Zasady kampanii

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

Obrazek

Ścieżka Chwały: Prolog

Planeta Saldana IV okres świetności miała tysiąclecia temu. Obecnie opuszczona, oznaczona jako Planeta Śmierci ze względu na panujące na jej powierzchni warunki na nowo stanie się areną walki.
Podczas niedawnej krwawej bitwy o nieznany artefakt (nazwany później Infernal Orb) na planecie Saldana I wielu kronikarzy dotarło do starych zapisów sugerujących, iż na innej planecie tego układu - Saldanie IV mogą znajdować się ważne informacje dotyczące Oka Terroru. Na jego poszukiwania wyruszyło kilku śmiałych dowódców.



Zapraszam do udziału w fabularnej kampanii w świecie 41 milenium!
Bitwy kampanii rozgrywamy na zasadach: Chętni do udziału w kampanii proszeni są o zapoznanie się z zasadami gry w podanej wyżej kolejności. Gracze przed potyczką ustalają na jakich zasadach rozegrana zostanie bitwa - priorytet ma zestaw zasad wyżej w kolejności na liście.
Do udziału w kampanii wymagana jest przynajmniej znajomość zasad One Page 40k.
Zasady bitew podlegają dodatkowym ogólnym ograniczeniom zawartym w dalszej części dokumentu.

Cel gry
Aby odnieść zwycięstwo gracz musi zbadać archiwa na X kluczowych sektorach. Aby tego dokonać musi najpierw do niego dotrzeć swoją armią, a następnie przez całą jedną rundę pozostać armią na tym sektorze i odeprzeć ewentualne ataki.
X = ilość graczy kampanii

Fabularna budowa armii:
Przed grą należy zadeklarować Frakcję (stałą na czas trwania kampanii), oraz skład armii (wraz z imionami i nazwami jednostek):

A. Frakcja:
  • Relictors Space Marines (Chapter Tactics: Ultramarines)
B. Trzej Lordowie Dowódcy np:
  • Chapter Master Artekus Bardane
  • Librarian Armian (ML2)
  • Chaplain Taerus
Ci trzej bohaterowie muszą stanowić w miarę możliwość trzy osobne jednostki ze slotu HQ i mieć na stałe zawarte fizyczne rozwinięcia (np master level u psykerów). Nie mogą to być bohaterowie imienni z Kodeksów. Jeden z nich zawsze będzie musiał być Warlordem waszej armii. Armie oparte o FOC bez slotu HQ nominują do tego celu trzy jednostki, w których będzie w czasie kampanii znajdował się Warlord.

C. Trzy jednostki Gwardii Honorowej np:
  • Sternguard Veteran Squad
  • Centurion Assault Squad
  • Devastator Squad
Jednostki te nie mogą być ze slotu Troops i muszą być różne. W każdej bitwie musi wziąć udział przynajmniej jedna jednostka z tej listy.

Uwaga, Lordowie Dowódcy i Gwardia Honorowa "blokują" dany typ jednostki - nie można używać w rozpisce ich "zwykłych" odpowiedników. Nieobecny w rozpisce Lord Dowódca lub oddział Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;

Obrażenia
Jednostka Gwardii Honorowej lub Lord Dowódca, który zginął w bitwie, dochodzi do siebie przez dwie kolejne bitwy i nie może brać w nich udziału. Jeśli gracz nie będzie dysponował żadnym zdrowym dowódcą lub żadną jednostką gwardii automatycznie przegrywa najbliższą bitwę.
Przykład: W pierwszej bitwie poległ Chapter Master Artekus Bardane i Librarian Armian oraz Sternguard Veteran Squad - te trzy jednostki nie mogą pojawić się w rozpiskach w dwóch kolejnych bitwach.

