Źle ostatnio graliśmy

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Marian »

Dwie dość ważne sprawy po dzisiejszym spotkaniu ;)

Jeżeli statek ma dodatkowe pole rażenia (jak np. Slave I) i ma zamontowaną broń dodatkową to może z niej strzelać tylko w podstawowym polu rażenia.
Czyli Slave może strzelać z działa laserowego tylko do przodu?? Dobrze rozumiem? Do tyłu linia przerywaną jest oznaczone dodatkowe pole rażenia?
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Seba_stian »

Dokładnie tak :)
Do tyłu może strzelać tylko z broni podstawowej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: danyboy »

Sprawa karty Elusiveness/Nieuchwytność i generalnie kolejności modyfikowania kości. W kompendium zasad na stronie 4 jest akapit Atak (mam teraz tylko pdf po angielsku więc wkleję po angielsku):
ATTACK
1. Declare Target
2. Roll Attack Dice
3. Modify Attack Dice:
The defender can resolve any card abilities that allow him to modify the attack dice. Then the attacker can modify his attack dice in one or more of the following ways as many times as possible: Focus, Target Lock, Card Ability
4. Roll Defense Dice
5. Modify Defense Dice:
The attacker can resolve any card abilities that allow him to modify the defense dice. Then the defender can modify his defense dice in one or more of the following ways as many times as possible: Focus, Evade, Card Ability
6. Compare Results
7. Deal Damage
Zatem przy kościach ataku pierwszy modyfikuje je Obrońca (np kartą Nieuchwytność), dopiero potem Atakujący (np. Skupieniem)
Przy kościach obrony jest odwrotna kolejność.

Jeszcze tylko przypomnę, że modyfikowanie kości to:
- dodawanie jakiegoś rezultatu kości;
- zmiana rezultatu kości;
- przerzut kości;
- kość może być modyfikowana wielokrotnie, ale przerzucana tylko 1 raz.

Tak więc w mojej grze z Kędziorem graliśmy źle, nic się nie stało, ale następnym razem zagramy poprawnie :)
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Leszek »

Na szczęście użyłem tego ze 3 razy i mocno nie wpłynęło na rozgrywkę :D .
Rozumiem że po użyciu karty Nieuchwytność, Han i tym podobne , nie mogą już przerzucić tej kości?
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: danyboy »

Leszek pisze:Na szczęście użyłem tego ze 3 razy i mocno nie wpłynęło na rozgrywkę :D .
Rozumiem że po użyciu karty Nieuchwytność, Han i tym podobne , nie mogą już przerzucić tej kości?
Tak, jeśli przeciwnik zmusi Cię do przerzucenia jednej kości Nieuchwytnością, Han może przerzucić tylko pozostałe kości - ponieważ dana kość może być przerzucana tylko 1 raz.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Seba_stian »

Obrazek

Tak dla wyjaśnienia, bo widziałem że Kędzior już zapytał na grupie x-wingowej, ja zresztą też zrobiłem rozpoznanie w terenie i żeby napisać jasno i wyraźnie ;)

Samotny Wilk działa zarówno w obronie i ataku. Dodam tylko, że jak atakuje Cię kilka statków to za każdym razem jak się bronisz możesz tego użyć ;)
Obrazek
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Marian »

Pytanie do fachowców:

Czy umiejętność Dasha Rendara (You may perform attacks while overlapping an obstacle. Your attacks cannot be obstructed) (załoganta) ["twoje ataki nie mogą być blokowane] dotyczy wszystkich ataków statku na którym jest czy tylko tych wykonywanych gdy jest się na asteroidach??
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Źle ostatnio graliśmy

Post autor: Seba_stian »

Jeżeli chodzi o kartę załoganta, to działa cały czas... możesz strzelać z asteroid itp. plus asteroidy nie dodają kostki obrony przeciwnikowi ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