Nowy w x-wing

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

Hej :D
Zestaw podstawowy to dobry zakup na początek ;)
Najlepiej ten nowszy ;)

Niestety podstawka to za mało i zestawy dodatkowe też się przydadzą ;)
Pytanie podstawowe, czy interesuje Cię Rebelia, Imperium czy też Szumowiny? :)

Jest już tyle modeli i zestawów dodatkowych, że w tym momencie ciężko coś doradzić.
Najlepsza opcja to jak wpadniesz np. w czwartek na spotkanie i pograsz z nami, modeli mamy tyle, że spokojnie będziesz mogła potestować różne opcje ;)
Zobaczysz co i jak i wtedy zdecydujesz się na pierwsze zakupy ;) Tak będzie chyba najłatwiej :D

EDIT: Dany mnie ubiegł :P Ale tak jak i on napisał, najlepiej zajrzeć do CD i pograć z nami i zobaczyć co i jak ;)
Obrazek
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Gromek »

Ponownie witam wszystkich :D

Po raz kolejny przymierzam się do rozpoczęcia przygody w tym systemie i mam na początek 2 pytania.

Pierwsze czy dalej w czwartki X-Wing ma swoje spotkania w CD? Jak tak to w jakich godzinach?

Drugie odnośnie już samej gry, mam zamiar kupić zestaw podstawowy obecnie są dwa następujące:
http://grandgamer.pl/star-wars-x-wing/x ... podstawowy
http://grandgamer.pl/star-wars-x-wing/x ... podstawowy
Rozumiem że nie ma czegoś takiego, że ten pierwszy zestaw jest nieaktualny? Wolałbym zdecydowanie ten pierwszy gdyż są tam karty które mnie bardziej interesują (np: Luke Skywalker chyba, że się mylę). Skoro to są gwiezdne wojny to nie mogło dla mnie zabraknąć tych głównych postaci jak wyżej wymieniony Skywalker czy Hans Solo :).
Apropo Hana Solo to czy w tym zestawie w kartach jest on obecny?
http://grandgamer.pl/star-wars-x-wing/x ... uchu-oporu
Czy tylko w tym?
http://grandgamer.pl/star-wars-x-wing/x ... millennium
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Jurgen »

Pod tym linkiem masz rozpiskę wszystkich kart w zestawach:
http://x-wing.fabpsb.net/extensions.php?lng=pl

Han Solo jest w obu zestawach według tej rozpiski.

Ja osobiście mam oba startery - karty i statki grają z obu, ale damage deck jest obowiązujący z tego nowego.
Ja akurat lubię oldschool więc mi się lepiej gra na tradycyjnych tajkach i iksach. W nowym starterze oba typy są nieco podkręcone.
Na męską rywalizację polecałbym ten nowy, ale jak wolisz klimacik to ten pierwszy do mnie bardziej przemawia.
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Gromek »

Wolę klimacik ;) dlatego bardziej przychylam się do zestawu pierwszego.
Odnośnie tego damage deck'a to rozumiem, że aby sobie pograć u nas na np: turnieju to muszę posiadać wyłącznie ten damage deg z drugiego zestawu? Czy jest jakaś opcja oddzielnego dokupienia lub wydrukowania?
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: danyboy »

Jurgen pisze: 31 sty 2017, 20:53 Ja osobiście mam oba startery - karty i statki grają z obu, ale damage deck jest obowiązujący z tego nowego.
Ja akurat lubię oldschool więc mi się lepiej gra na tradycyjnych tajkach i iksach. W nowym starterze oba typy są nieco podkręcone.
O ile ja się orientuję na rozgrywkę wybierasz który deck używasz - możesz stary, możesz nowy (ale kart mieszać nie możesz).
W nowym boksie są po prostu inne statki. Z punktu widzenia Rebelii i z mojego stary boks jest przestarzały - X-Wingi T65 są mało, lub wręcz niegrywalne.
ALE w zasadzie warto mieć oba dla kostek, kart i ewentualnie jednak tego Luka ;)
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Jurgen »

Róznica w statkach polega głównie na lepszych osłonach i możliwościach wykonywania bardziej skomplikowanych manewrów.
I to niestety widać.
Tajki z nowego startera dostały osłony i bardzo fajne manewry. Podobnie jak X-Wingi
Ale z kolei mi się nie podobają tajki i iksy w nowym malowaniu, więc wykorzystuję pilotów i diale z nowego zestawu, ale gram starymi, ładniejszymi w moim odczuciu modelami.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