Rozwój
Jeśli Dowódca lub oddział Gwardii wygrał bitwę i nie zginął w niej to otrzymuje następujące osiągnięcia:

Lord Zwycięzca: w każdej następnej bitwie ten dowodzący dostaje:
  • WH40k: dodatkowy Warlord Trait (rzut na tabelę z Rulebooka, przerzut powtarzających się), po otrzymaniu trzeciego Warlord Traita rozwój +1W (do max +3)
  • 1p40k: koszt -5pts
  • HoR KT: koszt -3 pts
Kuźnia Bohaterów: w każde następnej bitwie ten oddział dostaje:
  • WH40k: koszt -10 pts
  • 1p40k: koszt -5pts
  • HoR KT: koszt -3pts
Pieśń Chwały: jeśli bohater lub oddział zrobił w czasie gry coś naprawdę wyjątkowego (w ocenie przeciwnika), dostaje:
  • WH40k: koszt -10pts
  • 1p40k: koszt -5pts
  • HoR HT: koszt -3pts
Uwaga! Wyczyn ten należy udokumentować fotką i opisem zdarzenia.
Wszystkie rozwinięcia kumulują się.

Rozwinięcia oznaczamy poprzez dodanie na karcie armii przy jednostce tytułu i numeru w nawiasach kwadratowych oznaczających ilość rozwinięć np:
  • Librarian Armian (ML2)
    Lord Zwycięzca [3], Pieśń Chwały [2]
  • Sternguard Veteran Squad
    Kuźnia Bohaterów [1], Pieśń Chwały [1]

Mechanika gry
Gracze zaczynają na losowych sektorach na krawędziach mapy. W czasie jednej rundy gry poprzez deklaracje ruchów przesuwają swoje Armie na sąsiedni sektor. Wejście na sektor neutralny nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, a pole takie oznaczane jest jako sektor gracza, który je zajął. Wejście na sektor innego gracza wiąże się z koniecznością rozegrania bitwy. Jeśli kilku graczy atakuje ten sam sektor w pierwszej kolejności obrońca decyduje o kolejności bitew, w drugiej kolejności decyduje gracz o najwyższym łącznym poziomie rozwinięć

Bitwy
  • Zaatakowanie sektora z Armią przeciwnika: bitwa rozgrywa się na normalnych zasadach.
  • Zaatakowanie sektora przeciwnika bez jego armii: obrońca ma 10% mniej punktów, ale to on wybiera stronę, się pierwszy rozstawia i decyduje czy pierwszy zaczyna.
  • W przypadku ataku dwóch i więcej graczy na sektor innego gracza możliwe jest rozegranie scenariusza Carnage (RB, str 271), zwycięzca przejmuje sektor.
  • Gracz ma prawo poddać bitwę bez jej rozgrywania. Musi wybrać Lorda Dowódcę i oddział Gwardii Honorowej, który otrzyma obrażenia. Zwycięzca nie otrzymuje żadnych rozwinięć.
O kolejności bitew decydują sami gracze. Jeśli gracz A atakuje pole z Armią gracza B, a ten atakuje gracza C, gracz C ma prawo rozegrać najpierw obronę Armią przed graczem A, a następnie atak na gracza C. Bitwy następnie muszą zostać rozegrane w takiej właśnie kolejności.

Taktyczny odwrót
Rozbita armia przeciwnika wycofuje się na najbliższy, wybrany przez przegranego własny sektor.

Stracona szansa
Jeśli gracze nie zdążą w czasie rundy rozegrać bitwy atakujący nie zdobywa sektora (zostaje na polu z którego atakował), broniący wycofuje armię z tego pola (jeśli się na nim znajdowała), a sektor staje się neutralny.

