40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Są już zasady dla Land Raidera Chaosu, który był Assault Vehicle, niestety obecnie nie dostał żadnego keyworda, ani zasady która dawałaby nadzieję na "Assaultowość" tego Vehicla. Trochę szkoda. Wciąż liczę, że bardziej Assaultowe pojazdy dla bardziej Assaultowych armii cośtam jednak dostaną.
No chyba że jego Assaulotwość odzwierciedla 10" ruchu (jak nieuszkodzony), nie mam niestety porównania z np Rhino.

I ogłoszenie parafialne:
Umarł Imperator, niech żyje Imperator!
Premiera nowego Warhammera 17 czerwca. Zatem tydzień później - 24 czerwca zapraszam do Crazy Dwarfa na godzinę 11:00 na wspólne ogrywanie się z 8 edycją! Rezerwujcie sobotę, zapisujcie w kalendarzu, powiadomcie matki, żony, dzieci i zwierzaki domowe, że w tym dniu jesteście niedostępni ;)

Wspólny mianownik w postaci Power Leveli czy punktów na rozpiski podam później, jak pojawi się jeszcze trochę informacji.
W tygodniu odpalę też wydarzenie na FB.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Grzechu12 »

Super pomysł ;)
"Your doom is coming, man-things."
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

@Assault vehicle: tak myślałem, że RIP combat transporty w stylu trukków. Mooooooże jeszcze coś w dexie orków będzie ale nie spodziewam się zbyt mocno.

@Event: Moje demony szepnęły mi tylko "+1". Zapewne mam iść. Albo muszę... (Obv będę)
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Janosik »

Ja również się pojawię :)
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Norbert N. »

Kilka skanów blood angels https://m.imgur.com/a/jJp8C
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Oh yeah, czyli zaczyna się powoli czas wycieków. Czekam na orkasy i demony z niecierpliwością.
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Norbert N. »

Czy jakis admin moglby sie wypowiedziec?
Mam na wrzucie zdjecia wszystkich zasad i nie wiem czy moge je udostepnic :)
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Pilliquetzal »

https://drive.google.com/drive/folders/ ... mEyelg2TkU

panowie, uraduję was garścią takich rzeczy, nie wiem jak długo link się utrzyma, nie moje jak coś xd ja w siedzę w trupoludziach a te marinsy chaosu to tylko do skirmisza xd
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Ech piractwo wszędzie ;) I to jeszcze od studenta Prawa :P

Mój podręcznik główny i Indexy Imperium 1 i 2 (chociaż ta dwójka tylko dla Coteaza i Assasinów) już zamówione, nie mogę się doczekać :)

Gra ma sporo uproszczeń, do tego stopnia, że zasady główne zmieściły się na 8 stronach. Do kilku uproszczeń trochę ciężko się będzie przyzwyczaić, bo nawet w 1p40k aż tak nie upraszczali pewnych elementów.
Chodzi mi strzelanie z pojazdów 360 stopni dookoła, LoS i zasięg mierzony od modelu nie od broni, łącznie ze strzelaniem z lewego sponsona w prawo. Dojdą do tego kwiatki jak stawianie pojazdu za ścianą z wystającą gąsienicą i już może walić do czego chce.

Prywatne narzekanie na średnią użyteczność Drop Podów za 100 pts bez możliwości transportowania Centków pominę ;) Coś czuję, że kilka Dropków przerobię na tereny :P
Nie pominę zaś totalnego braku Assaultowości niektórych pojazdów. To mi się nie podoba.

Ale ze wszystkim i tak muszę się ograć i wtedy dopiero realnie oceniać :)

To na ile punktów na 24 czerwca się umawiamy?
Ktoś policzył, że 100 Power Leveli odzwierciedla około 1850 pts jego armii (sam nie sprawdzałem).
Zatem myślę, że dobrym pomysłem będzie przygotowanie rozpisek na 20PL i 50PL? Pierwsza dla początkujących ze starterami, druga dla posiadających większe armie? Na szybkie potyczki do nauki chyba wystarczy?
Czy chcemy też bardziej "matchowe" bitwy i dorzucimy do powyższych jeszcze rozpiski np na 1250pts?
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Mi progi 20PL i 50PL pasują.
ODPOWIEDZ