40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Gromek pisze: 01 cze 2017, 20:19 Akurat 24 czerwca wracam dopiero po południu do Olsztyn więc postaram się wpaść ale to tak najwcześniej 14 w górę więc nie wiem czy jeszcze będziecie grali.
Ja tam puki będzie z kim planuję grać do 17 :-)
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Będę zapewne aż skończymy. Czas przetestować nowe, mocno znerfione demony.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Moja opinia na temat tego co wiemy so far:

1. Gra będzie szybsza, prostsza o niebo bardziej przystępna
2. Poszczególne armie będą lepiej zbalansowane, niektóre ponerfili okrutnie (demony) inne wzmocnili (CSM) jeszcze inne mają niemal kompletny re-work (necroni)
3. Usunęli 90% special rules... przez co łatwiej będzie zrozumieć co się dzieje na blacie
4. Uprościli 90% zasad, które były trudne w intepretacji
5. Lepiej zbalansowali i uprościli poszczególne fazy (wyjątek: rozstawienie gdzie teraz jest ciekawiej), szczególnie psionika jest uproszczona, ale również ruch + bieg w jednej fazie znacznie przyspieszą.
6. Upierniczyli chore deathstary i deblne save 2+ z rerollem itp. - powód wkurzania się wielu.
7. W ramach dexów postarali się o odkurzeni modeli mniej granych (z mojego dexu: zerkerzy, mutilatory, warp talony, possesdy czy termoski)
8. Usunęli debilizm słabych pojazdów! Teraz pojazd może znacznie więcej przyjąć na twarz znim spadnie... co ma jakby nieco więcej sensu i generalnie panuje tu zgoda że to krok w dobrą stronę.
9. Planowany czas gry spadł ok. 20-30%
10. Zmienone profile broni oraz dmg oraz split fire na wszystkim powoduje, że wiele konfiguracji wcześniej bez sensu teraz nagle go ma! (Missile Launcher w 10 marines, why not?)


ogólnie the HYPE IS REAL!
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Będzie dziko i nieprzewidywalnie przez pierwsze kilka tygodni. Pierwszoturowe szarże? Parę armii może wykręcić i to nie byle czym (Magnus / Heldrake / orko-portal / inne). Tony pestek tak byś nigdy nie dotarł? Spoko. Armie z samych czołgów / monstrów / heavy supportów? Będą. Mam wrażenie, że złote listy nie wyłonią się za szybko, bo jest za dużo dziwnych zmiennych, ale spokojnie będą obecne. Mam tylko nadzieję, że będzie je można ograć.

Btw nieco znerfili mechaników więc czas do nich wrócić! Hail Mars!
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Są już pierwsze batrepy choćby na miniwargaming :)
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

RedOctober pisze: 02 cze 2017, 10:11 Moja opinia na temat tego co wiemy so far:
2. Poszczególne armie będą lepiej zbalansowane, niektóre ponerfili okrutnie (demony) inne wzmocnili (CSM) jeszcze inne mają niemal kompletny re-work (necroni)
Podoba mi się to re-work necronów, szczególnie protokołów. Ani to nerf ani buff, działa inaczej i tyle. Łatwiej będzie ich zabić, ale jak nie wytniesz w pień całej jednostki jest szansa, że wrócą :) Dla mnie napewno bardziej fluffowy i zbliżający ich klimatem do różnej maści nieumarłych.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Wg. mnie opłacają się wielowoundowe oddziały bardzo liczne... taka Lych Gwardia z 2W w liczbie 10... weź to ubij a na 5+ wraca cały model... z HQ na 4+... :D

Te nowe shieldy na pojazdach też są mega mega mega... necroni będą dalej silni.

Na plus balance zdrożali bardzo.

Jeszcze mają AP-1 na NW i AP-2 na Immortalach :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Co do samej mechaniki multiDMG baaardzo mi się to podoba. W ropzi9sce trzeba będzie zawrzeć odziały z 1W, z 2W jakiś pojazd jednocześnie uzbroić oddziały w broń która Ppanc ( duży S i mulit DMG) i coś na piechotę (1dmg ale np assault 4). Jak dla mnie już samo to wpływa na konieczność tworzenia dość uniwersalnej rozpy z różnorodnością uzbrojenia i oddziałów.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

Mam podobne odczucia i mam nadzieję, że ludzie nie będą z d... wystawiać na samych drednotach itp :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

RedOctober pisze: 05 cze 2017, 14:09 Mam podobne odczucia i mam nadzieję, że ludzie nie będą z d... wystawiać na samych drednotach itp :D
Dreadnoughtach? Panie Razorbacki FTW!!
ODPOWIEDZ