Zwycięzca kampanii
Kampanię zwycięża gracz który jako pierwszy odnajdzie X informacji rozsianych po kluczowych sektorach mapy.
X = ilość graczy kampanii

Mapa
Mapa będzie nieduża, a jej wielkość zostanie dostosowana do ilości graczy. Ilość sektorów kluczowych będzie równa ilości graczy biorących udział w kampanii. Każdy sektor będzie posiadał unikatowe właściwości odzwierciedlające śmiertelne niebezpieczny klimat panujący na planecie.
Przykłady:
  • HEX:2418 - Toxic Mist - Wszystkie ataki CC mają zasadę Poisoned 4+
  • HEX:2717 - Ironbark Forest - Cover saves granted by an ironbark forest are 3+, rather than 5+.
Terminarz kampanii
Start kampanii: Poniedziałek 3 października.
Do tego czasu zbieram chętnych oraz uwagi co do zasad. Aby kampania się odbyła potrzebuję minimum dwóch chętnych.
Runda: Wstępnie czas trwania rundy to 2 tygodnie. Jednak do czasu faktycznego spotkania armii skracam ten czas do 3 dni. Może ulec zmianie!
Poniedziałek Tydzień 1 12:00 - 24:00 -> deklaracja ruchów (w prywatnej wiadomości)
Wtorek Tydzień 1 8:00 -> ogłoszenie ruchów na forum;
Wtorek Tydzień 1 - Niedziela Tydzień 2 -> Bitwy pomiędzy graczami
Poniedziałek Tydzień 3: 7:00-12:00 -> ostateczna aktualizacja mapy w danej rundzie

Obsługa kampanii i komunikacja
Organizatorem kampanii jestem ja aka danyboy
Komunikacja odbywa się przez forum wh40k.olsztyn.pl
Deklaracja ruchów odbywa się poprzez wysłanie prywatnej wiadomości o tytule [RFG - nazwa gracza] do użytkownika danyboy do poniedziałku do 24:00
Na forum powstanie dział poświęcony kampanii
Gracze założą na forum w dziale kampanii Tematy z opisem swojej Armii, gdzie na bieżąco będą aktualizowali stan swoich Obrażeń, Rozwinięć i Chwały.

OnePage 40k modyfikacje i klaryfikacje:

Konwersja jednostek:
Lordowie Dowódcy i oddziały Gwardii Honorowej tworzeni na zasadach OnePage40k muszą (w miarę możliwości) odzwierciedlać wyposażeniem i rozszerzeniami jednostkę z odpowiedniej karty danych (datasheet) z Kodeksu armii WH40k.

Kompozycja armii:
  • W każdej bitwie musi wziąć udział co najmniej jeden Lord Dowódca;
  • W każdej bitwie musi wziąć udział co najmniej jeden oddział Gwardii Honorowej;
  • Nieobecny w rozpisce Lord Dowódca lub oddział Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;
  • Zakaz używania Zasad Apokalispy, SuperHeavies & Flyerów;
  • Standardowo bitwa rozgrywana jest na 750pts, na stole 6’x4’;
Scenariusze:
Bitwy rozgrywamy na losowane scenariusze zawarte w podręczniku OnePage 40k.

Modyfikacje:
  • Zakaz wsiadania/wysiadania z pojazdów, które w swojej akcji wykonały Run/Assault;
  • Zakaz wykonywania akcji Run/Assault przez pojazd jeśli w tej samej rundzie oddział wsiadł/wysiadł z niego;
The Heralds of Ruins Kill Team modyfikacje i klaryfikacje:

Konwersja jednostek:
W HoR KT oddziały Gwardii Honorowej są konwertowane do pojedynczych modeli. Należy dołożyć wszelkich starań, aby modele Lordów Dowódców odzwierciedlały modele w KT - raz wybrani nie mogą zostać zmienieni w trakcie trwania kampanii.

Kompozycja armii:
  • Nieobecny w rozpisce Lord Dowódca lub oddział Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;
  • Standardowo bitwa rozgrywana jest na 250pts, na stole 4’x4’;
Scenariusze:
Bitwy rozgrywamy na losowane scenariusze z podręcznika HoR Kill Team.

