Promocja Pilliquetzala

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Promocja Pilliquetzala

Post autor: Pilliquetzal »

Kamracie Sebastian, co do kwestii, czy kosmiczny żołnierz 40 tysiąclecia jest najbardziej kojarzonym godłem tej części internetu, to zerknij na baner naszego forum, gdzie masz trzech wesołych gości malowanych w kościotrupy. Do tego najwięcej osób gra tutaj, u nas, właśnie w czterdziechę. Dalej, kamrat Maca nie proponuje gościa z fallouta i tego tam wojaczka norsemena, tylko mówi, żeby coś w tej stylistyce.

Co do promocji naszego forum, to ta idea jest miła też memu sercu, nawet zastanawiałem się parę tygodni temu, czy nie zaproponować, by centrum konferencyjnym uniwerku (pamiętam 4 lata temu był tam prospekt akcji "wychodzimy z cienia" z której dowiedziałem się w ogóle że coś tutaj w tej mierze działa) lub w akademiku którymś nie urządzić pokazów gier bitewnych (mieszkałem tam, o zgrozo, parę lat temu)- w każdym jest duża sala, gdzie są krzesła i stół do ping- ponga, więc jeśli byliby chętni do organizowania czegoś takiego, to ja ze swej strony zaoferuję, jakby rzec, sympatyczne stosunki z kierowniczką mego starego ds- u, o ile jej nie zmienili, a nawet jak zmienili, to nie będzie raczej problemów. Mam też wielkie pudło makiet i matę do grania (4 na 3 stopy), kwestia jedynie transportu tego w odpowiednim dniu. Co do centrum, to raczej- na moje- mija się z celem, bo ludzie patrzyliby na granie chyba jedynie w ramach kwadransowej przerwy między wykładami, a w konferencje naukowe raczej nie są obleganą przez naszą docelową publiczność. Akademik już prędzej, myślę że kwestia dogadania się nie byłaby problematyczna, jednak rzecz trzebaby ogłosić, zrobić jakieś plakaty i je porozlepiać odpowiednio wcześniej. Czyli kasa na plakaty dochodzi, a z tego co się orientuje to nie mamy jakiejś składki klubowej, chyba żeby fundację krasnala poprosić, w końcu skoro my reklamujemy sklep na koszulkach, niechaj i mamy jakieś ułatwienie, przynajmniej w 20, 30 plakacikach niedużych. Zresztą jeśli ktoś się zainteresuje naszą inicjatywą, to myślę że pierwszym beneficjentem będzie właśnie krasnal, mimo że ceny ma wyższe na wiele rzeczy- jak chociażby karcianki czy planszówki- niż standardowo, to można liczyć na frajerstwo nowicjuszy w tej mierze, o ile wystartują w karty. No i z modelami to standard cenowy games workshop, więc nie zamówią raczej skądindziej, więc większe szczęście, jeśli zachęcą się do bitewniaków.
Pytanie kolejne się pojawia, skoro mamy już na tapecie promowania środowiska, to musimy określić grupę docelową. W kinie, to rodziny z dziećmi, to dobry cel, jacyś młodsi ludzie; a w akademiku? hmmm studenci... wielu z nich to pijaki którzy zbyt wielu książek nie czytali, wielu to z kolei ludzie porządni i rozumni- myślę, że tutaj, żeby coś z tego wyszło, to koniecznie plakaty rozwiesić po kortowie trzeba. Pamiętacie, tę odwołaną kampanię "nowa krew" czy jakoś tak? Błędem, przez który nie wypaliła, było złe celowanie- nikt przecież z nas, którzy siedzimy w jakichś swoich systemach, nie rzuci na hop i "idę grać w 40k bo jest kampania". Zły cel obrano. My obierzmy mądrze.
Po kolejne: jak wyglądają relacje "nasze" (siebie też skromnie wliczam, choć raczej spamuje po forum niż się pojawiam w krasnalu- chociaż bym chciał, baza sygmarytów nie jest jednak liczna) z Olsztyńskiem klubem fantastyki czy jak tam się zwą, z forum Miscastu? Jakieś resztki dawnych sporów o zużycie makiet i składki widziałem w archiwum forum graczy batla i 40-stki. Wydaje mi się, że byłoby zdrowo dla wszystkich jakoś jednak nas wszystkich promować. Pal sześć, że ich poziom akceptacji choćby Sygmara, poza dobrym Kamelem, jest żaden, więc wygląda, jakby lubili się we własnym towarzystwie wyłącznie; nie wiem na ile wrażenie, że są mało otwarci, jakoś może wpłynąć na mniejszy zapał do promocji środowiska. Ale wydaje się, że skoro bitewniaki to nie tylko malifaux czy czterdziecha, to pal sześc, niech i się do 9-tego wieku ludzie garną.

