Przywitaj się!

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Przywitaj się!

Post autor: Elon692 »

Trochę późno dostrzegłem ten wątek więc pora nadrobić...

Cześć wszystkim, na imię mam Sebastian, rocznik 1992. Pochodzę z Giżycka, obecnie studiuję w Olsztynie - III rok Inżynieria Środowiska. Poza oczywiście Warhammerem, interesuję się grą na gitarze, modelarstwem, tańcem oraz historią II wojny światowej i bronią pancerną.

Światem 40.000 jestem zainteresowany odkąd pamięcią sięgam, czyli od jakiegoś 2004 roku, kiedy to na antenie świetnego i niestety już byłego kanału Hyper zobaczyłem recenzję gry Warhammer 40000: Down of War. Jeszcze wtedy nie wgłębiałem się w świat, bo to była moja pierwsza styczność z 40tką i nawet komputera wtedy nie miałem, ale już byłem zakochany w tej grze. Dopiero po paru latach na święta dostałem grę na PC i wtedy dałem się wciągnąć w ten ponury i mroczny świat w którym istnieje wyłącznie śmierć i poprzedzająca ją niekończąca się wojna.
Jeśli chodzi o figurki i grę, to pokazał i wciągnął mnie w zabawę kuzyn mojego dobrego kumpla (byłem wtedy w gimbazjum, więc to było daaawno daaawno temu). Wtedy rozegrałem pierwsze bitwy, poznałem armie, kodeksy itd. Niestety z powodu, że bardzo dawno temu grałem i miałem długi przestój w grze i zgłębianiu podręczników, sporo pozapominałem i w rezultacie muszę się uczyć grać praktycznie od początku... Niestety na szkółkę chodzić czasu nie mam, bo praca.
Pierwsze żołnierzyki kupiłem sobie jakieś 3-4 lata temu, gdyż dopiero wtedy pozwoliły mi na to fundusze. Puki co, moja armia głównie składa się z piechoty, ale może w najbliższym czasie uda mi się dokupić coś więcej żeby legion nabrał kształtu. Jak na razie to skupiam się głównie na samej kolekcji, ale na grę też jestem bardzo chętny (jeśli pozwoli na to czas).
Obiektem mojego uwielbienia stał się Chaos, a szczególne względy mają u mnie krwawe legiony Khorna, Pożeracze Światów - ale tego i tak pewnie każdy się już domyślił. Armia Chaosu podoba mi się praktycznie w każdym calu, NOOO może poza demonami, zwłaszcza Nurgla - przyprawiają mnie o skręt kiszek. Aczkolwiek ostatnio pomału się przekonuję do demonów i prędzej czy później zagoszczą w mojej kolekcji. Generalnie, to chciałbym mieć każdą armię w okazałej ilości, ale najpierw bym musiał dokonać tęgiego napadu na bank. Może kiedyś się uda, tymczasem - KREW DLA BOGA KRWI!

Dość długie przywitanie, dlatego gratuluję tym, którzy dotrwali do końca przemówienia. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Przywitaj się!

Post autor: danyboy »

Witaj!
Widzę, że wbrew pozorom Chaos silny (liczebnie) jest :)
Zapraszam na wojenki w CD, jak chcesz się pouczyć to z przyjemnością się z Tobą umówię na bitwę i powiem Ci wszystko po kolei.
Zapraszam również na turniej Kill Team w tą sobotę (tylko musiałbyś szybko się nauczyć :) ) oraz 21 listopada na imprezę 40k Infernal Orb :D
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: Przywitaj się!

Post autor: RedOctober »

Mniam mniam mniam Chaos :D

Welcome on board! :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: Przywitaj się!

Post autor: Janosik »

Witamy, Chaosu (zwłaszcza w życiu i na blacie :D ) nigdy za mało :D
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Przywitaj się!

Post autor: Elon692 »

Dziękuję, za powitanie i przyjęcie do grona ;]

FOR CHAOS!
Obrazek
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Przywitaj się!