Modyfikacje:
  • niewidzialność: wszystkie jednostki targetujące dany unit robią to z BS i WS 1 a nie na snapshot-ach (ale podbić BS i WS można tylko zasadami modyfikującymi SnapShoty)
  • maksymalny przerzut save 2+ to 4+ (czyli jak mamy 2+ z re-rollem to rzucamy 2+ a potem 4+)
  • maksymalny reanimation protocol to 5+
  • maksymalny FnP to 4+
  • maksymalnie jeden czar summoniongu na turę
  • siłę D traktujemy:
    Siła D: s10 ap2, na '6' to wound Instant Death or Auto Penetrating Hit
    Siła D-1: s4 ap2, na '6' to wound Instant Death or Auto Penetrating Hit
  • przesuwanie terenów z Geomancji jest zabronione
Warhammer 40k modyfikacje i klaryfikacje:

Format:
  • Gramy na stołach 72”x48”;
  • Każdy gracz ma na budowę armii 1250 pkt
  • Armia MUSI być Battle-Forged i mieć wspólny najbardziej szczegółowy Facton Keyword
  • Maksymalnie 3 detachmenty dowolnego typu
  • Nieobecny w rozpisce Lord Dowódca lub oddział Gwardii Honorowej całkowicie blokuje możliwość zabrania tego typu jednostki w rozpisce;
  • Zakaz LoW, Titans, Fortyfikacji
  • Dopuszczone Flyery
Scenariusze:
Bitwy rozgrywamy na scenariusze losowane zgodnie z tabelą kampanii (RB, str 273) z następującą zmianą:
- Atakujący nie może wybrać akcji Hold;
- Broniący nie może wybrać akcji Advance;
Uwaga! Niektóre scenariusze (narracyjne) wymagają odpowiedniej budowy terenu, zalecam losowanie misji przed stworzeniem terenu.

Modyfikacje:
  • Lord dowódca i Gwardia Honorowa muszą być w tym samym detachmencie;
Dopuszczone są:
wszystkie oficjalne Indexy GW i Forgeworld;

Zmiany i modyfikacje w zasadach kampanii
  • Uwaga, Lordowie Dowódcy i Gwardia Honorowa "blokują" dany typ jednostki - nie można używać w rozpisce ich "zwykłych" odpowiedników. Ranni również blokują dostęp do tego typu jednostki.
  • Jeśli awangarda armii gracza dokonuje w danej turze poszukiwania na polu z artefaktem to reszta armii (obrona na pozostałych polach) nie otrzymuje ujemnego modyfikatora -10% do punktów.
Efekty Mapy:
Anomalia Osnowy:
40k: Battlezone: Psychic Maelstrom (RB, str 253, wszystkie zasady);
1p40k: Psyker czarując z każdy dublet dostaje k3 hitów (nie automatic wounds!), cover i armoured nie przysługuje;
Burza Piaskowa:
40k: Battlezone: Night Fight (RB, str 252, wszystkie zasady);
1p40k: cover +1, w terenie otwartym cover 6+;
Dżungla: 50% terenów muszą stanowić lasy;
Gąszcz: las jest terenem Impassable i LoS blokerem;
Grząsko: wszystkie jednostki kołowe, pojazdy (nie skimmery itp) poruszają się na połowę dopuszczalnych cali;
Krwiożercza Dżungla:
40k: na początku fazy strzelania oddział w lesie dostaje D3 mortal woundów;
1p40k: na początku aktywacji oddział w lesie dostaje D3 hitów;
Las Adamantium:
40k: las działa jak Cities of Death – City Ruins (RB, str 260) oraz zawsze daje ponad 50% cover dla jednostek nie-Infantry;
1p40k: modele zasłonięte przez las broniąc się przed atakami strzeleckimi dostają zasadę Armoured zamiast cover;
Pustynia: 50% mniej terenów na stole;
Skały: 50% terenów muszą stanowić skały;
Skały Adamantium:
40k: skały działają tak jak Craters (RB, str 249)
1p40k: modele zasłonięte przez skały broniąc się przed atakami strzeleckimi dostają zasadę Armoured zamiast cover;
Toksyczna Chmura:
40k: wszystkie ataki mają przerzut wound rolls of 1.
1p40k: wszystkie ataki wręcz mają zasadę Poisoned;
Wstrząsy:
40k: Battlezone: Fire and Fury (RB, str 253, wszystkie zasady);
1p40k: Po ustawieniu terenów, tuż przed wystawieniem modeli należy rzucić k6 za każdy teren na stole. Na 6 teren ten teren znika z pola walki;
X: Teren niedostępny
Zmutowany Las:
40k: Teren rozstawiacie zgodnie z zasadami lasu na tym polu, po czym traci on całkowicie swój dotychczasowy status i stają się Battlescape (RB, str 250)
1p40k: teren rozstawiacie zgodnie z zasadami lasu na tym polu, po czym traci on całkowicie swój status i ma następującą charakterystykę: teren niebezpieczny, cover 6+