Zdaje się, że na skutek głosu Aldaira, który zmylił nas nieco wedle koszulek- że to nie do dyskursu temat, ale czyste fakty dokonane, i słusznego podsumowania Grzecha, dyskusja o wdzianku przeszła na promowanie. Słowem podsumowania, co ja proponuję:
1. Ustalić nasz stosunek do kolegów z Miscast- podjąć decyzję, czy promujemy wszystkie bitewniaki, czy tylko nasze, jeśli wszystkie wysłać posłów i zapytać ich tam o zdanie i wsparcie idei
2. Zorganizować pokazy bitewniaków na kortowie, może być w akademiku i podrukować śliczne plakaty informujące. Kontakt w tej materii mogę dograć, o ile pomysł wyda się godny. Mogę także pyknąć moje pudło makiet, ale fajnie by było, by też był tam grany i Sygmar (a krzyczcie że prywata! xd nikomu makiet nie skąpie, ale chcę mieć z kim grać w końcu xd!)
3. Kwestie estetyki koszulek i jakichś sensowniejszych obrazków omawiać potem, niech koledzy, którzy idą na pokazy w kinie, wdzieją na razie co mają, jak będę miał nieco więcej czasu to może przypomnę sobie robienie grafik tuszem, tylko kupię stalówkę pół centymetra, ale nie obiecuję. Roboty od cholery, a czasu mało.
4. Ustalić, czy środki na ewentualną promocję mamy brać z naszych własnych kieszeni, czy to dobrowolnie co łaska, czy to w formie symbolicznej składki, czy też zwrócić się do krasnala po skromne dofinansowanie.
Co sądzicie?
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: danyboy »

Pozawalam sobie wydzielić post kolegi, jako nieco odbiegający od tematu czysto odzieżowego, a z punktu widzenia promocji wart przedyskutowania.
Jak zawsze możesz liczyć na nas jeśli chodzi o promocję bitewniaków - Grzechu, Janos, ja dołożymy wszelkich starań, aby pokazać 40k. W dziale X-winga widać, że na chętnych na pokazy Xa też spokojnie możesz liczyć.
Tak więc do dzieła!

Teraz odpowiadając na pytania.
Ad1. Stosunek do kolegów z Miscasta jest mieszany, chyba rok temu padło parę zarzutów z obu stron i część graczy (głównie 40k) odeszła. Wszystko to wydarzyło się przed moim dołączeniem i stworzeniem tego forum. I na tym forum nie będziemy wracać do tych kłótni między ludźmi. Mamy promować bitewniaki wszelkiej maści i gracze Miscastu są tu mile widziani.
Ad2. No to trzeba działać, nie ma na co czekać. Co jak co, ale ze wszystkich miejsc mi znanych akademik to chyba najlepsze miejsce, żeby dotrzeć do studentów.
Ad3. Idea koszulek widać już powstała i upadła. Teraz jest działanie celowe. Jak Aldair wspomniał to nie musi być projekt ostateczny, ale wydaje się nam, że jest dobry pomysł, aby mieć je już na pokazach 15 grudnia. Kto chce niech bierze, kto nie chce niech nie bierze.
Ad4. Na chwilę obecną środki idą z naszych pieniędzy. Od graczy dla graczy. Organizujemy się przy CD ponieważ czujemy się z nim związani (wielu z nas tu zaczęła swoją przygodę z bitewniakami) i zależy nam, aby część gamingowa tam przetrwała, a nie została wyparta przez inne inicjatywy.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Seba_stian »

