Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Seba_stian »

Znalazłem trochę krótszą recenzję ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_F6pwW7iQa8

Ogólnie duży plus, że podręcznik to jedyne 30zł ;)
A modele to sami wiecie, około 10 figurek to nie jest duży koszt :)
Napisze ponownie, jestem bardzo zainteresowany tym systemem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Krystus »

Jak czas pozwoli to na pewno spróbuję ten skirmish.
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: danyboy »

Próbować na pewno będę.
Tak sobie myślę, że te kampanie to można na zmianę robić: BB, SWA, AoSS ;)
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Grzechu12 »

I w przyszłości 8 ed 40k ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: danyboy »

Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Seba_stian »

No nic, trzeba będzie zakupić podręcznik i zobaczyć co dalej ;)
I odnaleźć się w tych nazwach modeli, bo o ile świat Warhammera Fantasy znałem, to Age of Sigmar to wielka niewiadoma :P A to, że te same modele nazywają się teraz inaczej jest troszkę gubiące dla mnie :P

I wracając do podręcznika to dobrze czytam, że zasady to podręcznik do AoSa, a w tym nowym jest kilka zmian, kampania itp.? Czyli jeszcze będzie potrzebny podręcznik ten "starszy"?

W Shadow War wydaje się to takie proste i przejrzyste, a tu się trochę gubię w tym wszystkim.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Pilliquetzal »

Ten "podręcznik główny" o który chodzi, to nie ten generalski, ale te 4 stronice darmowe z ich strony, tak stoi u GW w opisie rulebooka do skirmisza. Bezsens byłoby robić odniesienia do generalskiego, bo obecnie pracują nad drugą jego wersją.
Głównym konsultantem skirmisza był zaproszony autor Hinterlandów, nawet pokaz na warhammer tv z nimi grał, więc wydanie podręcznika w cenie innej niż tania byłoby ze strony gw idiotyzmem. Nie dość bowiem, że kradną pomysł skirmisza od tego gościa od hinterlandów, to część mechaniki podobno wzorują- skirmisz to nie jest w żadnym stopniu ich koncept, a jedynie przejmują ukształtowane na fanowskich zasadach środowisko, nie powiem, dość, według mnie, po chamsku. Podpinają się po prostu pod cudze dokonania, na zachodzie bowiem hinterlandy są dość popularne. Ciekawe, czy w grę wchodzi szantaż na prawa autorskie dla gościa od tego skirmisza, co nieopatrznie użył parę razy nazwy "Age of Sygmar", czy po prostu dali mu okruchy z korporacyjnego stołu na otarcie łez, że się im sprzedał, sprzedając jednocześnie środowisko hinterlandów. Patrzcie, nawet stajnia systemów One Page musiała ulec i już nazw z fantasy battla nie stosują. Prawom autorskim sluży też zmiana nazw na idiotyczne, byle swoje, o których mówi Sebastain- Duardiny to krasnale, Aelvesy nie elfiaki, serafon niby lizardmeny. Nawet 40- stka poznała ostatnio drukhari, czy wcześniej astra militarum xd. Witamy w świecie pieniężnego spierdolenia.
Kto wie, jakby było drożej za ten rulebook, to mogłoby się towarzystwo na świecie poobrażać na GW i grać po prostu w ulepszone hinterlandy, skoro ich autor partycypowal w kreacji zasad oficjalnego skirmisza i mógłby wydać je teraz jako podmienione, lecz swoje. Co nie zmienia faktu, że już niedługo poczciwi piraci bitewniakowi zrobią piękną kopię i nas nią uraczą; 30 złotych za klona hinterlandów podrasowaną gównianymi grafikami ery sygmara i zupełnie niepotrzebnymi elementami to na moje nadal słaba inwestycja. Wrzucę wtedy linka do mojego starego posta z zasadami AoS.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Krystus »

Stary podrecznik to zakladam, ze chodzi o te 4 strony zasad do AoS ;)


O, ubiegles mnie :P
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Seba_stian »

Co do wyjaśnienia nurtującej kwestii, dzięki ;)

Co do polityki GW to każdy ją zna i już ładnie to opisał Jurgen w innym poście ;) Firma jest po to, żeby zarabiać, czasem lepiej podchodzi do klienta, czasem gorzej, ale zasług w świecie bitewniakowym odjąć im nie można :D

A wracając do Skirmisha, to jeszcze mnie ciekawi jak to będzie wyglądało w praktyce jeżeli chodzi o drużyny ;)
Bo skoro będzie można łączyć dowolne modele z różnych sojuszy to może już nie być tak tanio jak w Shadow War, hehe :P
Ale z drugiej strony, jeżeli dobrze to kumam to niektóre specjalne zasady, sztandary itp. będą działały tylko na te same "frakcje". Więc robienie teamtycznych drużyn (bez mieszania) będzie premiowane ;)
Jeszcze trochę cierpliwości i wszystkiego się dowiemy, hehe ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Age of Sigmar Skirmish... czyli dawny Mordheim ;)

Post autor: Krystus »

Zaklepuje Stormcast Eternals!

:P
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
ODPOWIEDZ