Dyskusja ogólna

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: danyboy »

RedOctober pisze: PYTANIE:

Losowe scenariusze = karty też?
Tak, w grach Warhammer 40k losujemy JEDEN z 12 scenariuszy zawartych w rulebooku. Kwestię tego czy i jak ugrywalnić scenariusze Maelstormowe zostawiam graczom przed bitwą.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: RedOctober »

Może niech broniący wybiera?

Karty czy Normalnie :)
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: danyboy »

Oj tam, niech niepewność i konieczność budowy uniwersalnej rozpiski wygrywa!
Czy nie o tym rozmawialiśmy po ostatnim turnieju? ;)

A w ogóle to po konsultacjach z chętnymi nastąpią pewne zluzowania w restrykcjach przy budowie armii. Prace trwają jakby co.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: danyboy »

Ciekawostka, wstępny stan zapisów informuje iż jest nas: 2 graczy tylko 1p40k oraz 5 graczy wh40k (już możecie czytać zasady 1p40k) ;)

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej frekwencji :) Kampania, która w założeniach miała być przetarciem szlaku pod dużo bardziej skomplikowaną jaką wymyśliłem rok temu, może potrwać nieco dłużej niż myślałem. Nic to, nigdzie mi się nie spieszy! ;)

Poniżej propozycje zmian, zanim je wrzucę do pierwszego posta czekam na sugestie!
Zmiana tytułu na Ścieżka Chwały - Prolog
bo nie wiem skąd mi się ta "Sława" wzięła :P

OnePage 40k modyfikacje i klaryfikacje:

Kompozycja armii:
Usunięcie: Zakaz dublowania jednostek;

The Heralds of Ruins Kill Team modyfikacje i klaryfikacje:

Konwersja jednostek:
Usunięcie: Jednostki, które według Kodeksu stanowią slot Troops są ograniczeni do maksymalnie 5 modeli.

Kompozycja armii:
Usunięcie: Zakaz dublowania modeli (nie dotyczy jednostek ze slotu Troops, do max 5 modeli);
Dodanie: Ranny oddziały Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;


Warhammer 40k modyfikacje i klaryfikacje:

Usunięcie: Zakaz dublowania jednostek (nie dotyczy frakcji, które nie mają innej możliwości budowania detachmentu, konieczne wtedy jest wykorzystywanie wszystkich innych opcji z Kodeksu);
Usunięcie: transportów dedykowanych nie można dublować;
Usunięcie: jednostki, które w kodeksie są oznaczone jako nie zajmujące slota traktujemy do dublowania jakby były normalnym wyborem ze slotu, w którym są wymienione (np. priest jest traktowany jakby zajmjował slot HQ - można go wziąć jako trzeci wybór HQ, ale żeby wziąć następnego, trzeba wykorzystać wszystkie wybory HQ).

Dodanie: Nieobecny w rozpisce Lord Dowódca lub oddział Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: MaCa »

Kurdę dołączyłbym gdybym miał pewność, że dam radę z kimś zagrać w tygodniu między 11 a 13/14 bo tylko już w takich godzinach będę miał czas na grę :(
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: danyboy »

To i moje oficjalne zgłoszenie (potem to jeszcze każdy wrzuci na "swoją kartę kampanii").

Obrazek

- Zatem lecimy na Saldanę IV, nie rozumiem nad czym tu debatujemy? - przerywany trzaskami i zniekształcony głos Artekusa rozbrzmiał z interkomu.
Zebrani w sali narad spojrzeli po sobie. Wiedzieli, że takiej okazji na zdobycie artefaktów chaosu, lub chociaż informacji o nich przegapić nie można. Niestety, zakon po porażce na Saldanie I jest znacznie osłabiony. Zresztą fakt, że Artekus Bardane, Mistrz Zakonu Relictors, nie bierze osobiście udziału w spotkaniu to podkreślał - od wielu dni spoczywał w zbiorniku leczniczym, a Konsyliarze robili wszystko, aby wyleczyć jego rany odniesione po bezpośrednim spotkaniu z Imperialnym Rycerzem.
- Podróż zajmie tydzień, do tego czasu stanę na nogi i osobiście poprowadzę poszukiwania. Zabieram piątą kompanię i dwie drużyny z pierwszej, ustalcie z Kuźnią niezbędne wsparcie z ich strony. Reszta kontynuuje pościg. Roz...
Połączenie zostało przerwane. Kolejny efekt porażki na Saldanie - okręt ucierpiał prawie tak bardzo jak Artekus.
- Trzech Epistolarzy, nie więcej! - Armian Cerus nie ukrywał złości.
Pozostali na sali wiedzieli, że to zdanie pieczętowało udział w operacji, decyzja Librarium była bowiem świętością. Stanowili oni w strukturach zakonu trzon Konklawy Dowódczej - opanowanie mocy zawartej w artefaktach chaosu zgromadzonych przez zakon wymagało silnego i niezależnego Librarium.
- Jako wsparcie mogę dać jeszcze dziesięciu Kodyfikatorów, przed mianowaniem, przyda im się test w boju. Oczywiście sam też polecę. - dokończył spokojniej.
Armian i czterech pozostałych przedstawicieli Librarium wstało od stołu, kłaniając się pozostałym obecnym.
Kapelan Taerus uśmiechnął się w duchu - to był beznadziejny przypadek, nie podlegało zatem dyskusji, że on również weźmie udział w misji.
Pozostali na sali rozpoczęli omawianie logistycznych problemów związanych z desantem połowy zakonu na śmiertelnie niebezpiecznej powierzchni planety.

