Raporty bitewne

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Raporty bitewne

Post autor: Iliach »

Może to zabrzmi dziwnie ale długo zastanawiałem się nad nazwą tematu ale zdaje się że zwykłe "Raporty bitewne" będzie nazwą zarówno skromną i akurat.

Tak czy inaczej jak niektórzy wiedzą, a może i nie wiedzą, zacząłem powoli na nowo rozkręcać swój bitewniakowy kanał na You tube. Zainspirowało mnie do tego kilku zagranicznych bitewniakowych you tuberów i tak pomyślałem, żeby 2017 rok stał się w miarę możliwości dla mnie rokiem hobbystyki i bitewniaków ( no chyba że zaliczę wszystkie testy i egzaminy przez co wyślą mnie do koszar ;p ) W każdym bądź razie mocno zależy mi na tym, aby kanał posiadał więcej wartościowych materiałów .

Wśród tych wartościowych materiałów, najbardziej pożądaną rzeczą są raporty bitewne. Chciałbym dołożyć wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby moich widzów .

Dlatego obecnie rozpocząłem projekt "WARBAND " mający na celu rekrutację pewnego grona sympatycznych ludzi, którzy chcieliby zarówno pomóc w rozwijanie kanału bitewnego, jak i również którzy chcieliby jakoś promować gry bitewne i reklamować Olsztyńską hobbystykę. Poszukuję prawdziwych pasjonatów, dla których gry bitewne to hobby i źródło czerpania radości w czystej postaci .

Jak to ma jednak wszystko wyglądać?

Mowa tu o nagraniu raportu bitewnego w postaci produkcji o bardzo wysokiej jakości. Raportu z klimatycznym polem bitwy i przepięknymi terenami. Chciałbym osiągnąć sympatyczny efekt "WoW" i aby ludzie chcieli wracać do tego raportu bitewnego i aby wieść szybko się rozrosła , gdzie fani gier bitewnych przekazywaliby informacje pocztą pantoflową, mówiąc swoim znajomym - Słuchaj, a ty wiesz że jest taki polski kanał you tube z fenomenalnym Battlerap'em?

Obecnie zamówiłem już armię do Age of Sigmar ( iron jawz ) którą będę musiał sklecić, pomalować i odpicować. Do tego będę jeszcze inwestować w matę do gry oraz tereny, tak aby to prezentowało się tak :

Obrazek

a znowu nie przypominało czegoś takiego :
Obrazek


Nagrania planuję zacząć jakoś na połowę lutego , może nawet machnęłoby się jakiś raport walentynkowy :D

Dlatego byłoby super jakby był ktoś chętny do nagrań . Musicie jednak pamiętać, że są pewne wymagania nie do przeskoczenia :
-Osoby które chcą brać udział w raporcie bitewnym są świadome, że pojawią się w internetach. Wystąpienie w raporcie wiąże sie z automatyczną zgodą na umieszczenie raportu w sieci. Nie ma tu wstydliwych Franciszków, mówiących "nie bo kamera mnie nie kocha". Niestety, jak już nagrywamy to ta kamera może was "śmignąć" na te kilka minut przez całą godzinną produkcję :)
- Armia musi być w 100% pomalowana , sklejona i wykończona. Nie musi to być legendarny poziom malowania. Mogą to być nawet podstawowe kolory bez ambitnego cieniowania. I tak jak zresztą na pierwszym zdjęciu widzicie, na raporcie bitewnym nikt nie spostrzeże, że waszemu "Majorowi Kupryczowi" nie pomalowaliście źrenic czy innych detali :P ważne jednak aby armia była schludna a nie prezentował się tragicznie nawet z daleka.
- Zachowujemy jakiś "poziom" podczas nagrania. Nie poruszamy kłopotliwych tematów mogących wywołać lawinę gównoburzy, czyli imigranci, religia, polityka etc .
- Nagranie trwa minimum 3h , deklarując swoją obecność pamiętajcie proszę, że do celów nagraniowych muszę przytaszczyć aparaty, kamery, modele, maty, tereny i inne akcesoria, więc proszę Was, nie twórzcie takich sytuacji gdzie rozstawimy wszystkie modele na blacie i wy powiecie - Słuchaj a długo to potrwa bo umówiłem sie z kumplem na piwo tak za 2 godzinki .
- Nie jestem alfą i omegą oraz wychodzę z prostego założenia - Jeżeli uważasz że możesz wykonać taki ruch, twój bohater posiada takie statystyki, albo oddział taką umiejętność, nie będę się kłócił ani nagminnie poprawiał. Sama gra na małe punkty będzie trwała sporo czasu, do tego jakieś zmiany ujęć, i inne nagraniowe rzeczy potrafią przedłużyć całe przedsięwzięcie x2. Nie ma czasu na spory i kłótnie. Po prostu widzowie i You Tube Was osądzą. Ludzie szybko wykryją błędy albo wałowanie, więc pamiętaj że sam kreujesz sobie opinię.


Coś na start


Jako coś na start, chciałbym nagrać coś z WH40k oraz z Age of Sigmar ( chociaż na AoS mam większe parcie bo jest to bądź co bądź nowy system, niechlubnie i niepotrzebnie hejtowany oraz ludzie nie mają zbyt wiele o nim informacji w sieci, zwłaszcza na polskich vlogach czy YT )

Coś na małe punkty. Przykładowo 1000 pkt 40stkowych i sigmarowych.

Co do promocji sigmara to bardzo byłoby mi miło nagrać kampanię Path to glory. Jest to coś łatwego i przyjemnego jako coś na start, ponieważ mamy małe Warbandy które w bitwach chcą zdobyć glorię i chwałę oraz przychylność bóstw. Coś jak w ścieżce chwały u Danego. Każdy z graczy ma swojego herszta warbandy, jakiś oddział przybocznych i można by w ciekawy sposób opowiedzieć fajną historię , oraz losy pewnych bohaterów. Podczas bitew hersztowie zdobywają doświadczenie, bonusy, albo mogą powiększyć liczebnie swój warband ( prawie jak w Mordheimie :D ) więc myślę że to byłoby coś bardzo atrakcyjnego i soczystego a fakt małej liczebności armii ułatwiłby sprawę, bo starcia trwałyby koło godzinki, więc w jedno posiedzenie nagraniowe można by tak nagrać nawet i z 2-3 bitwy :)

Przepraszam was za taki nawał tekstu ale inaczej się nie da :P Tak jak to powiedziałem planuję rozpoczać sesje nagraniową tak w okolicach połowy lutego, jak dojdą mi tereny maty etc.

Możemy się nawet koleżeńsko umówić, że "wolontariusze" którzy zgłoszą się do nagrań tych starć path of glory otrzymają upominek oraz ewentualnie pomoc przy pomalowaniu modeli i przygotowaniu ich do raportu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Raporty bitewne

Post autor: rambo »

Masz moje Gaussy! I matę :p
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Raporty bitewne

Post autor: kamel »

Właśnie sobie przypomniałem, że też mam mate - pustynia.
ODPOWIEDZ