Tabela misji kampanii:
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Chwały - Prolog

Post autor: danyboy »

Przykładowa runda gry gracza.
Poprzednią rundę zakończyłem na polu 1723. Wszystkie jednostki mam zdrowe.
W poniedziałek po 12:00 deklaruję w prytwatnej wiadomości do organizatora, że przemieszczam swoją armię na pole 1823.
Po ujawnieniu ruchów przez organizatora okazuje się, że moje pole 1723 zostało zaatakowane przez Frodka, Jurgena i Rambo, a na pole 1823 wejść chce również Grzechu.
Jako obrońca pola 1723 decyduję pierwszy, że najpierw rozegram bitwę z Grzechem o 1823, a później dokonam obrony pola 1723.
Bitwę z Grzechem ustalamy na WH40k. W rozpisce na bitwę muszę wystawić jednego Lorda Dowódcę i jeden oddział Gwardii Honorowej. Decyduję się na LORD-1, któremu wykupuję motor oraz z Gwardii Honorowej - GWARDIA-1. Resztę rozpiski opartej w tym wypadku o CAD uzupełniam do 1000pts.
Po bitwie, którą szczęśliwie wygrałem moja armia przenosi się na pole 1823. Awansuję GWARDIA-1 (Kuźnia Bohaterów[1]). LORD-1 odniósł poważne rany (zginął w bitwie), nie dostaje awansu i będzie dochodził do siebie przez dwie najbliższe bitwy.
Teraz zostały mi do rozegrania jeszcze trzy bitwy o obronę pola 1723, na którym nie ma już mojej armii (więc będę grał osłabiony 10% mniej punktów na rozpiskę).
Decyduje się rozegrać najpierw bitwę z Jurgenem. Ponieważ gra on tylko w 1p40k, tworzę rozpiskę w 1p40k uwzględniając w niej LORD-2 i GWARDIA-3 (w 1p40k próbuję jednostkom wykupić takie wyposażenie, aby odzwierciedlały pierwowzór z kodeksu 40k) do tego uzupełniam rozpiskę do 750pts.
Tą bitwę również wygrałem, jednak mój LORD-2 i GWARDIA-3 nie przeżyli potyczki - zostają ranni bez awansów. Tymczasem Lord Dowódca Jurgena wytrzymał 10 ataków mojego IronClada niszcząc go w ostatniej rundzie, wspólnie uznajemy to za wyczyn. Robimy selfie Dowódcy i wraku Ironclada - jego Lord dostaje Pieśń Chwały [2] (to już jego drugi wyczyn w tej kampanii).
Zostały jeszcze dwie obrony (Frodek i Rambo) - wybieram Frodka, z którym bardzo nie chcę grać WH40k (mam wielką ochotę na coś innego) - chcę rozegrać bitwę na zasadach Kill Team. Frodek się nie zgadza na KT (wolałby w 40k) więc wspólnym mianownikiem zostaje znowu 1p40k. Niestety wypada mi pilny wyjazd i nie mogę rozegrać bitwy, żeby nie przedłużać poddaję tę bitwę. W związku z poddaniem uznaję, że LORD-3 i GWARDIA-1 zostaną ranni. Frodek z tytułu mojego poddanie nie dostaje żadnego awansu.
W tym momencie Frodek zajmuje pole 1723 na które cały czas próbuje wkroczyć Rambo. Chłopaki muszą między sobą dogadać termin i system w jaki rozegrają tą bitwę.
W najbliższej mojej bitwie LORD-1 już wyzdrowieje (bo pauzował dwie ostatnie bitwy).