Pilliquetzal pisze:co do kwestii, czy kosmiczny żołnierz 40 tysiąclecia jest najbardziej kojarzonym godłem tej części internetu, to zerknij na baner naszego forum, gdzie masz trzech wesołych gości malowanych w kościotrupy. Do tego najwięcej osób gra tutaj, u nas, właśnie w czterdziechę.
Nawet w nazwie strony wh40k Olsztyn ;) Ale ja mówię o realnych osobach grających w CD i tam przychodzących i uwierz mi, to nie 40k tam dominuje ;)
Pilliquetzal pisze:Co do promocji naszego forum, to ta idea jest miła też memu sercu, nawet zastanawiałem się parę tygodni temu, czy nie zaproponować, by centrum konferencyjnym uniwerku (pamiętam 4 lata temu był tam prospekt akcji "wychodzimy z cienia" z której dowiedziałem się w ogóle że coś tutaj w tej mierze działa) lub w akademiku którymś nie urządzić pokazów gier bitewnych
Ja pare tygodni temu myślałem, żeby Paryż zwiedzić. Nawet sobie patrzyłem jakie linie lotnicze tam latają... ale jeszcze nie poleciałem...
Więc wiesz, tu o działanie chodzi, a to właśnie chłopaki robią (i w miarę możliwości ja).
A już konkretniej komentując, to Korek organizuje spotkania na Kortowie i z planszówkami i bitewniakami. I to dość regularne spotkania. Do tego są organizowane Mini Festiwale itp. gdzie również są bitewniaki, więc już taki akcje podpięte pod UWM mają miejsce ;)
Pilliquetzal pisze:Czyli kasa na plakaty dochodzi, a z tego co się orientuje to nie mamy jakiejś składki klubowej, chyba żeby fundację krasnala poprosić, w końcu skoro my reklamujemy sklep na koszulkach, niechaj i mamy jakieś ułatwienie, przynajmniej w 20, 30 plakacikach niedużych. Zresztą jeśli ktoś się zainteresuje naszą inicjatywą, to myślę że pierwszym beneficjentem będzie właśnie krasnal, mimo że ceny ma wyższe na wiele rzeczy- jak chociażby karcianki czy planszówki- niż standardowo, to można liczyć na frajerstwo nowicjuszy w tej mierze, o ile wystartują w karty. No i z modelami to standard cenowy games workshop, więc nie zamówią raczej skądindziej, więc większe szczęście, jeśli zachęcą się do bitewniaków.
Ja kiedyś grałem w 40k, w Battla, w Lotra... W czasach kiedy to w Olsztynie działało najlepiej, ale nawet wtedy nie mieliśmy takiego miejsca jak CD. Jednostka Wojskowa to nawet się nie umywa. A ile było tam wszelakich problemów to mi się nawet pisać nie chce.
Teraz mamy miejsce gdzie możemy się spotykać każdego dnia, są tereny, blaty i dużo miejsca. Naprawdę kiedyś marzyliśmy o takim sklepie w Olsztynie, a teraz jak mamy takie miejsce, to słyszę dużo dziwnych komentarzy, ale to chyba takie czasy, że ludziom się w głowach przewraca.
Kwestii finansowych nie będę poruszał, bo nie uważam, że wydać parę złotych na plakaty czy inne sposoby promocji to coś strasznego. Zwłaszcza w hobby, gdzie wydajecie/wydajemy duże pieniądze na modele, farbki, karty itp. Zwłaszcza gracze GW, gdzie sami wiemy ile to kosztuje ;)
Pilliquetzal pisze:Zły cel obrano. My obierzmy mądrze.
Właśnie tu kolejny problem, bo piszesz My, a Ciebie tu za bardzo nie widać, bo jak napisałeś...
Pilliquetzal pisze:siebie też skromnie wliczam, choć raczej spamuje po forum niż się pojawiam w krasnalu
I wiem, że byś chciał itp. ale jak widzę osobę tylko na forum i to jeszcze negującą pomysły ludzi, którzy aktywnie chcą promować środowisko to mi się nie chce nawet odpisywać (ale tu już nie potrafiłem milczeć).

