Ankieta dotycząca kampanii 40k!

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy

Co robimy z kampanią 40k?!

Czas głosowania minął 30 lis 2017, 13:05

Gram i chcę dalej grać Ścieżkę Chwały na obecnych zasadach.
2
20%
Gram Ścieżkę Chwały, ale jestem za nową propozycją Iliacha.
2
20%
Nie gram Ścieżki Chwały, ale zagram w kampanię Iliacha.
3
30%
Gram w 40k, ale w żadną kampanię nie zagram.
0
Brak głosów
Nie moja sprawa, ale lubię ankiety.
3
30%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Ankieta dotycząca kampanii 40k!

Post autor: danyboy »

No to mamy ankietę do tematu: http://bitewniaki.olsztyn.pl/forum/view ... ?f=4&t=544

Głosy są tajne, nie mam wglądu w to jak kto głosował jakby co, ale proszę o uczciwe odpowiedzi.
Przemyślcie co klikacie - nie ma możliwości zmiany oddanego głosu!

Trochę o odpowiedziach:
Gram i chcę dalej grać Ścieżkę Chwały na obecnych zasadach.
Dla tych co grają i im pasuje to co jest.

Gram Ścieżkę Chwały, ale jestem za nową propozycją Iliacha.
Dla tych co grają, ale uważają, że zmiany Iliacha są dobre/ciekawe/sensowne. Albo że Ścieżka Chwały już się znudziła, a oczywiście nie ma sensu dwóch kampanii na raz prowadzić.

Nie gram Ścieżki Chwały, ale zagram w kampanię Iliacha.
Dla tych, którzy z różnych powodów nie chcą / nie mogą grać / zacząć w Ścieżkę Chwały. Również dla tych, którzy czekają na dobre/lepsze/ciekawsze rozwiązania kampanijne jak np. zaproponowane przez Iliacha.

Aktywnie gram w 40k, ale w żadną kampanię nie zagram.
To tak z ciekawości, ile osób aktywnie grających w Olsztynie w 40k nie jest w ogóle zainteresowana tą formą rozgrywki.

Nie moja sprawa, ale lubię ankiety.
Dla tych co lubią sobie klikać, a nie mają z 40k nic wspólnego ;)

Głosujemy do południa 30 listopada.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Ankieta dotycząca kampanii 40k!

Post autor: danyboy »

Mamy wyniki.
Dwie osoby chcące dalej grać w Ścieżkę Chwały vs. pięć osób chętnych na nową.
Kampanię kończymy zatem, obecna runda będzie ostatnią - bo i tak zaraz święta.
Pomyślę jak to fabularnie ubrać i myślę, że może zakończymy to jakąś epicką batalią - 5 osób na dwóch złączonych blatach może?
Termin przewidywany wstępnie to "cykliczna" niedziela w styczniu, zatem bądźcie przygotowani.
Osoby akurat zmieniające armię będą mogły zagrać nową.
Tyle tak na razie ogólnie.

Iliachu intensyfikuj prace nad nową kampanią!
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Ankieta dotycząca kampanii 40k!

Post autor: Iliach »

Co do bitwy finałowej, to mogę wspomóc książką "Chapter Approved". Wiem, że GW wydaje wiele książek i rozdrabnia zasady jak tylko może na czynniki pierwsze aby ludzie więcej wybulili, ale przyznam, że akurat książka przypadła mi do gustu, bo w 90% składa się z nowych misji, aktualizuje Stronghold Assault do 8smej edycji, oraz daje wiele stratagemów oraz pomysłów. Nawet pokazany jest system jak przeprowadzić fabularną przygodę podboju planety :) ( Planet strike - rozstawienia / misje / stratagemy / datasheety etc :) )

Co do nowej kampanii, to tak już śledziłem tą ankietę i spodziewałem się , że raczej nowy projekt przejdzie, więc pozwoliłem sobie poczynić już przygotowania :) ( chociaż w ostatnich chwilach ankiety były głosy , że ludzie chcą dalej po prostu samą ścieżkę chwały, co wzbudziło moje lekkie wątpliwości )

Nowa kampania będzie nosiła prostą nazwę : Krucjata.

Obecny postęp prac wygląda tak :

Zakupiłem Chapter Approved w razie wypadku gdyby ktoś miał życzenie, aby w ramach kampanii zorganizować jakiś eventy czy bitwy bardziej nietypowe niż te zwykłe. Książka pokazuje jak tworzyć kampanię polegającą na podboju planety / twierdzy etc. oraz wprowadza dużo nowych i ciekawych misji, gdzie bonusowo odświeża nieco niektóre frakcje ( zmiany punktowe / nowe stratagemy / relici / warlord traity dla frakcji które nie posiadają jeszcze swego codexu a widnieją jako ogólna frakcja w indeksie )

Pierwsza i oficjalna zapowiedź nowej kampanii planowana jest na grudzień ( najprawdopodobniej 15 grudnia ) BĘDZIE TO ZAPOWIEDŹ NOWEJ KAMPANII, NIE JEJ ROZPOCZĘCIE Cała zapowiedź będzie wyglądała tak, że na forum pojawi się już dopracowany temat tłumaczący zasady kampanii. Też będę chciał aby wszystko wyglądało ładnie i zachęcająco, więc pracuje nad własnoręcznie "namalowanymi" ilustracjami i bannerami. Tak samo zasady kampanii planowo nie mają być zbieraniną nudnego tekstu , czyli typowego "czarno na białym" a planuję dać tutaj taką lekką szatę graficzną, tak jakbyśmy przeglądali PDF jakiegoś suplementu czy dodatku :)

oto taki leciutki "sneak peak" jednej z ilustracji ( gotowa jest tak na 18% więc nie ma jeszcze ochów i achów :P )
Obrazek

Idąc dalej, tak jak mówiłem to już w innym temacie, podczas kampanii będą odbywały się tak zwane "Dynamic Events" czyli wydarzenia "premiowane" . Planuję 12 dynamicznych eventów, czyli jeden na miesiąc. Te wydarzenia to turnieje , pokazy gry, warsztaty z hobbystyki etc. Pod względem organizacyjnym zaczerpnąłem języka to tu to ówdzie i jeszcze zastanawiamy się jak to zrobić. Byłem w Crazy Dwarfie i na chwile obecną Arek nie był w stanie dać mi informacji czy dałoby zaklepać raz na miesiąc gralnie w CDku w celu stworzenia takiej imprezy. Dodatkowo aby ludzie mieli lepszą zabawę na tego typu spotkaniach, no i oraz by takie wydarzenia różniły się nieco od "zwykłego spotkania na gralni" planuję wprowadzić jakieś ciekawe fanty związane z danym wydarzeniem, jednak też na stan obecny są prowadzone ustalenia, jakie to miałyby być fanty. Myślałem o jakichś znacznikach akrylowych do odmierzania Command pointsów albo coś w ten deseń. Poszukuję jednak dobrej firmy która by się tego podjęła oraz jakby to wyglądało cenowo .

Tak samo zbieram informacje, gdzie i w jakich terminach w najbliższych miesiącach przyszłego roku, można by organizować gry pokazowe / akcje promocyjne.

To tyle z ważniejszych rzeczy , mam nadzieję, że finalnie wam się spodoba i da wam to dużo motywację do działań w 2018 roku :D
Obrazek
ODPOWIEDZ