[40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: IronWithin »

Michał, po prostu chcesz się pojawić w sobotę i zagiąć nas słowami "Nikt nie spodziewał się imperatorskiej inkwizycji (z małym wsparciem sisterek)" ;p
Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2015, 15:17
bitewniaki: MtG, Wh40k, WFB, WFRP, planszówki

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Lord_Michaelos »

IronWithin pisze:Michał, po prostu chcesz się pojawić w sobotę i zagiąć nas słowami "Nikt nie spodziewał się imperatorskiej inkwizycji (z małym wsparciem sisterek)" ;p
Mój plan jest nadzwyczajny,
mój plan głowy wzniesie ponad mur.
Mój plan zada cios nieobliczalny,
by codzienności złamać bicz.

Chciałbym się upewnić w kwestii jednej rzeczy związanej z zasadami, a konkretnie z Immobile Artillery. Nie rusza się ona, to jasne i klarowne. Jednak mam mały dylemat z Line of Sight. Artyleria NIE jest pojazdem, a modelem (ma Toughness, Woundy i Armour save, jest odrębnym typem jednostki), a każdy model nie będący pojazdem ma Line of Sight wynoszącą 360 stopni. Czyli wyglądałoby to tak, że NIE rusza się w fazie ruchu, jako że jest Immobile Artillery, ale "widzi" nie tylko na wprost jak w mordę strzelił, ale "dookoła", gdyż NIE jest pojazdem. Dobrze rozumuję? Żeby nie być gołosłownym, szukałem porady w internetach i natrafiłem nawet na taki dość świeży temat na dakkadakka, bo z drugiej połowy 2015:
http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 55044.page
Z tego co obecni tam ludkowie piszą, Immobile Artillery ma Line of Sight wynoszącą 360 stopni, czyli moje rozumowanie wg. nich jest poprawne. Jaka wasza opinia? Pytam, bo teoretycznie rzecz biorąc nie chciałbym się spotkać z sytuacją, iż z przeciwnikiem mielibyśmy różne zdania w tej kwestii i tracili czas oraz dobrą zabawę na spieranie się o zasady.
Jestem niski, lubię dobrze zjeść oraz zapalić fajkę. Jestem hobbitem?
Awatar użytkownika
Torne
Posty: 81
Rejestracja: 12 sie 2015, 16:29
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Torne »

Tak, ma 360 stopni los, bo nie jest pojazdem. Zresztą na modelu dość dobrze widać, że platforma z działem ma możliwość obrotu.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: danyboy »

No na dakka mają umiejętność przeanalizowania zasad wszerz i wzdłuż, więc jeśli osiągnęli kompromis w dyskusji to znaczy, że tak jest.
Nie-pojazdy mają LoS 360st, nie muszą się obracać i strzelają naokoło.

TAKA PROŚBA DO WSZYSTKICH - PRZYNOSZĄC MODELE SPOZA ZWYKŁYCH GW CODEXÓW NA TURNIEJ DOSTARCZCIE RÓWNIEŻ JAKIŚ DOKUMENTY (w dowolnej formie) Z ZASADAMI (i ich opisami) DO NIEGO, ABY POKAZAĆ PRZECIWNIKOWI STATYSTYKI/ZASADY JAKICH MODEL UŻYWA W RAZIE JAKICHKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Sam »

Wstępnie zgłaszam się na turniej (w sumie dla mnie to po prostu na granie). Pytanko do Macy: dasz radę pożyczyć jednego lub max dwa duże demony podobne wielkością do wiadomo czego ? ;)
Dany - czy jeżeli dostawa z GW zawiedzie takie cuś jak demon wielkości wiadomo czego przejdzie jako proks ?
Awatar użytkownika
Przeor
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:56
bitewniaki: Sigmar, Warheim, Bolt, 40k, Hordes

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Przeor »

Przejrzałem Cię! :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: danyboy »

Sam pisze:Wstępnie zgłaszam się na turniej (w sumie dla mnie to po prostu na granie). Pytanko do Macy: dasz radę pożyczyć jednego lub max dwa duże demony podobne wielkością do wiadomo czego ? ;)
Dany - czy jeżeli dostawa z GW zawiedzie takie cuś jak demon wielkości wiadomo czego przejdzie jako proks ?
Sprawa wygląda tak, że "wiadomo co" to nie modele FW tylko GW, więc drugie zdanie z tej części regulaminu ich nie dotyczy:
Proksy: Dopuszczone modele count-as (wielkość modelu i podstawki musi odpowiadać oryginałowi). Wystawione modele FW muszą wielkością i wyposażeniem odzwierciedlać oryginał.
Musisz zatem skombinować naprawdę duże proksy ;)
Druga sprawa jest taka, że Ty ze swoją armią możesz z nami zagrać TYLKO na tego typu 'nieszablonowych' turniejach i mam nadzieję, że nikt z obecnie zgłoszonych graczy nie wyrazi sprzeciwu jeśli powiem: witaj na pokładzie ;)
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Grzechu12 »

Sprzeciw, jeden wraithknihgt może sobie nie poradzić z całą jego armią, ban!
#eldaryniewygrywajoprzywystawieniu
#tylkopiach
no niech wystawi sobie te IK ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Sam »

Dany no nie koniecznie mogę zagrać tylko na takich turniejach ponieważ IK mają swój normalny detachment (FOC) w dexie składający się z 3 jednostek LOW. jeżeli nie wprowadzisz ograniczeń typu "1 LOW, 0 Superheavy, FOC tylko z podręcznika głównego" to wystawię się na każdym takim graniu. Jak zablokujesz S D to nie problem bo nie muszę brać mieczyków z S D. Co "do wiadomo co" to chodziło o IK. Chcę sprawdzić format 4 IK czy to w ogóle ma sens. 2 swoje mam. Jeden jak dobrze pójdzie dojedzie jeszcze przed turniejem to chociaż kadłubek złożę. Jednego muszę sproksić....albo wziąć allied detachment i po sprawie. poza tym ja i tak na pierwszą grę umawiam się z Vorsetem jeżeli przyjedzie więc co najwyżej dwie gry zagram z kimś innym.

Tak poza tym nie bójcie się tych IK tak mocno....durny smashfucker uwali najta w CC jak weźmie TH :)
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: danyboy »

Ale większość turniejów jednak ogranicza SH. Nasze też ;)
Sam pisze:Tak poza tym nie bójcie się tych IK tak mocno....durny smashfucker uwali najta w CC jak weźmie TH
Durny smashfucker to jest mega przegięta jednostka, której na szczęście nie widzimy za często u nas na stołach, zatem argumentTwój jest inwalidą :P
ODPOWIEDZ