40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Grzechu12 »

Fajnie, bedziemy rozkrecac 8 ed ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Janosik »

Zdecydowanie, dwóch moich znajomych już się zastanawia czy nie wejść w 40tkę :D
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Też i mój znajomy się mocno zastanawia... myśli nad Space Wolves ale chce poczekać na wydanie żeby się zapoznać.

Póki co się umawiam pokazać co i jak w podstawach malowania :D

Inna sprawa, że masa ludzi z kurzącymi się orkami itp je teraz odkurzy :)
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Grzechu12 »

Zeby tylko grali z nami na eventach i w CD ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Przykład warscrolla od ForgeWorlda - Chaos Leviathan Dreadnought:
https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-4/

Z tego co widzę raczej nie będzie podziału na 30k/40k.
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Mam nadzieję, że ten grav będzie kosztował chrumsylion punktów i że inne mniejsze gravy nie będą miały tego samego stat-line bo znowu gravy będą panować nad światem...
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

O orkach czytałem i raczej jestem zawiedziony. Mam nadzieję, że to nie wszystko i schowali przed nami coś naprawdę wow. Bo WOW wywoływała połowa faction focusów, zdecydowanie jednak nie ten.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

MaCa wg. mnie orki z samej zmiany mechaniki pójdą mocno do przodu.

1. Teraz zwykły bolter nie usuwa im save'a! Wiem, jest on zwykle żenujący to jednak będzie a teraz go nie ma!
2. Strefy rozstawienia są bliżej siebie a co za tym idzie będzie ciut łatwiej dojść do CC... Waaaaagh nie ma dużego obszaru oddziaływania, ale możliwe że te 2 unity wystarczą żeby złamać szyki gunline przeciwnika
3. Piszą, że weirdboy robi robotę teleportem! To może być news na miarę inwazji spod ziemi tyranidów! W dodatku można to zagrywać zasadzie co turę! Wg. mnie to może być wow!
4. Dodatkowy atak od choppy... boys z iloma się będzie wtłukiwać 4? 5? Kwestia czy będzie mieć S4 (tak myślę), ale generalnie pachnie siekanymi space marinami
5. Nie ma challengy łatwiej będzie utrzymywać clawy czy inne specjalne bronie przy życiu!


TO tylko taki 5 co mi do głowy przyszło ale nie załamywałbym się na tym etapie! :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Załamki jeszcze nie ma, ale jest zdecydowanie pesymizm:

1. Teraz zwykły bolter nie usuwa im save'a! Wiem, jest on zwykle żenujący to jednak będzie a teraz go nie ma!

Nadzieja cała w KFF / Painboyach roztaczających teraz rzekomo save w zasięgo dla UNITów a nie modeli, czyli good shit, z tej mąki może być chleb.

2. Strefy rozstawienia są bliżej siebie a co za tym idzie będzie ciut łatwiej dojść do CC... Waaaaagh nie ma dużego obszaru oddziaływania, ale możliwe że te 2 unity wystarczą żeby złamać szyki gunline przeciwnika

Tutaj uważam, że punkt bez wagi bo armie oponentów na razie mają takie pukawy, że nic nie dobiega. Trzeba zobaczyć, czy koszt jednego bojsa poleciał w dół, bo z tą siłą ognia np pokazaną na gwardii czy choćby przed chwilą na CSMach, mogą raczej nie dotrzeć nawet do połowy mapy.

3. Piszą, że weirdboy robi robotę teleportem! To może być news na miarę inwazji spod ziemi tyranidów! W dodatku można to zagrywać zasadzie co turę! Wg. mnie to może być wow!

Yep, możliwa rzecz do budowy rozp. Zobaczymy limitacje tego i kto wie, czy "nobody expects the orkquisition" zadziała :)

4. Dodatkowy atak od choppy... boys z iloma się będzie wtłukiwać 4? 5? Kwestia czy będzie mieć S4 (tak myślę), ale generalnie pachnie siekanymi space marinami

Uuuu tutaj nie poleciałbym tak daleko. Stawiam, że zachowają swój statline, czyli 2 ataki. Nie ma już +z szarży i +dwie bronie czyli będą wjeżdżać z 3ema - obiektywnie patrząc nerf, chyba, że dadzą +1A na statline.

5. Nie ma challengy łatwiej będzie utrzymywać clawy czy inne specjalne bronie przy życiu!

To akurat prawda - jeśli trukki dostaną coś co pozwoli im wyrzucać bojsów po ruchu, ekstra - mini-oddziały do transportu klaw-noba będą eleganckie. Jeśli nie, zapewne green tide dowodzony przez klaw/axe noby będzie grany.
ODPOWIEDZ