Pilliquetzal pisze: Zdaje się, że na skutek głosu Aldaira, który zmylił nas nieco wedle koszulek- że to nie do dyskursu temat, ale czyste fakty dokonane, i słusznego podsumowania Grzecha, dyskusja o wdzianku przeszła na promowanie. Słowem podsumowania, co ja proponuję:
1. Ustalić nasz stosunek do kolegów z Miscast- podjąć decyzję, czy promujemy wszystkie bitewniaki, czy tylko nasze, jeśli wszystkie wysłać posłów i zapytać ich tam o zdanie i wsparcie idei
2. Zorganizować pokazy bitewniaków na kortowie, może być w akademiku i podrukować śliczne plakaty informujące. Kontakt w tej materii mogę dograć, o ile pomysł wyda się godny. Mogę także pyknąć moje pudło makiet, ale fajnie by było, by też był tam grany i Sygmar (a krzyczcie że prywata! xd nikomu makiet nie skąpie, ale chcę mieć z kim grać w końcu xd!)
3. Kwestie estetyki koszulek i jakichś sensowniejszych obrazków omawiać potem, niech koledzy, którzy idą na pokazy w kinie, wdzieją na razie co mają, jak będę miał nieco więcej czasu to może przypomnę sobie robienie grafik tuszem, tylko kupię stalówkę pół centymetra, ale nie obiecuję. Roboty od cholery, a czasu mało.
4. Ustalić, czy środki na ewentualną promocję mamy brać z naszych własnych kieszeni, czy to dobrowolnie co łaska, czy to w formie symbolicznej składki, czy też zwrócić się do krasnala po skromne dofinansowanie.
Co sądzicie?
Nie proponuj, zrób coś... bo o to w tym chodzi ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Pilliquetzal »

Dzięki Dany, że wydzieliłeś, miałem o tym napisać, żeby gdzieś przenieść posta, ale zapomniałem. Może w tym miejscu zajmiemy się dyskusjami o promowaniu naszego chwalebnego środowiska tak ogólnie, to zetrzyj jeszcze moje przezwisko z tytułu wątku.

