A może nazwa?

Pogadanki, plotki i takie tam...
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: A może nazwa?

Post autor: Marian »

Grzechu12 pisze: 28 sty 2017, 11:43 Linebreaker jest spoko, dawajcie ankietę i głosujemy :P
Powoli. Do ankiety to najpierw propozycje, ale nie od jednej osoby. Poza tym można by się wyróżnić od (chyba) większości i nazwę dać polską. A samo OKGB też jest fajne, ze skojarzeniami z KGB bym nie przesadzał i się nie bał.

A tak z zupełnie innej beczki trzeba by ustalić ilu nas mniej więcej jest, żeby nie było sytuacji, że decyzję (w formie ankiety) podejmie 6 osób.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: A może nazwa?

Post autor: Grzechu12 »

Toż sobie żartuję :D
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: A może nazwa?

Post autor: Pilliquetzal »

Kamrat Marian powiada pięknie i słusznie, żeby była jakaś polska nazwa, wszędzie już te angielskie słowa i zwroty, czas by trochę polskości zaprowadzić, żeby i ładnie było, i smacznie, jak coś wymyślę dam znać, teraz za dużo jeszcze mi się spraw plącze. Na razie mi chodzi ciut oklepane "husarz", jest i polsko, i bitewny element, może lisowczyk... OKGB Husarz; OKGB Lisowczyk...
Druh Iliach także pięknie mówi, możnaby prosto zadbać o takie rzeczy z pomyłkami czy rozeznaniem ewentualnych zainteresowanych poprzez powieszenie plakatu w emarze i krasnalu z naszą nazwą i adresem strony, jakimś zapadającym w pamięć obrazkiem. No i słusznie wydaje się, że wprowadzenie jakiejś nazwy zaprocentuje w ramach tych różnych rzeczy które tutaj organizujemy i będziemy organizować w przyszłości, da nam to rozpoznawalność kojarzoną z hasłem OKBG (... cośtam)
Doświadczenie potwierdza jednak, że kwestia wyboru nazwy dla klubu jest zwykle bardzo problematyczna, choćby miscast miał z tym problem, te głosowania u nich to był mały cyrk, bo niektórzy głosowali po terminie i nie stanęło na niczym. W celu nabrania nauki z doświadczeń naszych kolegów i zerknięcia, co proponowali, macie linka do wątku:
http://www.miscast.fora.pl/punkt-inform ... ,4056.html
kto wie, może ukradniemy im jakieś pomysły xd Korek zaproponował onegdaj Kłobuka, może i nam by pasowało, i po polsku, i charakter jest.

Wedle zasad, jeśli już ma być głosowane, proponuję, by zrobić osobny wątek który postoi dwa tygodnie, gdzie każdy, kto jest zainteresowany uczestnictwem w klubowych sprawach wpisze swoje imię, a potem ci wpisani będą głosować nad nazwą w następne dwa tygodnie i sprawi to, że nazwa, chyba dość konieczna z uwagi na liczne plany promowania środowiska, będzie wybrana tak czy siak. U miscastu im się to rozjechało, bo wiele osób albo olało temat, albo się spóźniło z głosem, jak zobaczycie w wątku. W takim układzie te dwa tygodnie na wpisywanie zainteresowanych to byłby też czas zaproponowania listy z nazwami, tę niech dany mocą admińską zbiera, bo będzie bałagan.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: A może nazwa?

Post autor: Grzechu12 »

I zrobić wtedy grupę na FB jedną dla klubu-tak jak ma Białystok.
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: A może nazwa?

Post autor: danyboy »

FB będzie niedługo (nie na wszystko starcza czasu), w kwestii nazwy to się nie wypowiadam, bo wydaje mi się, że ważne jest abyśmy ustalili dlaczego, po co i dla kogo w ogóle potrzebna instytucja klubu. Wiele osób ma uraz po ostatnim klubie podobno.
Obecnie idea OKGB powstała jedynie w celu oficjalnej nazwy w rozmowach z instytucjami na pokazy. Myślę, że można tu generalnie wrzucać pomysły nazw, ale i tak wszyscy zainteresowani powinni się spotkać na żywo.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: A może nazwa?

Post autor: Seba_stian »

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać, ale uważam że nazwa jest zbędna.
Rozumiem, że na celu mamy działania, które mają rozwijać nasze szeroko pojęte hobby i zachęcać nowych graczy ;)
Nie ma co takiej inicjatywy sprowadzać do miana elitarnej (bo zacznie się, że są członkowie albo ich nie ma i takie tam).
Ja myślę, że promowanie w Olsztynie gier bitewnych itp. na takiej zasadzie jak w Aurze czy ostatnio na kortowie to spoko opcja. Bez zbędnego "mamy klub" chcesz dołączyć? Tylko gramy w te systemy tu i tu, chcesz pograć to zapraszamy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: A może nazwa?

Post autor: Jurgen »

A OKGB nie wystarczy?
Dość neutralne - unikniemy zbędnych dyskusji czy ktoś woli Peruna, Perkuna, Sowę czy jeszcze coś innego.
Czy dodatkowa nazwa wniesie jakąś wartość dodaną?
Część ludzi ma już koszulki z nazwą OKGB.
Będą zmieniać na nowe?
Albo ci co zamówią później będą mieli inne?
Dla mnie to co nie tworzy wartości dodanej jest bez sensu... od mieszania w garnku zupy nie przybędzie.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2017, 22:27 przez Jurgen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: A może nazwa?

Post autor: Seba_stian »

Jurgen pisze: 28 sty 2017, 22:16 A OKGB nie wystarczy?
Dość neutralne - unikniemy zbędnych dyskusji czy ktoś woli Peruna, Perkuna, Sowę czy jeszcze coś innego.
Czy dodatkowa nazwa wniesie jakąś wartość dodaną?
Cęść ludzi ma już koszulki z nazwą OKGB.
Będą zmieniać na nowe?
Albo ci co zamówią później będą mieli inne?
Dla mnie to co nie tworzy warotści dodanej jest bez sensu... od mieszania w garnku zupy nie przybędzie.
Dokładnie ;)
Obrazek
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: A może nazwa?

Post autor: Leszek »

Dla mnie obecna nazwa OKGB jest wystarczająca i też nie widzę potrzeby czegoś dodawać czy zmieniać.
Ile osób tyle propozycji, będzie ankieta za ankietą, więcej dyskusji niż to warte.
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: A może nazwa?

Post autor: Pilliquetzal »

Mi też nasze małe olsztyńskie KGB się podoba. Husarze, Kłobuk czy Linebreaker to może zbyt dużo do tego, także dołączam zdania do kamratów, tak jak mówiłem na początku.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
ODPOWIEDZ