PS. Pod mapą poprawiłem opisy zasad hexów.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Kampania: Ścieżka Chwały - Prolog

Post autor: danyboy »

Aby rozwiać wątpliwości - przykładowe zasady konwersji i doboru Lordów Dowódców i Gwardii Honorowej na przykładzie mojej karty gracza (Space Marines).

Jako pierwszego Lorda Dowódcę wybrałem Chapter Mastera z kodeksu Space Marines. Chapter Master jest stałym rozszerzeniem zmieniającym jednostkę Kapitana. W 40k nie zagram już Kapitanem, zawsze będzie to ten Chapter Master. Tyle muszę zadeklarować na potrzeby kampanii - czy wykupię mu jakiś relikt, motocykl czy pancerz terminatorski to będzie zależało już od mojego widzimisię przed bitwą.
Konwersja Chapter Mastera na potrzeby 1p40k nie jest możliwa, bo ten jako taki w 1p40k nie istnieje. Jednostką najbardziej zbliżoną jest po prostu Kapitan. Od siebie postaram się go na gry zawsze jakoś "wykoksić" zapewne wykupując pancerz terminatorski.
Konwersja w HoR Kill Team również nie jest łatwa. Trzeba tu wybrać najlepszy odpowiednik z Team Leaderów i się go trzymać przez całą kampanię. Jako, że zwykły Sergeant jest zbyt zwykły, wybieram Terminator Veteran Sergeant jako reprezentację mojego Chapter Mastera.

Drugim Lordem jest Librarian (Master Level 2). W 40k będzie on zatem miał zawsze wykupione rozszerzenie Master Level 2. Znowu - Jump Pack, Motor, Pancerz Terminatorski i inne gadgety w tej chwili nie są istotne.
W Kill Teamie tym Lordem będzie Lexicanum rozszerzony do Codicera, ponieważ jest to ważna persona w zakonie.
Konwersja do 1p40k jest prosta - Librarian + Psyker Upgrade.

Trzecim Lordem jest Chaplain, konwersja przebiegnie jak u Librariana.

Teraz jednostki Gwardii Honorowej. Pierwsi są moi wymyśleni Kodyfikatorzy reprezentowani w 40k przez jednostkę Honour Guard.
Oczywiście odpowiednika wśród modeli Specjalnych nie ma (zasady KT pozwalają wystawić tylko jednego Team Leadera i chociaż wśród nich znalazłbym dobrą jednostkę do reprezentacji Honour Guarda to nie będę mógł go wystawić jednocześnie z Lordem...), dlatego wydaje mi się że nie najgorzej odzwierciedli go Vanguard Veteran.
W 1p40k jednostką Kodyfikatorów będzie Tactical Marines, z wymienionymi Assault Rifle na Pistol i Medium CCW, oraz wykupionym rozszerzeniem Veterana, jeden model jako Champion dostanie Power Sword.

Command Squad w 40k.
Nie ma dobrego bezpośredniego odpowiednika w KT. Ponieważ Command Squad jako jedyny w mojej armii 40k ma dostęp do Aptekarza, myślę, że dobrym odpowiednikiem na indywidualne misje Kill Teamowe będzie Apothecary z listy modeli Specjalnych.
W 1p40k znowu zbuduję odpowiedni oddział Tactical Marines - wymienię Assault Rifle na Pistol i Medium CCW, wykupię rozszerzenie Veterana, jeden model jako Aptekarz dostanie Narthecium, a drugi jako Champion dostanie Power Sword.