Ad. 1, czyli wedle Miscastu- cieszę się, że dany zgadzasz się wedle wspólnej promocji, wydaje się, że zakończenie dawnych sporów dla dobra sprawy wyjdzie wszystkim na zdrowie; co do tego czy wysłać na tamto forum poselstwo to zaczekajmy jeszcze na zdanie innych, czy jakichś innych tez, też ciekawych, nie będzie w tej materii. Jeśli dojdziemy do jakichś chwalebnych wniosków co do realizacji dalszych akcji, to wtedy do nich napiszę, chyba że ktoś inny zechce podjąć się tej funkcji.
Ad 3 może pierwej, nim reszta, bo krótszy, tam w wątku o koszulkach kamrat Rambo wnosi, żeby w przyszłości jakieś ciekawsze logo omacać, na to ponawiam moją deklarację, że w styczniu pyknę coś wtedy tuszem, jak czas pozwoli, nie mam ani aparatu do zdjęć ani skanera, to jakoś może do krasnala podrzucę. Fajnie będzie tam dalej burzę mózgów pourządzać, może się coś wyklaruje nam wszystkim.
Ad 4. Co do kasy, to nie ma problemu, tak jakieś skromne pieniążki dołożyć to pewnie nikomu nie szkoda, kamrat Iliach pisał coś, w poscie o odwołaniu kampanii Nowa krew o jakichś funduszach- może zechce nam objawić, co i na jakich zasadach ma przyszykowane; nie mówię żeby od razy mu wszystkie szekle zagrabić bo "hurr durr promowanie klubu dawaj golda", ale niech, jeśli coś tam kombinuje, to w tym wątku powie, jak się przedstawia sytuacja. Może się okazać, że w przyszłości się taka wiedza nam tu przyda, o ile zechcemy jakoś szerzej promować klub. Co do tego, że Sebastian powiada, że nie szkoda nam dawać kupy kasy na modele GW, to nie zgodzę się, pamiętam czasy- i mam je w katalogach, gdzie model kosztował 3 funty, dziś taki sam kosztuje 9. Ja wolę śliczne starocie z allegro niż pudełka nowych wojaków i nie wydaje mi się, by wyrzucanie kasy na prawo i lewo w warunkach życia w kraju trzeciego świata było roztropne, ale nie wracajmy do tej kwestii. Tak czy siak, kasy drobnej się dorzucę, jak każdy i w ramach słusznej solidarności, bo cel uważam za cenny do realizacji.
Ad. 2 czyli co do organizacji pokazów w akademiku- Dany widzę wspiera koncept, Sebastian oczekuje działań, więc powiem że dziś już zaszedłem i w czwartek spotkam się z kierowniczką, myślę że nie będzie problemów, akademiki lubią akcje kulturalne, a my pod to podpadamy, zerknę wtedy w czwartek jak się prezentuje lokacja, rozmiar i stoły itd (bo w tym pokoju socjalnym z ping pongiem jakoś nie miałem nigdy okazji bawić, wolałem cicho malować modele w swoim xd)

Rozwijając temat, to wtedy, jak rozumiem, kamrat Dany, Grzechu i Janos wstępnie deklarowaliby się na pokazy 40-stki? Ja ze swej strony coś z fantasy bym dokooptowal, czy to sygmara (o ile ktoś z naszych z forum zechce ze mną stanąć) czy 9-ty wiek (o ile wniosek o wspólne z miscastem przejdzie, to poproszę kogoś, by mnie nauczył), czy z Korkiem (wspomnianym przez Sebastiana, mam do niego numer i zadzwonię na dniach)- wspominał że grywa w Kings of War Mantica. X winga też by było fajnie zaprezentować, a że do tego mniejsze stoliki, to popatrzę pierwej na salę, w czwartek jak mówię, no i trzebaby deklaracji, kto chwyci star warsy.
I dalej, wedle plakatów, to chyba starczą na początek jakieś czarno- białe, ze 4 na akademik, czasem bywa że ktoś ma w pracy czy chałupie drukareczkę i może okazjonalnie podrukować po kosztach, to miło by było żeby się odezwał, rozklejać wtedy to raczej na Kortowie, tam w tych głównych akademikach.
I teraz pytanie: jeśli bierzemy się do tego porządnie, to można też stworzyć wydarzenie na fejsbuku nieszczęsnym- ja tam go nie mam i obsługiwać nie umiem, znam jednak ludzi, którzy mogliby przelinkować akcje gdzieś tam na jakieś fora roku czy do studentów, żeby poszła nowina, czy tam możnaby jeszcze cybermachinę zatrudnić przy tej okazji- zapytać, czy by też linka nie podrzucili, może trochę osób się zbierze. Dzisiejsze czasy, powiadają, są mocno internetowe, więc może to nas wspomóc, ale trzebaby to lepiej ogłosić wtedy. Fajnie, żeby wypaliło, jakbyśmy zebrali liczną widownię i jakikolwiek plon w postaci zainteresowania, to możnaby coś takiego organizować co 3 miesiące, 4 razy do roku, może co cztery, czyli 3 razy w roku. Taka częstotliwość występowania z inicjatywami byłaby chyba najlepsza dla rozwoju.
I po kolejne: termin. Czy ma to być zrobione przed świętami, i kiedy? W sobotę, w piątek? Racjonalny termin to jakieś okolice 17 grudnia, albo wtedy w styczniu/ W jakich godzinach, co komu pasuje, z tych osób, które oczywiście zechciałyby wesprzeć ideę. Jak w sobotę, to ja byłbym wolny, jak w piątki, to raczej pod wieczór miałbym czas.