Jurgen pisze: 31 sty 2017, 20:53Han Solo jest w obu zestawach według tej rozpiski.
W obu zestawach jest Han Solo, ale każdy ma inną zdolność specjalną, więc jednak różnica dość duża.
Jurgen pisze: 31 sty 2017, 21:34 Róznica w statkach polega głównie na lepszych osłonach i możliwościach wykonywania bardziej skomplikowanych manewrów.
I to niestety widać.
Tajki z nowego startera dostały osłony i bardzo fajne manewry. Podobnie jak X-Wingi
Ale z kolei mi się nie podobają tajki i iksy w nowym malowaniu, więc wykorzystuję pilotów i diale z nowego zestawu, ale gram starymi, ładniejszymi w moim odczuciu modelami.
To tak trochę jak granie w Bolta modelami z roku 39, a wyposażeniem i zasadami z roku 45 :P Hehe :P
Chociaż wiem, że modele Tajek to tak się różnią, że szkoda gadać ;)

Co do talii obrażeń to tak jak Dany pisał, możesz używać którego chcesz ;)
A co do samego startera to jednak nowy to lepszy wybór ;) Czuć różnicę dość mocno ;) (oczywiście to moje zdanie) A ze starego startera to w sumie czasem jeszcze R2D2 jest używany ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Jurgen »

To tak trochę jak granie w Bolta modelami z roku 39, a wyposażeniem i zasadami z roku 45
Niezupełnie. Żeby tak było to musiałbyś wystawić zwykłą tajkę jako powiedzmy Inkwizytora, albo prom Lambda...
Paznzer I różni się od Tygrysa zasadniczo i wielkością i sylwetką. Więc takie proksowanie po prostu nie przejdzie nie przejdzie.

Natomiast w X-Wingu modele starych i nowych TIE i X-W są dokładnie te same.
Róznią się tylko kolorem. A mi nie podobają mi się te czarno-białe tajki i niebieskie X-Wingi.
Nie przypuszczam żeby to robiło jakąś różnicę dla oponenta czy wystawię szare czy czarne.

Ja kupiłem stary starter okazyjnie za tanią kasę dla kostek i modeli. No i dla Lucka i R2D2 trochę też. :D
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

Natomiast w X-Wingu modele starych i nowych TIE i X-W są dokładnie te same.
Róznią się tylko kolorem. A mi nie podobają mi się te czarno-białe tajki i niebieskie X-Wingi.
No i widzisz, też się nie zgodzę ;)
http://www.boardgameresource.com/x-wing ... ld-vs-new/
Zobacz sobie chociażby w linku, że różnicę są zdecydowanie większe niż sam kolor (same silniki w X-wingu drastycznie się różnią, do tego dziób, skrzydła). Więc poza ogólnym kształtem to jak dwa różne myśliwce. Tie Fightery też różnią się znacznie, aczkolwiek mniej to się rzuca w oczy ;)

Wiesz, to tak jak dla mnie, te same czołgi z różnych okresów, różnią się na pierwszy rzut oka tylko długością luf ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Jurgen »

Wiesz, to tak jak dla mnie, te same czołgi z różnych okresów, różnią się na pierwszy rzut oka tylko długością lufy
Z punktu widzenia zasad gry to taki PZ IVA i Pz IVH różnią się w zasadzie tylko długością lufy : ) ale co za tym idzie i zasięgiem strzału.
Jak wystawisz pojazd z kadłubem wersji A i wieżą wersji H to będzie liczony jako wersja H - bo tu się liczy WYSIWYG broni.
Większość graczy pewnie nie zauważy nawet że kadłub jest z innej wersji.... Ale to chyba nie ma co porównywać dwóch różnych systemów - bo tu cięzko by było o jakieś sensowne analogie.

Jeżeli chodzi o X-Winga to co do różnic w modelach - przyznaję ci rację - faktycznie się różnią - chyba nigdy się aż tak tym modelom nie przyglądałem.

Osobiście uważałem dotąd, że zamiana takiego TIE z TIE/FO technicznie żadnej jakości nie wnosi, bo mierzymy od podstawki i staty też mamy z podstawki brane, a nie z WYSIWYG-u samego modelu - jedynie może to być mylące dla drugiego gracza i wprowadzać go w błąd kiedy będzie oceniał co możesz zrobić za manewr i zapomni, że to inne statki, bo tu są duże różnice obu typów.

Skoro jednak jak wykazałeś nie jest to takie proste, to jestem w sumie ciekaw jak to jest w praktyce? Można dokonać takiej zamiany, nie można czy po prostu jest to sprawa zgody sędziego czy współgracza?
ODPOWIEDZ