40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

MaCa myślę, że nie będzie tak jednostronnie pro strzelanie... wystarczy opcja szarży po DS i nagle portki spuszczone przy TAU (a wiecie że TAU rymuje się z padau? :P ).

Dodatkowo dali profile force weaponów (myślę że power będą podobne) i wydają się niszczyć system co w połączeniu z nową liderką i że szarżujący bije pierwszy niezależnie od I okaże się że eldarzy zwijają portki jak babcie płyty CD w latach 90 ze straganu na widok straży miejskiej :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Jurgen »

Zaczyna to przypominać grę dla ludzi. O ile nie dodadzą do tego trzech książek z dodatkowymi zasadami dodatkowych zasad to będzie zajebiście.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Punkty:
https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-4/
In matched play, your points will be capped across the whole game. So if you’re planning to summon units to the battlefield, you will need to set points aside to do this.
:twisted:
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Janosik »

To akurat brzmi dobrze, to była żadna przyjemność widzieć hordę demonów co turę i zalanie stołu spamem drobnicy jak oglądałem niektóre gry na YT :P
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Chłopaki, wszystko to, co do tej pory napisali, blednie przy:

It also means that, in the future, points for units could change without invalidating existing books – so if one unit or weapon starts to dominate tournaments, or certain units don’t seem to be carrying their weight in competitive games, we can address the balance.

The fucking motherlode... The holy grail... Uwierzę jak zobaczę.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Marna zajawka ale zawsze coś. Dobrze, że znerfili summoning, więc horrorspam nie będzie tak łamać gry, jak trzeba także zapłacić punkty za bluesy i brimstony. W demonach zawsze była zajebista jedna rzecz - nieprzewidywalność. Zobaczymy, czy zostawią tą randomowość armii. Na razie z tego podsumowania obv Nurgle i Tzeentch mocno na +. Khornici nawet mogą stać się grywalni. Slaaneshyci lepiej by mieli sposób na dostarczenie swoich papierowych jednostek do walki, bo znowuż nie będzie dla nich miejsca w rozpach.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Generalnie na plus ten news.
Podoba mi się kwestia w czym dany bóg ma być mocny i jak niegrywalne unity staną się grywalne... osobiście oczekuję potężnego buffka dla demonów w związku z brakiem summoningu - te bazowe winny być stosownie mocniejsze! :)

Fakt usuwają wszystko co w tej armii debilne: Summonstar, Inv2+ z rerollem, długie i żmudne rzucanie przed rozstawieniem.

Jeśli nie spierniczą tego dexu to kto wie może demony będą dla mnie number1 w 8th... bo właśnie te wymienione rzeczy mnie wnerwiały!

LoC18 woundów... to ciekawe ile GUO 25? :D
Bloodthirster: King of Melee? Fucken A! :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

No i obawiałem się, że to będzie nowa armia. I to będzie nowa armia. Obv z jakimiś możliwościami sojuszu. Zapewne kiedyś za parę lat będziemy świadkami "wymierania" starej linii jako "straty kampanijne" tak by zostały tylko pudełka po 5 superdupermarines po 200 ziko NAJLEPSZA OKAZJA (TM).
ODPOWIEDZ