teraz kilka ogólnych rzeczy, bo mi kamrat Sebastian zarzuca, że więcej jest mnie na forum niż w krasnalu, co sam wskazałem, ażebym jeszcze negował cudze pomysły- broń boże, tylko wyraziłem opinię, że jeden obrazek jest słaby, a drugi zbyt ogólny na koszulki. Jest różnica, mieć gwiazdę śmierci i drop pody za słabe, a krzyczeć o tym, z nie warto działać szerzej. Jak, być może, widać z tych linijek tekstu, nie zamierzam zbijać koncepcji promowania środowiska- ba, uważam ją za słuszną, aż nawet, jak pisałem, możnaby Miscast wciągać. Co do tego, że więcej jest mnie na forum, o czym już było, no cóż- nie wiem jak kamrat Sebastian, ale ja gdzieś 12 lat siedzę w warhammerze jako modelarz, a w modelarce ogólnie już chyba dłużej, z 15 lat; w graniu- z rok, chyba z maks osiem bitew stoczyłem, choć chętnie grałbym więcej, jakby i czas pozwalał, i kwestia liczebności sygmarytów. Specyfika mojego podejścia jest taka, że grania nie uznaję za pierwszą radość i z tego względu nie pojawiam się w krasnalu, wolę malowanie, konwersje, makiety i dioramy, i na polu zachęcania do tego akurat mam też skromne sukcesy- jeden z moich druchów składa i robi samoloty z II wojny, drugi zaczyna mordować się z czołgami. A czy to, że więcej maluję niż gram, a przez to nie znam aż tak dobrze was, kamraci oznacza, moje- być może- rozsądne pomysły z promocją czy organizacja pokazu w akademiku mają być zanegowane? Owszem, Sebastian, bywam i jestem krytyczny- czy to coś mi się nie podoba w koszulkach, czy gdzieś tam dowcipnie u Danego linie podziału formy wskażę- ale nie zamierzałem i nie zamierzam być złośliwy. Nie wiem, jak chcecie, to mnie nie słuchajcie, ale być może dobrze radzę.

I znowu podsumowanie w punktach:
1. Ustalić szczegóły promocji w akademiku:
a) kto byłby chętny się pokazać i jaki system (przy założeniu, że sala jest raczej duża i można z powodzeniem zrobić pokaz czterdziechy, sygmara i gwiezdnych wojen)
b) ustalić termin pokazu i godzinę- czy przed świętami, czy po; taki, żeby pasował wszystkim chętnych, wstępnie jakaś sobota popołudnie, późny piątek
c) Kwestia plakatów- projekt graficzny mogę pyknać (chyba że ktoś inny zechce), jakiś taki składak obrazkowy w wordzie, jeśli ktoś ma drukarkę i może to puścić tanim kosztem, to dobrze, jak nie, to podrukuję sam. Liczba plakatów. Co będzie na plakacie- to trzeba najpierw dograć, czyli datę.
d) obsługa informatyczna wydarzenia- kto mógłby się tego podjąć, o ile ten punkt zyska akceptacje.
2. Zagadnąć Iliacha o wspomniane przezeń kwestie finansowe promowania bitewniaków na zasadzie "a bo taka wiedza może się przydać na przyszłość"
3. Ustalić szczegóły kontaktu z Miscast- tutaj potrzeba więcej opinii o projekcie wciągnięcia ich w promocję, bo na razie mówił tylko Dany

