X-Wing Store Championship Gdańsk - raport z wyjazdu

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

X-Wing Store Championship Gdańsk - raport z wyjazdu

Post autor: Seba_stian »

Pierwszy X-Wingowy turniej za mną, więc należy się krótki raport z tego wydarzenia ;)
Frekwencja spora (52 osoby), ładnie przygotowana sala, wszędzie maty i dużo miejsca wkoło na karty, wskaźniki itp. Nad stanowiskiem organizatora rzutnik, który przy takiej frekwencji bardzo ułatwił przebieg turnieju :)
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, do tego kilka znajomych twarzy, kilka rozmów o rozpiskach i pora rozpocząć zmagania ;)

Moja eskadra wyglądała następująco:
Han Solo + Veteran Instincts + Millennium Falcon + Engine Upgrade + Luke Skywalker
Blue Squadron Pilot + Ion Cannon
Prototype Pilot + Chardaan Refit
(99 pkt)

Gra numer 1.
Blue Squadron Pilot + Advanced Sensors + Nien Nunb
Biggs Darklighter + R7 Astromech + Integrated Astromech
Corran Horn + R2-D2 + Fire-Control System + Veteran Instincts + Engine Upgrade
(100)


Większość gry usiłowałem zestrzelić Biggsa, a przeciwnik jak na złość rzucał bardzo ładnie uniki :P Można powiedzieć, że przegrałem na czas, bo straciłem A-Winga i B-Winga, a przeciwnik tylko Biggsa.
Myślę, że tura/dwie więcej i byłoby lepiej dla mnie, bo Sokół trzymał się dobrze, a B-Wing przeciwnika ledwo już latał ;)
Przegrałem różnicą 13 punktów, dwa mniej i byłby remis... trudno :P

Gra numer 2.
Kath Scarlet + Proximity Mines + Predator + Slave 1 + Extra Munitions
Whisper + Intelligence Agent + Fire-Control System + Advanced Cloaking Device + Veteran Instincts
(98)

Widząc Phantoma przed sobą wiedziałem, że mam troszkę z górki, bo mój Sokół na ten właśnie myśliwiec najlepiej był przygotowany :D Aczkolwiek Firespray to kawał mocnego pojazdu, więc nie liczyłem na łatwy mecz :D Bez zbędnego rozpisywania się... udało mi się wystrzelać mu wszystko, a ja zostałem z mocno poobijanym Hanem ;)

Gra numer 3.
Poe Dameron + Veteran Instincts + R5-P9 + Autothrusters
Miranda Doni + Twin Laser Turret + Tactician
Gold Squadron Pilot + Twin Laser Turret + R3-A2 + BTL-A4 Y-Wing
(100)


Trudna gra od początku i chyba jedyna, którą wspominam jako mniej przyjemną (ale mniejsza o to). Było ciężko, ale udało mi się wystrzelać mu prawie wszystko ;) Zresztą przeciwnik mi również :P Ale finał wyglądał tak, że mój A-Wing w samotnej walce przez 20 minut ganiał Poe (który już latał na jednym życiu) po całym stole ;) Finalnie, dobre rzuty przeciwnika + Autothrustery + R5-P9, pozwoliły mu na regenerację i powrót do walki, ale było naprawdę blisko :D

Gra numer 4.
Syndicate Thug + Twin Laser Turret + Unhinged Astromech
Syndicate Thug + Twin Laser Turret + Unhinged Astromech
Kath Scarlet + Outmaneuver + Glitterstim + Engine Upgrade + K4 Security Droid
(100)


Scumy po raz pierwszy :D Dużą role odegrały błędy przeciwnika, a przy moim dobrym lataniu dość dobrze to wszystko wyszło ;) Co turę ustawiałem się tak, że strzelałem wszystkim do jednego celu, samemu dostając mały ostrzał i chyba w 3/4 tury zdjąłem dwa Y-Wingi :) Na koniec został Firespray na jednym życiu i Han bez tarcz, ale jednak przewaga wieżyczki była w tym przypadku zbyt znacząca ;)

Gra numer 5.
Whisper + Fire-Control System + Advanced Cloaking Device + Veteran Instincts
Soontir Fel + Push the Limit
Darth Vader + TIE/x1 + Advanced Targeting Computer
(99)


Przy bilansie 2:2 wiedziałem, że wygrana zagwarantuje mi C-3PO, dlatego miałem ogromne nadzieje wygrać :D Na szczęście, w ostatniej grze, po przeciwnej stronie stołu ustawiły się myśliwce, z którymi wydaje mi się, że dość łatwo potrafię sobie poradzić ;) Phantom po ostrzale od Sokoła musiał uciekać (został na jednym życiu), ale turę później dobił go B-Wing z działka jonowego. Soontir padł następny po dość mocnym ostrzale ;) Sam Vader zestrzelił mi jeszcze B-Winga po czym poległ pod ostrzałem Hana Solo :D Dzięki czemu z uśmiechem na ustach zakończyłem turniej ;)


Podsumowując... wyjazd bardzo udany i mega pozytywne wrażenia :D Chcę więcej! ;) Po moim pierwszym turnieju wróciłem do domu z 16 miejscem (na 52 graczy), kartą
C-3PO i bonem na 50zł do wykorzystania w sklepie planszówkowym (czyli inaczej mówiąc wróciłem jeszcze z kolejnym myśliwcem :P ) ;)

Pięknie! :D
Obrazek
ODPOWIEDZ