Trzeci oddział to Sternguard Veteran Squad.
Konwersja w Kill Teamie jest prosta - Sternguard Veteran.
W 1p40k wyjedzie niestety kiepsko, główna zaleta Sternów - specjalna amunicja do bolterów nie istnieje w tym systemie. Znowu pozostaje Tactical Marines z rozszerzeniem Veterana. W 40k Sternguradzi nie mają dostępu do dwóch broni do walki wręcz, więc nie jest to optymalne rozszerzenie. Nikt nie powiedział, że będzie lekko ;)

Ufff... Chyba tak to będzie wyglądało. Teoretycznie. Przed pierwszą bitwą danymi jednostkami na pewno poświęcę więcej czasu na ich dopieszczenie, być może dodam jakieś rozszerzenia (np coś z Armoury w Kill Teamie) i wtedy już będę się tych tworów trzymał przez całą kampanię.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

Doszedł zapis do regulaminu kampanii:
  • Jeśli awangarda armii gracza dokonuje w danej turze poszukiwania na polu z artefaktem to reszta armii (obrona na pozostałych polach) nie otrzymuje ujemnego modyfikatora -10% do punktów.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

Gdy wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do wspólnego wyścigu, potyczek i poszukiwania artefaktów na scenę wkroczyli Tyranidzi i zmienili zasady gry.

Najczarniejszy scenariusz się ziścił... Z każdą frakcją można się dogadać... Każdego można przekupić i wykorzystać... Jednak nie Tyranidów, którzy jakimś cudem właśnie wylądowali na Saldana IV. Musicie przejąć archiwa zanim horda pożerając wszystko osiągnie "masę krytyczną" - wtedy ta niepowstrzymana siła przejmie całą planetę!

Tyranidzi poświęcają całą turę na pożeranie pola na którym przebywają (to jest akcja dobrowolna, tak jak wy przy poszukiwaniu archiwów). Po niczym nie przerwanej turze pole otrzymuje status "pożartego". Jeśli wcześniej na danym polu był las to zamienia się on w Zmutowany Las.
  • Zmutowany Las - teren rozstawiacie zgodnie z zasadami lasu na tym polu, po czym traci on całkowicie swój status i ma następującą charakterystykę: teren niebezpieczny, cover 6+
Możecie aktywnie hamować działania Tyranidów poprzez ataki na czoło fali zanim zamieni terytoria w zmutowaną fabrykę do terraformacji...

Cała planeta będzie stracona jeśli Tyranidzi pożrą te 11 pól w środku pomiędzy archiwami:
1623, 1723, 1724, 1821, 1822, 1823, 1824, 1825, 1923, 1924, 2023
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

Zasady kampanii zmienione pod 8 edycję, proponuję na nowo zapoznać się z pierwszym postem.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

W pierwszym poście wrzuciłem Tabelkę Misji Kampanii. Nie jest ona obowiązkowa, ale ma swój klimat i zachęcam do korzystania z niej - przypominam - atakujący nie może wybrać akcji Hold, obrońca akcji Advance.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Zasady kampanii

Post autor: danyboy »

Zmiany w zasadach losowania misji (czemu o tym w dyskusji ogólnej http://bitewniaki.olsztyn.pl/forum/view ... 5671#p5671):

W czasie umawiania się na bitwę ustalacie czy gracie normalnie czy fabularnie.
A.
Jeśli gracie normalnie to przygotowujecie rozpiski tajnie i przed samą grą losujecie jedną z 12 misji (6 Eternal Crusade i 6 Maelstrom of War).
B.
Jeśli jednak chcecie zagrać fabularnie to osobno kontaktujecie się z osobą trzecią, np ze mną, której obaj zgłaszacie działanie swojej armii wg Tabeli Misji Kampanii (Advance, Hold, Reconnoitre, Flank, Reinforce - z odpowiednimi ograniczeniami dla Atakującego lub Obrońcy). Osoba ta sprawdza jaką misję będziecie rozgrywać i ewentualnie kto będzie atakującym/obrońcą w scenariuszu. Zapoznajecie się ze scenariuszem i tworząc rozpiskę przygotowujecie jednostki zgodnie z wymogami scenariusza (i kampanii oczywiście), przychodzicie na bitwę i elegancko fabularnie rozgrywacie epicką bitwę.
Zablokowany