Teraz, co ja biorę na siebie, skoro już dzielimy:
a) zorganizowanie sali w akademiku i udostępnienie jej nam w wybranych godzinach (spotkanie w tej materii już mam umówione na czwartek)
b) zrobienie projektów reklamujących pokaz i rozwieszenie ich na Kortowie, ewentualnie podrukuję, jakby nie było opcji że ktoś nam to pyknie u siebie.
c) pokaz jakichś bojów w systemie fantasy + makiety, żeby wyglądało. Skał i lasów mam gdzieś na dwa stoły pewnie to i czterdziecha dostanie, choć zielona mata jest tylko jedna. Tutaj potrzeba kogoś, kto ze mną zagra, jak nikt z naszych, to poszukam 9- tego wieku albo zapytam Korka, choć podejrzewam, że różnie z czasem może być u niego.

Tyle na teraz, mam nadzieję, że pomysł wypali, bo czas by było zwiększyć nam w olsztynie bazę graczy!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Grzechu12 »

Ja na pokazy chetnie, dajcie cynk gdzie i kiedy :)
Ostatnio zmieniony 05 gru 2016, 22:05 przez Grzechu12, łącznie zmieniany 1 raz.
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Seba_stian »

Może trochę za ostro napisałem, więc wybacz.
Po prostu sam z reguły siedzę cicho i dopiero wypowiadam się jak temat również mnie dotyczy.
I po prostu ruszyło mnie, że jak jest temat pokazu w Aurze i promocji klubu, to wszyscy milczą, ale jak już temat koszulki się pojawił to nagle już znaleźli się ludzie do dyskusji i posty w formacie a4 :P
Co do projektu też nie jestem zadowolony (co może potwierdzić zarówno Marcin, jak i Dany, bo o tym mówiłem), ale terminy goniły i wyszło jak wyszło. Poza tym nigdy nie uważałem, że do tworzenia loga się nadaje :P Projekty, żeby bredzić ludzi igłami to jedno, a rysowanie loga, tak żeby to było jasne, przejrzyste i proste, to już trudniejsza sprawa. Zwłaszcza jak ma przedstawiać tak wiele systemów bitewnych i jeszcze podobać się wszystkim ;)
Tyle ode mnie ;)
A teraz uśmiech na twarz i do przodu :D
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: danyboy »

Pilliquetzal działaj. Osobiście jednak zaznaczam, czasu w grudniu mieć już nie będę (15 i 16 grudnia mamy od 16:00 do 22:00 pokazy X-Winga). Myślę również, że akademiki w tym czasie opustoszałe być mogą. Proponuję przesunąć sprawę na styczeń.

Kooperacji specjalnej z Miscastem nie zakładam. Na naszym forum zarejestrowany jest Prezes i Kamel, poza tym większość działów jest jawna, więc wgląd mają ;) Zakreślam to tak, bo wiem, że Miscast ma swoje spojrzenie na pewne tematy ;) Zatem widzę to tak - robimy co robimy, powiadamiamy znajome osoby z Miscasta, że są mile widziani, aby dołączyć i zademonstrować 9erę czy Bolta czy cokolwiek by chcieli.

Jest szansa, że z drukowaniem trochę pomogę.

Co do organizacji cyklicznej. Dawaj. Też miałem taki pomysł swego czasu, ale zabrakło mi pary, żeby to pociągnąć. Zatem jeśli to pociągniesz to możesz na mnie i pewnie parę innych osób z tego forum liczyć.
Na początek jednak trzeba to zorganizować chociaż raz ;)
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Pilliquetzal »

Czołem załogo! Sukces!

