[AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: Janosik »

Z tego co ja zauważyłem ( w przerwie od stanowiska malarskiego :D ) gracze bawili się świetnie, frekwencja dopisała, bo jak na I turniej - 8 osób, to mega syto :) Więc sądzę, że kolejne turnieje są zapewnione :)
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: MaCa »

Tak, kolejny turniej będzie 14 listopada. Frekwencja całkiem niezła bo 8 osób. Twórca azyra także odebrał ode mnie info i obiecał się przyjrzeć paru jednostkom i ich wartościom punktowym. Na następnym turnieju obostrzymy trochę summoning bo trochę przeginał pałę. Będzie elegancko i lecimy dalej.
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: Krystus »

Ja się dobrze bawiłem.
Pierwsza bitwa ze Skavenami była wesoła. Puściłem przodem dwa oddziały Prosecutorsów (Sigmarinsi ze skrzydełkami) żeby zajęły się działami. Niestety nie tylko nie dały rady działom, ale szybko padły pod naporem szczurzej powodzi. Reszta armii powoli wlokła się naprzód aż nie zmiotła ich futrzasta fala :D
Pozostał tylko jeden paladyn z młotem dwuręcznym, na którego rzucił się szczurzy dowódca. Na nieszczęście dla niego, mój marine poczuł w sobie Sigmara i zmiótł futrzaka jednym machnięciem. Skończył jednak jak wszyscy jego kumple.

Druga bitwa z ogrami. Znowu Prosecutorzy do przodu. Plan: związać walką oddziały przeciwnika żeby reszta armii mogła zaszarżować z lepszych pozycji. Okazało się jednak, że moje marinsowe aniołki odbiły się od brzuchów ogrów jeszcze w pierwszej fazie walki nie robiąc im prawie nic :P Potem przyszła szarża ogrów. Krótka wymiana ciosów i nie ma mojej armii. Ogry wyszły z bitwy prawie nietknięte.

Trzecia bitwa z nieumarlakami. Powoli zacząłem wyciągać wnioski z poprzednich bitew. Tym razem trzymałem skrzydlatych sigmarinsów na tyłach. Straszne okazały się rydwany przeciwnika. Jak wpadły na oddział Liberatorsów to nie było czego zbierać po jednym starciu. Dopiero mój bohater i skrzydlaci uporali się z rydwanami. Jednak nie bez strat. Reszta armii powoli szła do przodu wycinając szkielety, które prawda padały łatwo, ale w następnej turze wracały do życia. Miałem chyba więcej szczęścia w kościach niż przeciwnik i udało mi się w końcu wygrać.

Jeszcze raz. Bawiłem się bardzo dobrze. Na pewno będę uczestniczył w następnych podobnych imprezach :)
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Crazy Dwarf
Posty: 63
Rejestracja: 29 lip 2015, 10:32
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: Crazy Dwarf »

Info o kolejnym turnieju już wrzucone na fejsa :) Przy okazji - jest pomysł na ligę AoS, jeśli zbierze się przynajmniej 6 graczy, to możemy ruszać. Format dowolny, tzn. gracze mogliby umówić się na "czystego" AoS lub dowolnie wybraną formułę Azyr Comp (tzn. skirmish, patrol, small battle, large battle lub apokalipsę). Gra w systemie bitwa-rewanż. Standardowo: 1 DP punkt za zwycięstwo, po 10 MP za remis, 0 za porażkę, 1 DP za rozegranie bitwy. A teraz proszę o lawinę komentarzy i sugestii.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: MaCa »

Jeszcze kminię co zrobić z summoningiem. Wymieniam się mailami z autorem Azyra. Powiedział, że spojrzy na parę jednostek (w tym Maneaters, Chaos Lord, Necropolis Knights) i przegada z resztą jego ludków. Jak ogarnę co i jak, wrzucę posta tutaj i podrzucę Arkowi poprawki do zasad. Najprawdopodobniej zrobimy "1 przyzywacz = 1 azyrowy warscroll", z zachowaniem obostrzeń azyra czyli dany unit musi być w rozpie.

