Nowy w x-wing

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: danyboy »

Jurgen pisze: 01 lut 2017, 9:24Skoro jednak jak wykazałeś nie jest to takie proste, to jestem w sumie ciekaw jak to jest w praktyce? Można dokonać takiej zamiany, nie można czy po prostu jest to sprawa zgody sędziego czy współgracza?
Oficjalne zasady turniejowe FFG precyzują, że musi to być dokładnie ten (oryginalny!) model z konkretnym (oryginalnym) żetonikiem. Dozwolona wg zasad jest tylko minimalna ingerencja w model taka jak przemalowanie czy mocowanie do podstawki.
Co do podmiany modeli to zawsze przecież możesz chcieć potestować statek przed zakupem, więc się możesz z przeciwnikiem dogadać. Pozostaje tylko kwestia szacunku do gracza, bo są osoby, którym nie pasuje taka zamiana - tak jak Tobie granie z niepomalowanymi modelami w innych bitewniakach na ten przykład.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

danyboy pisze: 01 lut 2017, 9:35
Jurgen pisze: 01 lut 2017, 9:24Skoro jednak jak wykazałeś nie jest to takie proste, to jestem w sumie ciekaw jak to jest w praktyce? Można dokonać takiej zamiany, nie można czy po prostu jest to sprawa zgody sędziego czy współgracza?
Oficjalne zasady turniejowe FFG precyzują, że musi to być dokładnie ten (oryginalny!) model z konkretnym (oryginalnym) żetonikiem. Dozwolona wg zasad jest tylko minimalna ingerencja w model taka jak przemalowanie czy mocowanie do podstawki.
Co do podmiany modeli to zawsze przecież możesz chcieć potestować statek przed zakupem, więc się możesz z przeciwnikiem dogadać. Pozostaje tylko kwestia szacunku do gracza, bo są osoby, którym nie pasuje taka zamiana - tak jak Tobie granie z niepomalowanymi modelami w innych bitewniakach na ten przykład.
Dany mnie uprzedził ;)
Dokładnie ubrał w słowa to co sam chciałem napisać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Jurgen »

Jak musi być taki sam to musi... Dzięki za zwrócenie uwagi na tą sprawę i odpowiedź. W takim razie muszę sobie dokupić jeszcze jednego FO jak będę chciał wpaść na turniej. Z drugiej strony brakowało mi jakiegoś pilota do kompletu to sobie uzupełnię :)
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Gromek »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, reasumując rozumiem,że gdybym chciał kupić następujące zestawy :
Zestaw podstawowy z Luke Skywalker
+
Bohaterowie ruchu oporu (Sokół milenium oraz X-Wing T70)

To normalnie mógłbym grać łącząc te 3 statki w jednej rozpisce oraz używać normalnie tych kart i akcesoriów nie bojąc się, że coś jest już nieaktualne? Wolę się upewnić za nim dokonam nietrafionego zakupu ;) odnośnie zakupu co sądzicie o tym co planuję kupić bo trochę zielony jestem :mrgreen: w tym systemie i nie chcę jakiegoś faux pas popełnić ;). Tak patrzyłem to ten mój zakup to na oko tak 100 pkt jest czyli akurat na turniejowy format.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

Jak kupisz zestawy o których piszesz, to spokojnie złożysz rozpiskę ;)
I to nawet fajną :) Więc spokojnie :)
A dalej będziesz się rozbudowywał jak już poznasz lepiej grę i zobaczysz co Ci najbardziej pasuje ;)
Obrazek
Lenczek
Posty: 24
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:03
bitewniaki:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Lenczek »

Hejka.
Potrzebuje podpowiedzi...... na necie wisi ogłoszenie ze sprzedażą takiego zestawu w cenie 300zł....krótkie pytanie czy warto od tego zaczynać ?
Czy lepiej sobie kupić "Przebudzenie mocy" i na spokojnie zbierać pozostałe statki ?

- Zestaw Startowy "Stary"
- Zestaw Asy Imperium
- Dodatkowy statek B-Wing
- Dodatkowy statek X-Wing T-70 (nowy model)
- Dodatkowy statek Tie Defender
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Seba_stian »

Jeżeli decydujesz się na jedną stronę i będziesz zbierał tylko jedną frakcję to taki zestaw to trochę nieciekawe połączenie ;)
Poza tym, jak dla mnie to jednak nowy starter wygrywa ;)
Obrazek
Lenczek
Posty: 24
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:03
bitewniaki:

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Lenczek »

Nie będę miał takiej sytuacji, że i tak będę musiał kupić jakiś statek innej frakcji żeby dostać jakąś konkretną kartę? np wyposażenia etc ?
Awatar użytkownika
Aldair
Posty: 52
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:49
bitewniaki: X-wing

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Aldair »

Bedziesz miał na pewno

ale na razie jak zaczynasz to warto abyś zobaczył czy jakaś frakcja Ci bardziej pasuje czy mniej

najlepiej jeżeli znajdziesz czas to przyjdz w czwartek do Crazy Dwarfa do gralni pogadamy i bedziesz miał wiekszy obraz tego
dodatkowo jeden z kolegów teraz sprzedaje cześć swojej kolekcji
Nie ważna dla nich inna myśl i inna droga
Nie wchodzi w żyły obca krew
Za małe głowy są, za małe ich głowy
Nie rozumieją nic
Awatar użytkownika
Aldair
Posty: 52
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:49
bitewniaki: X-wing

Re: Nowy w x-wing

Post autor: Aldair »

a jeszcze :)

Karty można kupić osobno na allegro,

do samego grania i testowania rozpisek, (poza oficjalnymi turniejami) akceptujemy w grze (oczywiście zawsze warto się
zapytać przeciwnika) także karty wydrukowane
Nie ważna dla nich inna myśl i inna droga
Nie wchodzi w żyły obca krew
Za małe głowy są, za małe ich głowy
Nie rozumieją nic
ODPOWIEDZ