One Page 40k

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: One Page 40k

Post autor: danyboy »

Zagraliśmy dwie bitwy SM vs CSM i SM vs Tau.
Moja rozpiska w obu bitwach to:
Captain [1] [Plasma Pistol, Medium Powersword]
Tactical Marines [5] [Assault Rifles, Plasmagun]
Dreadnought [1] [Minigun (Rending), Stormbolter, Master CCW (Piercing, Rending)]
Centurions [3] [Linked Machinegun, Medium CCWs]
Razorback [1] [Linked Minigun (Rending)]
Chaos Space Marines:
Sorcerer, Daemon Prince, Zombies, Cultists, Chaos Marines, Chaos Spawn, Maulerfiend (lub jakoś tak)
A Tau nie pamiętam, może Grzechu dopisze.

Pierwsza gra Relic Hunt to bitwa o trzy relikty. Grzechu wygrał 2:0
W drugiej bitwie walczyliśmy po prostu o trzy objectivy - 1:1

Może Grzechu pokusi się o batrep?

Generalnie gra trwa tylko 4 rundy, wiec trzeba praktycznie od razu planować ruchy i działania.
Jeśli przyzwyczaiłeś się do swoich uber jednostek z masą zdolności to uproszczenia zastosowane tutaj bolą. Zwykli Marines na ten przykład oddają tylko 1 strzał na 24 cale i to wszystko.
Miłą odmianą jest fakt, że pojazdy poruszają się 18", że szarża jest na 12", że zdaje się najpierw cover/armoured save i zaraz potem zwykły sejw i że ten ostatni save (quality test) zdaje się zawsze, choć niektóre bronie zmuszają do przerzutu udanego testu.
No i naprzemienna aktywacja jednostek jest bardzo pozytywną odmianą :)

Rozkminialiśmy dopiero zasady więc trochę błędów zrobiliśmy, kilka błędów jest jeszcze w ArmyKartkach, na forum 1p40k autor odpowiedział na moje pytania i przyznał, że SM pojazdy i dready powinny mieć Fearless.

Czego się obawiam to jednostek Armoured z Quality 2+. To oznacza, że po nieudanym rzucie na pancerz (4+) zdaje normalny test na 2+ ;)

Reasumując - jak to powiedział Grzechu - ta gra jest jeszcze prostsza niż Age of Sigmar.
Mi się grało całkiem przyjemnie, chętnie jeszcze popykam w 1p40k.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: One Page 40k

Post autor: Grzechu12 »

CSM to tak jak Dany powiedział, w Tau broadside, fireblade, 4x5 Fire Warriors, 5xkrooty, 2xkrootox, 5 vespidów, tau sprawdziły się średnio bo niby tanie te unity ale ginęły jak szmaty, natomiast w csm demon robi grę-4+ najpierw, a potem 2+ quality jest prawie nie do zabicia, umrał w ostatniej turze po ostrzale połowy armii, wykończyła go plazma. Gra jest nawet prostsza niż AOS. Wnioski takie, że monstrousy tu robią grę.
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: One Page 40k

Post autor: danyboy »

Grzechu12 pisze:Wnioski takie, że monstrousy tu robią grę.
I tak i nie. Te "monstursy" to Herosy, a Ci są ograniczeni - max 1 na 750 pts, max 2 na 1500 itd.
W pierwszej turze tylko idą więc zostają raptem 3 tury na jakieś działanie., a mój oddział taktycznych przetrwał szarżę takiego, więc też nie jest taki OP.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: One Page 40k

Post autor: MaCa »

i jakoś tako mam wrażenie, że ze 2-3 melty w pysk, i monstrous nie taki straszny raptem, patrząc na to ile strzałów melta wypłaca w pysk takiego potworka przy okazji ignorując armoured. Imo dobrze zrobione, jeśli tego rodzaju potwora prawie ignoruje małe pestki ale można spokojnie opykać ją ciężkim arsenałem.

Edit: Grzesiu, po krótkiej analizie rozpy stwierdzam, że nie zabrałeś dostatecznie dużo ppanc i skupiłeś się na pestkach. Na marines może zrobi grę, ale jak ktoś ma twarde troopsy i jeszcze monstrousa, to może być po dupie.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: One Page 40k

Post autor: danyboy »

Melta daje tylko tyle, że nie rzuca się na Armour, Quality 2+ nadal zostaje.
Na pewno pomaga Rending, bo wtedy na 6+ po prostu dostajesz ranę.

A co do rozpisek, to Grzesiek lajtowo podszedł do tego, raczej pod kątem testowania gry i unitów niż wykminiania sensownych buildów.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: One Page 40k

Post autor: MaCa »

Wiem, że melta zdejmuje tylko armored, ale wiem także, że wypłaca 6 strzałów a to ma szansę z 1 wounda położyć (więcej przy pechu oponenta). Więc więcej melt = większe szanse na wina z monstrousem
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: One Page 40k

Post autor: danyboy »

Obrazek

Taka grupa Space Marines stanęła naprzeciw rozwścieczonym Chaos Space Marines do walki o 3 relikty.
Przewaga na polu bitwy zmieniała się jak w kalejdoskopie i dosłownie cudem, gdy już utraciłem nadzieję, udało mi się przejąć drugi relikt.
Piękna to była bitwa :)
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: One Page 40k

Post autor: Jurgen »

Odgrzeję kotleta trochę, bo ten system jakoś sobie upodobałem.
Zasadniczo to w nim właśnie lubię, że im większe bydle tym straszniejsze. To w sumie logiczne.
Melt w rozpisce nie ma, bo autor zasad stwierdził, że są za bardzo wykręcone.
A na Demona najprostszą receptą jest Vindicator - 9 kostek negujących armour z rendingiem - czyli każda szóstka daje wounda z automatu.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: One Page 40k

Post autor: danyboy »

Obrazek
Tak informacyjnie, w sobotę 5 listopada z Grzechem gramy Apokalipsę One Page 40k, na 3500pts. Jakby ktoś chciał zobaczyć na czym polega 1p40k to zapraszam :)
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: One Page 40k

Post autor: Marian »

Jak będzie jakaś bitwa WH 1 Page to poproszę info na forum, bo chciałbym obejrzeć na żywo i zadać parę pytań.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
ODPOWIEDZ