Edit po ninja-edicie Arka: Jestem bardzo za. Chętnie wezmę udział. Co do sugestii to na dobrą sprawę wszystko pokryłeś w poście. Dodałbym tylko, że należy trzymać się wybranego grand alliance, i tyle.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: kamel »

Uważam, że trochę marudzicie.

Mi summoning nie przeszkadza - zmusza mnie do przewidywania rozwoju wypadków i wykminienia takiej rozpiski, w której będę miał coś szybkiego, co zajmie czarodzieja i ew. szybko go zdejmie. Utrudnia to wystawianie, bo trzeba wykombinować gdzie przeciwnik może coś postawić. Podnosi to trochę wartość taktyki i strategii tego systemu. Poza tym przywołane oddziały nie mogą szarżować. Ograniczenie summonigu do konkretnego warscrolla (muszę posiadać coś, aby przywołać kolejne coś) i ograniczenie do poziomu punktowego czarodziejów (np. czarodziej za 2 punkty może summonować na raz tylko jeden oddział) jest wystarczające. Poza tym czar summonigu można dispellować albo z kości, albo ze scrolla, jeśli ktoś posiada.
Podobnie jest z Reanimacją - to czar, który można dispelować i nie zawsze wychodzi.
Problem to summonig jako ability, której nie idzie zablokować, ale tu też działają ograniczenia punktowe.
Za zabite przywołane jednostki są punkty, więc jakoś się kalkuluje.
Można dodać połowę punktów za oddziały, których liczebność zostanie zredukowana do 25% stanu.
Dobrym pomysłem byłyby tury naprzemienne, wtedy przywołańcy nie robiliby aż takiej różnicy.

Moim zdaniem można podrożyć trochę niektóre jednostki, ale trzeba uważać, bo pocięcie wszystkiego jak na ETC spowoduje, że wiele osób może zrezygnować z gry, bo nie będą mogli wystawiać czegoś co lubią i się sprawdza. 5 punktów za 3 rycerzy na kobrach ze sztandarem to sporo, ale przełknę i 6 (5 pkt za 3 + sztandar).

PS. Jeśli macie kontakt z twórcą Azyra, to przekażcie, że Necropolis Knights nie mają ceny za dodatkowe modele. Przydałoby się. Poza tym w Battlu to była jedyna jednostka Tomb Kingów, która mogła coś ugrać i była mocna.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: MaCa »

Ja generalnie przekazuję tylko opinie ludzi na temat tego co jest mocne a co nie. Rycerze na papierze są zdecydowanie silniejsi od większości unitów 4per3 więc zostali zgłoszeni do ogarnięcia. Auticus wspominał, że przerobi na nich matematykę i zobaczy - prawdopodobnie koszt wzrośnie do 2per1 bo także paru TK u nich nauczyło się używać tych rycerzy i zaskakująco ich % wygranych gier dziko poszybował w górę. (To nie jest tak, że chcemy ubić koniecznie coś fajnego w danej armii w tym compie serio, po prostu są nieco za dobrzy na punkty, które za nich się płaci :) ) Summoning faktycznie może zbyt restrykcyjny zrobiłem i lepiej zostawić radzenie sobie z summonerami graczom, którzy zaczną kombinować albo jak dostarczyć bezpiecznie magów w 18" by dispelować, albo jak robić im jakąś zaskakówę typu outflank. Lord Chaosu ostatnio dostał nawet nerfa z 2 na 3, ale i tak go zgłosiłem, bo moim zdaniem ten nerf punktowy to efektywny buff jego wartości jako summonera, bo za 2 pkt mógł wezwać 1 jednostkę, a już za 3 - dwie.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: [AoS] Turniej Age of Sigmar 10.10.2015 - Azyr Comp

Post autor: kamel »

Można by też potanić Morghasty do 3 pkt za 1, bo szkoda punktów na tak drogą jednostkę. W przyszłym tygodniu możemy potestować jakieś przegięte rozpiski i sprawdzić jak to działa.
ODPOWIEDZ