[AoS] 12.12.15 Turniej Bitwa o Allenstein

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

[AoS] 12.12.15 Turniej Bitwa o Allenstein

Post autor: danyboy »

Obrazek

Fundacja "Szalony Krasnolud" oraz sklep Crazy Dwarf zapraszają na kolejny olsztyński turniej Age of Sigmar

1. Informacje ogólne
Miejsce: Crazy Dwarf, Olsztyn, Kołobrzeska 30 (1. piętro)
Termin i czas: 12 grudnia 2015 r., godz. 9.45 (zapisy), 10.00 start turnieju.
Format: Azyr Comp - Small Battle (30 pkt); link do zasad: http://www.louisvillewargaming.com/Files/AzyrComp.pdf
Wjazd: 10zł + świnka; nagrody: będą.
Ilość bitew: 3
Limit miejsc: 18
Czasówka po 90 minut na gracza; gracz, któremu skończy się czas ma obowiązek pozwolić na dogranie bitwy przez przeciwnika do ukończenia jego czasu: pomija wówczas własne fazy ruchu, magii, strzelania i szarży (nie może się poruszać i szarżować, może rozpatrywać rzuty obronne i walkę wręcz). Kończymy rozdaniem nagród i sprzątaniem pobojowiska.

2. Dokumentacja: gracze zobowiązani są posiadać ze sobą podczas turnieju poprawnie i czytelnie wypełnione rozpiski, wydrukowane warscrolle armii, z których korzystają, a także kostki i miarki. Obowiązuje zawsze najnowszy build Azyr Comp.

3. Zasady ogólne:
- Sędzia: 4 strony Age of Sigmar + zasady Azyr Comp.
- Sędzia Pomocniczy: Zdrowy rozsądek.
- Nie używamy żadnej z zasad opcjonalnych Azyra.
- Limit punktowy: 30 punktów, Max Scrolli 15, Max Machin i Potworów - 3, Max punktów na herosów w rozpisce - 8.
- NIE używamy mysterious landscapes z Age of Sigmar, chyba że obaj gracze wyrażą zgodę i chęć ich używania.
- Z racji korzystania z mechanizmów balansujących w postaci Azyra NIE używamy zasad Sudden Death.
- Dopuszczone tylko counts-as (czyli modele alternatywne lub proxy z odpowiednim ekwipunkiem na figurce). Proxy typu "ten kubeczek to bloodthirster" są niedozwolone. Nie gramy pustymi podstawkami. Armie nie muszą być pomalowane.
- Random game length rodem z 40k: 5 tur, 6ta na 3+, 7 na 4+.

4. Sankcje: gracze przyłapani na ewidentnym oszustwie będą mieli tabliczkę ze swoją ksywą zawieszoną na śwince oraz oczywiście ostracyzm, szykany i generalne naśmiewanie się. Jesteśmy w końcu kulturalną grupą! (A tak serio to nie oszukujcie ludzie, to gra w żołnierzyki!). Granie nieregulaminową rozpiską to -1 DP w zestawieniu!!!

5. Stoły: 72"x48"; klasyfikacje terenowe wyznaczone w Azyrze na str. 5.

6. Kompozycje armii: armie można dobierać z warscrolli tylko i wyłącznie w obrębie wybranego Grand Alliance (Order, Chaos, Death i Destruction). Na przykład - jeśli jesteś graczem Imperium (należące do Order), możesz także przykładowo mieć w armii jednostki Krasnoludów i Jaszczuroludzi, ale nie Wampirów czy Orków.

7. Misje: "wyrzynka" - 1 VP za każdy punkt całkowicie zniszczonego oddziału oponenta (pełen warscroll). Oddziały przyzwane także są wliczane do VP.

Zgłoszenia na Facebook lub tutaj.
Awatar użytkownika
Mateusz Wasilewski
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:55
bitewniaki: AOS,40K

Re: [AoS] 12.12.15 Turniej Bitwa o Allenstein

Post autor: Mateusz Wasilewski »

Ja będę na 100%
Awatar użytkownika
Mateusz Wasilewski
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:55
bitewniaki: AOS,40K

Re: [AoS] 12.12.15 Turniej Bitwa o Allenstein

Post autor: Mateusz Wasilewski »

A właśnie jakby co to mogę pożyczyć komuś na turniej moją drugą armie (lizardy )
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: [AoS] 12.12.15 Turniej Bitwa o Allenstein

Post autor: kamel »

Pytania organizacyjne:
1. Czy mogę użyć szkieletowych łuczników jako zwykłych szkieleton warriorsów z bronią ręczną i tarczą (nie włócznie), czy nie mieści się to już w opcji "count as"?
2. Czy można użyć fillerów z Battla jako szkieleton warriorsów? U mnie robią za 4 łucznków.
ODPOWIEDZ