadasz to sobie możesz:
a) zagrać kampanię;
b) zagrać jeszcze raz kampanię;
c) zagrać z kimś po prostu dodatkowo;
d) zagrać z kimś po prostu dodatkowo jeszcze raz;
e) pogadać z ludźmi;
f) pooglądać inne gry/systemy/planszówki;

Startowanie z kampanią na duże punkty może zakończyć się tym, że będziecie grać we czterech ;)

Oczywiście mogę się mylić, ale chciałem przedstawić nieco inny punkt widzenia mając wgląd w stan i problemy systemów bardziej skomplikowanych (40k, wzr) :)
Trzymam za Waszą inicjatywę kciuki!
Nie wspomnę, że sam byłbym targetem takiej kampanii, ale zanim ja się dorobię modeli fantasy to minie hoho (chyba, że ktoś mi udowodni że mogę wziąć udział w kampanii mając tylko 10 Darkshardsów)
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

Spoko dany :P

Wbrew pozorom to Age of Sigmar nie jest wcale taki mało skomplikowany jakby to się mogło wydawać. Masz tutaj comba i rzeczy bardziej przegięte niż w 40k , tak samo jest tu wysywig, codexy (battle tomy ) formacje ( Batallions )

Problem polega na tym, że jak w 40stce często nic nie może po prostu zdechnąć jeżeli chodzi o jednostki, tak tutaj wszystko umiera za szybko. W Wh40k masz multum opcji które zwiększają przeżywalność, np. save 2+ , re-roll save'a 2+ , potem masz invurable save, feel no painy, dodatkowo często bohaterowie mają jeszcze multum innych rzeczy jak eternal warrior, czy też "it will not die. "

Wyobraź sobie teraz, że w 40stce masz jednostki gdzie save 4+ to niezwykły rarytas a 3+ to szczyt marzeń. Nie masz żadnych invuli czy innych pierdół. Twój smashfucker ma powiedzmy save 3+ i 7 - 14 woundów no i strzela do niego 60 pestek które ranią zawsze na 3+ i przykładowo całkowicie zbijają ci save.

Mówiąc jeszcze inaczej, przykładowo wystawiam Gordrakka, pięść Gorka i Morka ( Kobylastego wielkiego pancernego orka, zgładziciela światów, który jest na jeszcze większym kobylastym smoku) który kosztuje mnie 750 punktów i ten pan prawdopodobnie zejdzie w 1 turze :P

Dlatego mówię, że robienie bitew z udziałem 10 modeli nie ma sensu, bo dosłownie w tym systemie w 80 % przypadków 10 łuczników strzela i pada 10 trupów. Pamiętajmy jeszcze o tym, że tury odbywają się zupełnie inaczej niż w 40stce. W Wh40k rzucasz kto zaczyna i tak do końca walki zaczyna dany gracz swoją turę, potem jest tura przeciwnika. W Age of Sigmar możesz mieć coś takiego, że przykładowo gracz grający orkami zaczyna swoją turę, potem gracz grający elfami strzela, następnie obydwaj gracze rzucają kością i może się okazać, że znowu jest tura gracza elfów i znowu strzeli.

Tak czy owak chcę stworzyć path to glory z rozsądnym podejściem, że nowi gracze nie wystawią się na bóg wie ile modeli i punktów, dlatego planuję właśnie sigmarowe path to glory dla małych oddziałów, tylko musimy tu zrobić coś sensownego aby zachować balans, bo nie ma sensu grać na czystą wyżynkę bo nie o to tu chodzi oraz również nie można zrobić samych misji na dobiegnięciu z punktu A do punktu B bo niektóre frakcje będą zbyt mocno poszkodowane ( Dwarfy / Sylvaneth / bodaj trupiaki ) więc chcę postarać się zrobić coś w miarę przyjemnego w odbiorzę dla nowego gracza , aby ten nie zraził się po pierwszej bitwie tej mini kampanii.

Tak samo mam geż kilka ciekawych projektów, ale chciałbym o tym opowiedzieć na gralni niż pisać tu na forum, bo po prostu chciałbym aby ludzie się na tej gralni również pojawiali :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: kamel »

Tomb Kingi potrafią szybko biegać jak je dobrze kopnąć. Wyciągnąłem 26 cali z lotem :D

I pytanie: Tyler Mengel napisał nieoficjalny battletome dla Tombów (oficjalnego nie będzie). Czy będzie dopuszczony?
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Spotkania organizacyjne

Post autor: Iliach »

Na moje bym to dopuścił, bo skoro nie ma i nie będzie oficjalnego tomiszcza do TK to czemu ludzie zbierający TK mają być pokrzywdzeni? Jedynie co to tak jak mówię należałoby sprawdzić kilka rzeczy odnośnie balansu, by nagle się nie okazało, że dzięki temu twojemu "nieoficjalnemu" pomocnikowi, będziesz mógł przyzywać 50 zombie na turę :D
Obrazek
ODPOWIEDZ