[40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: Grzechu12 »

A Azul to nie Prezes?
"Your doom is coming, man-things."
azul
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2015, 8:46
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: azul »

Tak, tak, to ja :).... tylko zarejestrowałem się na swoje konto e-mail... jeżeli trzeba to się "poprawie" w nazwie profilu :) , wtedy będę rozpoznawalny z daleka.
Crazy Dwarf
Posty: 63
Rejestracja: 29 lip 2015, 10:32
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: Crazy Dwarf »

A to sorry, tego nicku nie znałem ;)
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: Janosik »

Najss, szykuje się niezła frekwencja :D
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: RedOctober »

Janosik pisze:Najss, szykuje się niezła frekwencja :D

Jezusie Maryjo !!!
OBY! :)

Ja własnie szlifuję rozpiskę! :D
Ale szczerze turniej gwiazdkowy więc szykuję coś ciekawego (mam nadzieję, że takie będzie!) :D

Trochę się jaram nie ukrywam!!! :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: danyboy »

:)

A ja przypominam o udziwnieniach tego turnieju :)
Żeby nie było niepotrzebnych nieporozumień zwróćcie szczególną uwagę na przy tworzeniu rozpisek i w trakcie gry na te punkty:
Żaden jeden model/unit/szwadron w żadnym momencie bitwy nie może przekroczyć wartości 250 punktów. Dotyczy to pojedynczych modeli, unitów i unitów z dołączonymi bohaterami (nie dotyczy transporterów z pasażerami - nie stanowią jednego unitu);
- Zakaz dublowania jednostek (niezależnie od detachmentu), chyba że wykorzystamy wszystkie wybory w danym slocie;
- Zakaz dublowania dedykowanych transporterów w danym slocie, chyba że wykorzystamy wszystkie wybory;
- czar niewidzialność zabroniony, jak wylosujemy to przerzucamy (ignorując ze to przerzut w przypadku np bohaterów mających taką umiejętność) ;
- maksymalnie 3 Flyery/FMC na rozpiskę;
- maksymalny FNP to 4+;
- maksymalny reanimation protocol to 5+;
- maksymalnie jeden czar summoniongu na turę;
- żaden save 2+ nie może byc rerollowany w żaden sposób;
- zabroniona sila D;
Do zobaczenia w sobotę ekipo :D
Awatar użytkownika
Torne
Posty: 81
Rejestracja: 12 sie 2015, 16:29
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: Torne »

Moje malarskie zapędy zwyciężyły i nie uda mi się pojawić na turnieju.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: MaCa »

Typowy macowy raporcik po turnieju. Czym grałem: GUO z paroma dokoksami, Herold Khorna z psami, Herold Nurgla z locusem i plagusami, herold tzeentcha robiony na summonera z pinkami, Skulltaker sam i DP z giftami bez mastery level. Nastawiłem się na podstawową taktykę "wsio do przodu, psy łapią kule za herolda, GUO stara się czyhać na spadające dropy, na tyłach herold ustawia portalglif i stara się summonować a drugi trzyma objective i czasem coś zabije"

Gra 1: vs CSMi. U oponenta było parę ciekawych rzeczy, w tym lord ze spawnami, maulerfiend, parę havoków i predator. Gra dosyć ciekawa bo tak jak myślałem doszło do jednego wielkiego clusterfucku na środku, z którego moi wyszli zwycięsko. Najwięcej jak zwykle zdziałał Demon Prince i Skulltaker. GUO trochę bezowocny. Na końcu na stole oponenta został tylko Heldrake, którego jak się okazało nie powinienem był ściągnąć z vectora bo zasady specjalne modelu (w tym armorbane) nie przechodzą na uderzenia vectora. Anyways tak czy owak z maelstromów i reszty punktów wynikało 20:0 dla mnie.

Gra 2: vs Vorset i jego marines. Zobaczyłem tonę motorów, parę dropów. Vorset poleciał wszystkim do przodu zapominając, że nie ma szarży po scoutach. Ten błąd kosztował go grę, ale nie było do końca jednostronnie. Ze smaczków bitwy: Skulltaker rozstrzelany przez overwatch, zdrowiutki Daemon Prince z FnP z gifta rozjechany przez instakillujący miecz libry. Grę zrobiły mi summony płaszczek i herold khorna. Na końcu bitwy został Vorsetowi jego latak, którego nijak nie mogłem ściągnąć z nieba. Po podliczeniu maelstromów i punktów za objectivy znowuż 20:0 ale mega propsy dla Vorseta, bo to jedyna gra, w której straciłem ok 60%+ rzeczy z pola walki i nawet musiałem się spocić by to wygrać.

Gra 3 - finał z Młodym i jego DA+wilki. Mały wilkostar, gravo-chłopy w dropie oraz plazmo-rycerze odnotowani u oponenta, czyli pierwsze co pomyślałem, to wybić temu zęby i będzie do przodu. Jak pomyślałem tak zrobiłem i rzuciłem GUO w kierunku wilkostara a Herold khornacki z piesełami zajął się command squadem. Gravochłopki spadły na moje tyły, złapały gravami princa, na co ten powiedział magiczne słowo "jink" poczym przyjął tylko 1 wounda. Skulltaker rozjechał w 2 rundy grav-commando, w międzyczasie guo rozprawił się z wilkostarem a D. Prince przeszedł do pacyfikowania reszty wojsk Młodego na środku mapy. Skończyło się całkowitą masakrą, gdy ostatni bastion DA na środku mapy został wzięty w dwa ognie przez Skulltakera i Herolda. Z ciekawostek zginął D. Prince a GUO odnotował nawet 3 woundy - rzadko widuję go tak rannego :)

Jak zwykle turniej fajny, nietypowy w swoim wydaniu. Czekam na więcej. Dzięki wszystkim za grę!
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: Frodek »

Ochłonąłem po Przebudzeniu Mocy więc mogę napisać :p Rozpiska eksperymentalna bo pierwszy raz z krótkimi i deep strikiem, ale było fajnie :) Pierwsza gra z Grzechem, pierwszy raz przeciwko Eldarom. Miła gra, nawet dużo udało mi się zdjąć ze stołu, potem szczęści przy losowaniu szóstej tury uratowało mi tyłek :p Motywujące słowa Grzecha sprawiły że walkę wspominam dobrze :) Drugi mecz z Danym, jego relictors przejechali się po mnie jak walec :p Materiał do zapamiętania: drop pody z rakietami bolą, centurioni wolno biegają :p Trzecia walka pauza, to znaczy uniknięcie maski :p Ogólnie turniej bardzo sympatyczny i nawet pomimo szwów na dziąśle i jazdy na ibupromie bardzo dobrze będę go wspominał :)
Fides pro fide
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 19.12.2015 - Turniej "Bitwa na śnieżki"

Post autor: danyboy »

Dzięki wszystkim za grę i liczną obecność na turnieju.

Jak zwykle zbiorcza galeria z turnieju znajduje się na stronie: http://wh40k.olsztyn.pl/turniej-40k-bit ... i-galeria/

Top 3 turnieju:
1. miejsce – MaCa
2. miejsce – Janosik
3. miejsce – Dany

:)
ODPOWIEDZ