Tak jak zapowiedziałem, byłem dziś pogawędzić z kierowniczką akademika, i dostaliśmy zielone światło na organizacje pokazów, sala jest całkiem spora, taka gdzieś z pół tej w krasnalu, stół do ping ponga usunięto i jest dużo małych stolików, gdzieś metr na 70 centymetrów, więc jak się je połączy odpowiednio na to jakąś matę pyknie i będzie elegancko. Mnóstwo miejsca to myślę ze z powodzeniem, jak mówiłem, trzy systemy można było prezentować, nie wiem jakich rozmiarów potrzebuj bolt, ale wydaje mi się, że gdyby jeden stolik wziął X wing to by się i II wojnę zmieściło. Choć może raczej optymalnie by trzy takie było.
Ogólnie to kierowniczka cieszy się z idei promowania wśród studentów czegokolwiek poza piciem gorzałki i żadnych pieniążków za salę nie chce, z dobraniem terminu kiedy mielibyśmy ją zająć też nie ma, jedynie oplakatowanie akademików kortowskich wymaga zaprezentowania wcześniejszego projektu plakatu jednemu dżentelmenowi z zarządu całego tego wesołego osiedla, to mu na mejla pyknę, jak będziemy mieli ustalone datę i godzinę. O ile bezpłatne użyczenie sali imprezom kulturalnym leży w uprawieniach kierownika ds.-u, to, jak zrozumiałem, plakatowanie akademików to fundacja daje zielone światło. Ale z tym nie będzie problemów, to tylko formalność, nawet nie warto było się o tym chyba rozpisywać.
Także panowie, wzywam wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich konceptów!
Pozostaje do ustalenia dzień tygodnia i godzina, proponowałem wstępnie jakąś sobotę czy piątek, ale kierowniczka powiedziała, że studenciaki idą wtedy na kluby, i lepiej jest jakoś poniedziałek, wtorek lub środę, jak kortowo będzie przetrzeźwiałe (wiem, że opcja prezentowania bitewniaków pijakom jest być może odstęczająca, ale to raczej dowcipne uwagi o kondycji ludzkiej niżeli ponura diagnoza, myślę że twardzi barbarzyńcy oleją w ogóle nasz pomysł, a przyjdą ci normalniejsi i zainteresowani). No i wtedy raczej drugi tydzień stycznia by wypadał, bo w pierwszym, jak znam życie, część ludzi przedłuży sobie wolne i zjadą później.
Kto by wtedy mógł coś działać? Potrzebowalibyśmy ze czterech osób, dwóch do 40k, dwóch do x winga (czy w ilu tam się gra, nie wiem za diabła xd nie patrzyłem nigdy), ja wezmę fantasy, w której odsłonie i z kim zagram to jeszcze ustalam, dziś spotykam się z Korkiem, może będzie chętny pokazać mantica, to dopytam jak mu wypada, jak nie to kogoś innego poszukam.
O kamracie Dany, jeśli tam ze 20 A4 czarno- białych byś pyknął to super, nie to ja podrukuję, groszowe sprawy tak czy siak wyjdą, ten facet z fundacji mówił że na oplakatowanie akademików to gdzieś 15- stu trzeba minimum, to te pięć byśmy dali w zapasie.
Jak wam pasują na styczeń dni tygodnia i godziny, tym którzy radzi by się pokazać z modelami i animuszem? Mi to raczej nie powinno być problematycznie, choć zaczekam na jakieś deklaracje w tej mierze, wstępnie powiedzmy, że rozmawiamy o drugim tygodniu, czyli 9-13. Godziny to chyba po 3 po południu, jak ludzie z zajęć zaczną wracać, może czwarta nawet.
Im szybciej ustalimy jakieś konkrety, tym szybciej zrobię plakat i poślę do zarządu akademików do akceptacji, choć nie mamy co się aż tak śpieszyć, wstępnie zadeklarowałem u kierowniczki, że przed świętami do niej zadzwonię lub podejdę i podam dokładną datę żeby nas wpisała w grafik okupacji sali.
kamracie Sebastian, nie ma problemu! Wszak działamy dla wspólnego dobra!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: Grzechu12 »

Ja na 40k zawsze ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Promocja Pilliquetzala

Post autor: rambo »

Jak będę znał termin będę mógł się określić.
ODPOWIEDZ