Nowy w x-wing

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Nowy w x-wing

Post autor: IronWithin »

Witam, dostałem zestaw startowy do x winga, mam zamiar pograć imperium. W jakie statki zainwestować, co z tej frakcji się opłaca/warto nabyć. Wiem, że zestawy asy i veterani, chodzi mi raczej o porady co do konkretnych statków ;)
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Leszek »

Witam
Na pewno Asy plus Weterani to dobry wybór na początek, razem z podstawką dają już spory wachlarz możliwości.
Co do opłacalności, to na stołach lata wszystko, no może oprócz Slave I :D . Na początek kup to co si się podoba z czasem i tak kupisz większość hehe ;) .
Zapraszam w czwartek do CD, spotykają się wtedy maniacy latania statkami z odległej galaktyki. :D
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Marian »

Ponadto warto zobaczyć najpierw czym latają inni gracze. Ale jak mówi Leszek przede wszystkim kupować to co się podoba.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: IronWithin »

Planuje dokupić sobie 2 defendery albo interceptory, i mam dylemat
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Leszek »

Co do Defenderów, jeżeli masz lub planujesz kupno Weteranów, to zakup pojedyńczego Defendera jest wskazany, coś ciekawego już na nich złożysz. Trzeciego możesz na razie sobie odpuścić, polatasz dwoma i wtedy zdecydujesz.
Interceptory, najbardziej grywalny jest Soontir z blistra, ale potrzebna do niego Na granicy ryzyka, dwie karty są w Asach :-)
Mam nadzieję że trochę pomogłem :-)
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: IronWithin »

2 interceptory na flankach, 2 defendery bliżej srodka i centralny phantom? Może tak?
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Leszek »

Raczej tego nie zmieścisz w 100 pkt ;)
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: danyboy »

Właśnie. Moim zdaniem zanim poczynisz bardziej skomplikowane zakupy to musisz się ograć i zobaczyć o co w tej grze kaman :)
Pereika
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2016, 14:54
bitewniaki: różne

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Pereika »

Cześć. :) Naczytałam się ostatnio o x-wing i chyba sama tez spróbuję. Tylko potrzebuję porady, bo z tego co widziałam to są zestawy podstawowe oraz mnóstwo dodatków. Czy zestaw podstawowy pozwala na swobodną rozgrywkę, czy od razu zamawiać też dodatkowe rzeczy? Budżetu nieograniczonego nie mam, więc chciałabym wydać tyle, na ile można potem swobodnie i fajnie pograć. Kieruję się tym, co mają w tym sklepie http://grandgamer.pl/star-wars-x-wing. Czy każdy z tych zestawów podstawowych jest na podobnym poziomie, czy się różnią - jakiś jest lepszy/gorszy? Głupio mi było wysyłać zapytanie do sklepu, bo sobie pomyślą, że głupia.. chce kupić, a sama nie wie co... :D
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: danyboy »

Jeśli jesteś z Olsztyna to absolutnie najlepiej będzie wpaść jutro koło 16:00 do sklepu Crazy Dwarf :)
Będzie tam ekipa grająca, można będzie popatrzeć, również pograć (użyczę X-Wingów), a przede wszystkim na spokojnie omówić co z czym i w jakiej kolejności kupować :)
ODPOWIEDZ