40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Jurgen »

danyboy pisze: 01 cze 2017, 9:01 Gra ma sporo uproszczeń, do tego stopnia, że zasady główne zmieściły się na 8 stronach. Do kilku uproszczeń trochę ciężko się będzie przyzwyczaić, bo nawet w 1p40k aż tak nie upraszczali pewnych elementów.
Chodzi mi strzelanie z pojazdów 360 stopni dookoła, LoS i zasięg mierzony od modelu nie od broni, łącznie ze strzelaniem z lewego sponsona w prawo. Dojdą do tego kwiatki jak stawianie pojazdu za ścianą z wystającą gąsienicą i już może walić do czego chce.
Ale ze wszystkim i tak muszę się ograć i wtedy dopiero realnie oceniać
Czyli miało być prosto a wyszło być może prostacko....
Chciałem sobie kupić w preorderze starter, ale chyba poczekam z zakupem na Twoją reckę nowych zasad. :)
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Jurgen pisze: 01 cze 2017, 10:52 Czyli miało być prosto a wyszło być może prostacko....
Chciałem sobie kupić w preorderze starter, ale chyba poczekam z zakupem na Twoją reckę nowych zasad. :)
A nie, na mnie to nie polegaj, bo ja kiepski jestem w ocenianiu. Poza tym zawsze można House Rules zrobić. Poza tym... może będzie się grało świetnie właśnie dzięki takim zasadom :)
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Jurgen »

Wiesz, że ja jestem orędownikiem prostoty :)
Tyle, że z jakąś dozą logiki.
Jak na razie mi się podoba to co przeczytałem w zasadach.
Mierzenie od figurki czy od podstawki - mi bez różnicy - tak samo jest choćby w Bolcie, natomiast takie kwiatki jak strzelanie z anteny to pewnie z czasem ktoś w GW wyprostuje, bo to faktycznie dziwaczne i daje pole do nadinterpretacji.
Pożyjemy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Grzechu12 »

20 I 50 jest akurat ;) Jurgen-powergamerzy juz zobacza jakie kombo sie da zrobic ;) Zasady po tym syfie z 7ed moga byc tylko lepsze :D
"Your doom is coming, man-things."
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Gromek »

Witajcie ;)
Nie ukrywam, że od dłuższego czasu obserwuję plotki o nowej edycji (a ostatnio w sumie już zasady) i jestem pozytywnie nastawiony.
Fakt gra jest uproszczona i wydaję się losowa ale na tle 6 i 7ed wygląda naprawdę nieźle (osobiście na co liczę to zdecydowane skrócenie czasu gry i wywalenie zasad, które nic nie wnosiły do gry a nie potrzebnie wydłużały i komplikowały grę).
Jeżeli ktoś byłby chętny to z chęcią zagram i zobaczę jak się ta edycja prezentuję w praniu bo w teori wygląda nieźle :).
Może to czas na powrót starych graczy do w40k :D Oprócz mnie zarówno Piter jak i Spyro planują powrót więc może to będzie jakieś nowy rozdział w40k w Olsztynie wraz z nową edycją :D. W końcu ile moi Gk i Orkowie mogą stać na półce ;)?
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Jurgen »

Grzechu12 pisze: 01 cze 2017, 17:35 20 I 50 jest akurat ;) Jurgen-powergamerzy juz zobacza jakie kombo sie da zrobic ;) Zasady po tym syfie z 7ed moga byc tylko lepsze :D
Nic prostszego - bierzesz Landka, montujesz 30 centymetrów anteny i strzelasz zza skały do wszystkiego :)
Za dużo myślenia tu nie ma :)
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Gromek pisze: 01 cze 2017, 18:12 Jeżeli ktoś byłby chętny to z chęcią zagram i zobaczę jak się ta edycja prezentuję w praniu bo w teori wygląda nieźle :).
Może to czas na powrót starych graczy do w40k :D Oprócz mnie zarówno Piter jak i Spyro planują powrót więc może to będzie jakieś nowy rozdział w40k w Olsztynie wraz z nową edycją :D. W końcu ile moi Gk i Orkowie mogą stać na półce ;)?
17 czerwca jest premiera (oficjalna). 24 czerwca będziemy mieli w gralni wspólne ogrywanie się z 8 edycją. Jak masz/macie jakieś swoje modele to wpadajcie. Jak chcecie coś pożyczyć co piszcie - użyczę SM. Będziemy cały dzień grać w 8 edycję!
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Gromek »

Akurat 24 czerwca wracam dopiero po południu do Olsztyn więc postaram się wpaść ale to tak najwcześniej 14 w górę więc nie wiem czy jeszcze będziecie grali. Natomiast w innym terminie też z chęcią zagram :) mam pytanie czy jest gdzieś rozpiska w jakie soboty jest czynny CD (czynny w sensie tak aby można było zagrać) ?
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Gromek pisze: 01 cze 2017, 20:19 Akurat 24 czerwca wracam dopiero po południu do Olsztyn więc postaram się wpaść ale to tak najwcześniej 14 w górę więc nie wiem czy jeszcze będziecie grali. Natomiast w innym terminie też z chęcią zagram :) mam pytanie czy jest gdzieś rozpiska w jakie soboty jest czynny CD (czynny w sensie tak aby można było zagrać) ?
Trzeba śledzić ogłoszenia CD na facebooku.
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Jurgen »

Dany - to ja chętnie bym zapożyczył wstępnie oddziałek do gry - tylko potwierdzę jeszcze termin, bo to u mnie w pracy full sezon i dość odległa data jak na tempo w którym się u mnie zmienia rzeczywistość :)
ODPOWIEDZ