[40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: IronWithin »

Nie zapominaj o krak granatach! ;p
Awatar użytkownika
Przeor
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:56
bitewniaki: Sigmar, Warheim, Bolt, 40k, Hordes

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Przeor »

IronWithin pisze:Nie zapominaj o krak granatach! ;p
Oczywiście, banhammer na kraki :D
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: IronWithin »

Od dziś przed wejściem będzie rewizja, każdy kto ma kraka wylatuje
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: MaCa »

Banować kraki a nie banować bolterów? Jak to tak? Przecież bolter jest we wszystkim lepszy od kraka!

1. Nie trzeba być monstrusem lub pojazdem, by zebrać na pysk salwę bolców. Każdemu się oberwie!
2. Nie jeden żołnierz a WSZYSCY mogą strzelić z bolterów!
3. Czy rzucisz krakiem dwa razy? Nie zapominajcie o prześwietnym RAPID FIRE!
4. Na jaki dystans rzucasz swym słabowitym granatem? Co proszę?! Nie słyszę Cię z tych 24 PIERDZIELONYCH CALI Z KTÓRYCH NADLATUJĄ BOLCE PEŁNE ŚMIERCI I PIOSENEK DAVIDA BOWIEGO!

ergo ban bolters.
Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2015, 15:17
bitewniaki: MtG, Wh40k, WFB, WFRP, planszówki

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Lord_Michaelos »

Ban na lasguny powiadam!
Jestem niski, lubię dobrze zjeść oraz zapalić fajkę. Jestem hobbitem?
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Frodek »

Zbanować wszystko co strzela! A nie, czekaj... gram Tau :(
Fides pro fide
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: danyboy »

Dzięki za obecność panowie!

Moja armia była zbudowana a dwóch demi-kompanii (jedna ppanc, druga antyhordowa, wszystko z darmowymi transporterami) i 4 oddziałów scotów.
Pierwszą bitwę stoczyłem z Albertem i jego CSM. Nie dane mi było zobaczyć jak działa Sicarian Battle Tank, bo go zniszczyłem w pierwszej turze ;) Potem było już tylko gorzej, bo latający Be'lakor ciągle dawała niewidkę dla Chaos Knighta. W międzyczasie Flamery i Scouci coś tam niszczyli do czasu aż nie przyleciał Helldrake i pozamiatał ;) W rezultacie przegrałem 18-2.
Druga bitwa przeciw Gwardii wyposażonej w 3 różne warianty Banebladów, w tym jeden z wkładką strzelająco-naprawczą. Błędem taktycznym było skoncentrowanie ognia właśnie na transporterze - co uszkodziłem, to zaraz naprawił ;) W połowie gry przestawiłem celowniki na dwa pozostałe superczołgi i tu już poszło jak z płatka. Gravy, melty strzelały, wszyscy pozostali szarżowali z Krak granatami i dwa Benki padły raz dwa. Ponieważ wykonałem wiele objectivów (w przeciwieństwie do Przeora) i ponieważ regulamin ostro (zbyt ostro) karał SuperHeavies wygrałem bitwę 20:0.
Trzecia bitwa - Space Marines kontra 4 Imperial Knighty (po co ja w ogóle wziąłem flamery na ten turniej? ;) ). Było ciężko od początku do końca. Na koniec 6 tury został mi na stole jeden Scout, Samowi 2 Knighty. Dosłownie cudem nie było tabla. Normalnie bym przegrał tę bitwę jednak znowu, z powodu "regulaminowych kar" dla SuperHeavies - bitwę wygrałem.

W kwestii regulaminu karzącego SH - wpis był kopią z innego turnieju ogólnopolskiego, szkoda że nikt nie zauważył jego możliwego wpływu na wynik wcześniej - nie mam zbyt dużych doświadczeń z Super Heavies i nie sądziłem, że to tak drastycznie zmieni końcowe wyniki rozgrywek.

Z tego miejsca też przepraszam Wojtka i wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją zbyt nerwową dyskusją w ostatniej bitwie. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca i obiecuję, że się więcej nie powtórzy.

Jak zwykle wyniki i galeria dostępne na stronie głównej.
Awatar użytkownika
Przeor
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:56
bitewniaki: Sigmar, Warheim, Bolt, 40k, Hordes

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: Przeor »

danyboy pisze:wpis był kopią z innego turnieju ogólnopolskiego, szkoda że nikt nie zauważył jego możliwego wpływu na wynik wcześniej
Zauważę, że zauważyłem :geek: a swoją uwagę zgłosiłem pisemnie do organizatora na kilka dni przed turniejem, wspominając, że według regulaminu już jeden superheavy to wylęgarnia VP. No ale nie przytoczyłem konkretu z Eskalacji czy jakiegokolwiek konkretnego zapisu. Na przyszłość będę pisał w temacie na forum i już.

I te dwa pozostałe benki wcale nie padły raz dwa :x
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: [40k] 16.01.2016 – Turniej „Piekło zamarzło”

Post autor: danyboy »

Przepraszam, racja. Pisałeś do mnie. Widać sprawy wystarczająco nie przemyślałem :cry:

No kurka przepraszam Panowie, naprawdę nie było to celowe zagranie. Postaram się bardziej następnym razem.
ODPOWIEDZ