Post autor: MaCa »

"Just as planned" -Tzeentch
Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2015, 15:17
bitewniaki: MtG, Wh40k, WFB, WFRP, planszówki

Re: Przywitaj się!

Post autor: Lord_Michaelos »

Witajcie Dobrzy Ludzie!

Jestem Michał, rocznik 91. Pochodzę z Ostrołęki. W wh40k gram od czwartej edycji (chociaż przez część piątej grałem sporadycznie). Przygoda z bitewniakami zaczęła się w podstawówce wraz z gazetkami o bitewniaku Lord of the Rings ;) Gdy znajomy się w to wciągnął zabraliśmy się za nowo odkryty przez siebie świat 41 milenium. Zaczynałem od Blood Angels, by stopniowo przejść do Demonhunters. Według tego codexu szaraki i inkwizycja mogły brać jednostki gwardyjskie i sm. Kiedy przekształcili się w Grey Knights w 5ed, zostałem z mnóstwem Cadian i małą ilością szarakow i inkwizycji. Po dłuższym czasie Cadianie i szaraki poszli na sprzedaż (jakoś nie pasował mi nowy klimat szaraków) i dzięki temu zainwestowałem w Sisters of Battle. Blood Angelsi zostali wcześniej wymienieni ze znajomym, który zaczynał przygodę z bitewiakami i teoretycznie mógłbym mieć ich z powrotem, ale pozbył się ich tydzień po wymianie, toteż służą komuś innemu. Stan faktyczny na dzień dzisiejszy - gram zwykle na sojuszach imperialnych. Sistres of Battle, Imperial Guard (w trakcie zbierania ulubionego regimentu - Vostroyan), Inkwizycja, Asasyni i gdzieś tam zalążek odnawianych Blood Angels. Wszystko w trakcie malowania. Lubię stawiać na klimat, fluff, stąd chęć wystawiania jednostek może i mało skutecznych, ale jakże klimatycznych! Czasem wejdą do rozpy, czasem nie. Ogólnie lubię beznapinkowe gry niezależnie od tego kto zwycięży.

Co poza bitewniakami... interesuję się historią, pisarstwem, fantastyką, słucham rozmaitej muzyki (choć najbliżej mi do rocka i miętalu), gram w karcianki, rpg, planszówki, Warhammera Fantasy Battle (Imperium, Wampiry, Skaven i Tomb Kings), studiuję prawo (4 rok), choć mam dwuletni poślizg (długa historia o studencie i pewnym prowadzącym :P ). Zaręczony jestem i narzeczona chcąc nie chcąc uczy się coraz więcej o bitewniakach (oraz grach ogólnie) i trochę załapała bakcyla planszówkowego :D

Myślę, że tyle o mnie. Zatem jeszcze raz, witajcie! :)
Jestem niski, lubię dobrze zjeść oraz zapalić fajkę. Jestem hobbitem?
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Przywitaj się!

Post autor: MaCa »

Porzuć wszelką nadzi... Witamy witamy! Papa Nurgle się cieszy, nowe naczynka do przenoszenia Chwalebnej Gnilizny!
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Przywitaj się!

Post autor: Elon692 »

Czeeeść :) No, no Siostry Bitwy! To dopiero ciekawa armia :) Z wielką chęcią bym ją zobaczył w akcji! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Posty: 36
Rejestracja: 16 paź 2015, 15:17
bitewniaki: MtG, Wh40k, WFB, WFRP, planszówki

Re: Przywitaj się!

Post autor: Lord_Michaelos »

MaCa pisze:Papa Nurgle się cieszy, nowe naczynka do przenoszenia Chwalebnej Gnilizny!
Taste my flamer, unholy rotten one!
Elon692 pisze:No, no Siostry Bitwy! To dopiero ciekawa armia :) Z wielką chęcią bym ją zobaczył w akcji! ;)
Wystarczy zagrać w CD ;)
Jestem niski, lubię dobrze zjeść oraz zapalić fajkę. Jestem hobbitem?
ODPOWIEDZ