Przywoływanie demonów

Warhammer Fantasy!
Awatar użytkownika
Mateusz Wasilewski
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:55
bitewniaki: AOS,40K

Przywoływanie demonów

Post autor: Mateusz Wasilewski »

Mam takie pytanie. Jeżeli mam na przykład maga chaosu o koszcie 2, to ile mogę przyzwać np. Bloodlleters??
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: MaCa »

Jeśli grasz na zasadach podstawowych Age of Sigmar - tyle ile chcesz czego tam chcesz.

Jeśli grasz na zasadach Azyra (przyjęte u nas zasady turniejowe) - możesz przywołać 1 jednostkę o wartości minimalnej wypisanej w Azyrze. W przypadku bloodletterów przyzwiesz ich pięciu.

Gdyby z kolei czarodziej kosztował od 3 do 4 punktów, mógłby przyzwać już 2 jednostki. Zasady są na 4 stronie Azyra.
Peterek
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2015, 19:29
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: Peterek »

"Summoning – any unit summoned onto the table comes in at the minimum value listed on their scroll unless otherwise indicated "

Ja ten wyróżniony fragment interpretuje tak że bloodshiters można przywoływać tyle ile napisane jest w zaklęciu. Inaczej bloodletters byli by absolutnie do niczego w porównianiu do Morghastów czy Varghulfów.

"Summoning – unless specified by the spell, summoning only allows the summoning entity to bring on other units, not heroes or monsters"

A to brzmi jakby jakby można było dołączać kolejnych przywołańców do oddziału. To ograniczenie ma na celu chronić przed spamem potworów i bohaterów.

Edit: Chyba, że interpretować to tak, że tworzenie oddziału w liczebności minimalnej, a przywołanie do oddziału w zależności od ilości opisanej w zaklęciu.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: MaCa »

Ja ten wyróżniony fragment interpretuje tak że bloodshiters można przywoływać tyle ile napisane jest w zaklęciu.


Masz rację, ale wtedy jest parę summonów w grze pozwalających przyzwać oddział o dowolnej wielkości. Zapewne twórca azyra chciał by było to dokładnie tak interpretowane, by móc limitować tego rodzaju summony, więc faktycznie nie widzę przeciwwskazań by używać ilości z warscrolli a nie z Azyra. Po prostu interpretując w ten sposób otwieramy drogę do summona nieskończonej ilości wojska bo tak np jest zapisane w hero ability Chaos Lorda - na to się zrobi house rule by nie munchkinić.
A to brzmi jakby jakby można było dołączać kolejnych przywołańców do oddziału. To ograniczenie ma na celu chronić przed spamem potworów i bohaterów.
Z kolei tutaj pudło na maxa z interpretacją. To zdanie jest tylko po to, by nie móc summonować monsterów i herosów, tylko unity. Nie ma tu nic o możliwości doczepieniu nowych unitów do oddziału. Na przykład Tomb Kings mają specjalne czary, które robią dokładnie to - dodają kolejne modele do istniejącego oddziału.
Peterek
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2015, 19:29
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: Peterek »

I jeszcze jedno czysto teoretyczne pytanie, bo póki co nie zbieram. A jak ma się sprawa wobec demonów Tzeenetha dysponujących cechą chaos wizard, lecz niebędących bohaterami?
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: kamel »

U TK są czary typu "Raise Skeleton Warriors". Na 5+ przywołuje się 10 sztuk, ale na 10+ przywołuje się 20. U chaosiarzy jest podobnie. Jak przeciwnik ma fart, to trzeba to przełknąć. Warunkiem jest chyba to, że trzeba mieć danego Warscrolla w rozpisce.
Peterek pisze:I jeszcze jedno czysto teoretyczne pytanie, bo póki co nie zbieram. A jak ma się sprawa wobec demonów Tzeenetha dysponujących cechą chaos wizard, lecz niebędących bohaterami?
Demony Tęczy mogą czarować w herofazie (cały oddział np. Pink Horrorów jest czarodziejem). Znają podstawowe czary - bolta i shielda, ew. jakis dodatkowy wymieniony w warscrollu. Aby przestały czarować trzeba je wybić do nogi.
Peterek
Posty: 13
Rejestracja: 26 paź 2015, 19:29
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: Peterek »

Pytam si3 w kontekście przywoływania przez nie kolejnych demonów.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Przywoływanie demonów

Post autor: kamel »

Według mnie jest to możliwe, przywołujesz jednego, a potem przywołany przywołuje następnego etc. W końcu to demony, robią co chcą.

Ale nie postawisz nowych demonów, jeśli nie masz odpowiednich modeli ze sobą :D "ten kubeczek to bloodthirster"
ODPOWIEDZ