Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Warhammer Fantasy!
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Post autor: Etnicznik »

Udało mi się zaoszczędzić sporą sumkę bo aż 300zł, i zamierzam kupić sobie figurki i farbki, ale nie wiem jakie pędzle mam wybrać, dlatego pytam się jakie polecacie w kontekście ceny do jakości.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Post autor: kamel »

Z pędzlami jak z farbami - każdy ma indywidualne preferencje. Na początku nie warto inwestować dużej kasy w pędzle - z powodu braków warsztatowych szybko się zużywają.
Na początku używałem głównie pędzli Kozłowski z włosiem wiewiórki (żółta rączka) rozmiar 1 i 2 (tanie, ok 2-4 zł za sztukę) i nieśmiertelnych MAG-POLi. Podobno dobre są również Kozłowski z włosiem sobola, ale nie miałem okazji próbować - dostępne w sklepie EMAR.
Teraz jestem leniwy i używam citadeli. Po prostu nie chce mi się szukać tańszej alternatywy. Ostatnio kupiłem też bazówkę z ArmyPaintera (10 zł) i całkiem obie chwalę.
Jako alternatywę do pędzli citadel base L i XL w sklepie plastycznym pod księgarnią naprzeciwko ratusza znalazłem podobne pędzle z firmy Renesans po 6-8 złotych. Włosie i rozmiary podobne, ale rączka jest bardzo długa (odłamałem nadmiar).
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Post autor: Pilliquetzal »

Ja głównie magpol, jak Kamel wspomniał, nieśmiertelny- są wystarczająco dobre by nimi malować, i wystarczająco tanie, by ich wymiana nie była bolesna, bo każdy pędzel trafia szlag z czasem. Gdzieś bodaj 4 złote kosztują, sklep Emar na starówce. Tutaj trzyzerowe te magpolki, sztuczne włosie. Do drubrusha i podkładu, czy tam też washa, mam płaską 2 lub 0 z milanu, włosie bodaj z kucyka, zależy co jest akurat na składzie w Stormie- plastycznym na starówce, za sztukę 1,70. Do lakierowania mam wiewióreczkę z kozłowskiego, również wspomnianą przez Kamela, nie pamiętam ile kosztowała, bo mam ją jedną i starcza na dwa lata. Ogólnie to mam 4 pędzle- po dwa magpola, jeden na maty, drugi na metaliki, trzeci do drybrushu i jeden na lakier. Ale że pędzle szlag trafia to mam jeszcze zapasowych z sześć różnych, żeby z nagła nie latać do emaru.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Re: Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Post autor: Etnicznik »

Może bardziej sprecyzuję, potrzebuje 2 pędzli jednego do nakładania farby (czy trzeba posiadać oddzielny pędzel do farb metalicznych?) , i drugiego do wash-y.Jeżeli możecie to podajcie firmę i rozmiar, bo sam jestem dosyć młody i nie znam się za bardzo na pędzlach, a nie chcę tracić pieniędzy(maluję piechotę z kharadron overlord).
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Jakie pędzle do malowania modeli polecacie

Post autor: kamel »

Możesz używać tych samych pędzli do bazy i do washa, zależy jak dużą powierzchnię masz pomalować. Z Kozłowskiego wystarczy ci rozmiary 2, 1 plus jakiś do szczegółów - 0, 0/1.
Jakie metaliki masz na myśli? Jeśli akrylowe (na bazie wody), np Leadbelcher z palety Citadel, to te same co do innych akryli. Natomiast do farb Vallejo Liquid Gold (na bazie alkoholu) to tylko włosie sztuczne - np.Kozłowski Toray.
ODPOWIEDZ