Frakcja:
Relictors Space Marines (sukcesorzy Ultramarines)

Okrzyk wojenny:
"Strength of Will, Courage of Will!"

Konklawa Dowódcza zakonu podczas operacji na Saldana IV:
- Chapter Master Artekus Bardane
- Librarian Armian Cerus (ML2)
- Chaplain Taerus Engare

Gwardia Honorowa:
- Kodyfikatorzy (Honour Guard)
- Command Squad 5-tej Kompanii
- Sternguard Veteran Squad
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Kampania: Ścieżka Sławy - Prolog

Post autor: Jurgen »

Dark-angels.jpg
Choć upłynęła już niezliczona ilość dni oddział wciąż jeszcze nie wylizał się do końca po starciu z jednym z Upadłych.
Cały czas na okręcie mknącym przez kosmos w drodze powrotnej na Kimmerię trwały naprawy sprzętu i pojazdów,
sprawdzano broń, medycy zajmowali się rannymi.
W tym samym czasie do dowódcy wyprawy - Mistrza 1 Kompanii Mazraela dotarał informacja z Wewnętrznego Kręgu
dotycząca planety Saladna IV.
Trop był na tyle ciekawy i ważny, że Mazrael mimo skąpych sił jakie zostały do jego dyspozycji
zdecydował się skierować swój okręt w stronę tej zapomnianej ziemi.

Frakcja:
Dark Angels Space Marines

Okrzyk wojenny:
- brak

Lordowie dowódcy:
- Company Master Mazrael
- Librarian (ML2) Remiel
- Chaplain Khamael

Gwardia Honorowa:
- drużyna terminatorów Skrzydła Śmierci
- drużyna Kruczego Skrzydła
- drużyna zwiadu X kompanii
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Chwały - Prolog

Post autor: danyboy »

Tak na szybko, pod tym adresem:
http://wh40k.olsztyn.pl/sciezka-chwaly-prolog-mapa/
znajdziecie mapę, z zaznaczonymi dziesięcioma punktami startowymi, oraz pięcioma punktami przeszukiwania.
(jaki kartograf taka mapa, więc musi nam wystarczyć ;) )
Miejsca startowe zostaną rozlosowane.
Mapa pod tym adresem będzie zawsze aktualna.

Opracowałem też warunki panujące na poszczególnych polach, aby odzwierciedlić fakt iż jest to planeta śmierci (no dobra, trochę wyluzowałem efekty). Pytanie co o tym sądzicie? Pasuje to Wam, czy wolicie nudne ;) zwykłe spotkania na zwykłych terenach?
Awatar użytkownika
Frodek
Posty: 332
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:42
bitewniaki: AoS

Re: Kampania: Ścieżka Chwały - Prolog

Post autor: Frodek »

Bardzo fajnie i czytelnie :) z tym że ja Kill Team bardzo chętnie :p I bardzo podobają mi się "atrakcje" związane z różnymi typami hexów :D
Fides pro fide
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Chwały - Prolog

Post autor: danyboy »

Frodek pisze:Bardzo fajnie i czytelnie :) z tym że ja Kill Team bardzo chętnie :p
O to fajnie! Będzie z kim pograć :D
Frodek pisze:I bardzo podobają mi się "atrakcje" związane z różnymi typami hexów :D
Bardzo się cieszę :)


Taką prośbę będę miał - jak się z kimś umówicie na bitwę 1p40k czy KT i wasz przeciwnik będzie dopiero uczył się tego systemu - to uwzględnijcie w grafiku jedna bitwę szkoleniową (niekoniecznie na docelowe rozpiski ;) ).
Zablokowany