BattleScribe Army List Creator

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

BattleScribe Army List Creator

Post autor: danyboy »

Obrazek

Battlescribe to darmowa aplikacja służąca do tworzenia rozpisek armii w różnych systemach bitewnych.
Aplikacja dostępna jest na PC/Mac i Android/iOS.
  1. Ściągamy aplikację dla naszego systemu operacyjnego z tej strony: http://battlescribe.net/ i instalujemy.
  2. Korzystającym z Dropboxa na telefonie i komputerze polecam zrobienie wspólnej instalacji dla obu urządzeń. W tym celu po uruchomieniu Battlescribe w zakładce "Manage Data" na dole pod polem "Data location" klikamy "Change" i każemy mu znaleźć katalog Dropboxa. Podobne kroki trzeba zrobić na telefonie - w ten sposób Wasze pliki danych i rozpiski będą zawsze dostępne na obu urządzeniach.
  3. Następnie ze strony http://battlescribedata.appspot.com/#/repos kopiujemy link do interesującego nas systemu bitewnego. Dla 40k link ten wygląda tak:

    Kod: Zaznacz cały

    http://battlescribedata.appspot.com/repos/wh40k/index.bsi
  4. Po uruchomieniu programu Battlescribe wchodzimy w "Manage Data" i wklejamy powyższy link w okienku "Repository URL" i klikamy "Add". Pobieranie danych może potrwać i mogą być z tym problemy, ale za którymś razem ruszy.
Tworzenie rozpiski:
  1. Klikamy "New Rooster"
  2. Wpisujemy nazwę naszej rozpiski, punkty i system bitewny.
  3. Później klikamy "+ Add" aby dodać armie. W oknie wybieramy formę Detachmentu (Force Type) oraz Frakcję (Catalogue). Klikamy OK.
  4. Jeśli nasza rozpiska składa się z kilku detachmentów powtarzamy krok 3.
  5. Dodajemy wybrane pozycje, w oknie na samym dole program nas informuje o wszystkich wymogach i błędach w rozpisce. Kliknięcie na wybranym komunikacie błędu przenosi nas do wybranej jednostki, którą trzeba poprawić.
  6. W oknie "View Rooster" możemy dostosować wygląd wydruku, aczkolwiek nie jest to optymalny wydruk, dlatego proponuję drukować w formcie plain text (a najlepiej przeklejając to jeszcze do notatnika) - ale to może tylko u mnie tak kiepsko to działa.
Awatar użytkownika
Wiakson
Posty: 70
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:53
bitewniaki: WH40K (DA, SW, WS, DW, Inq)
AoS (zaczynam)
Warmachine (Cyngar)

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Wiakson »

Super apka, naprawdę polecam wszystkim. Zielonym, czerwonym ogarniętym i tym wręcz przeciwnie. Musthave, jest kilka opcji na różne systemy, android, japko, PC, do wyboru do koloru.
KRZYCZ WIAKSON!
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Elon692 »

Również polecam, program w pytkę :P Mhmhm... A przypadkiem nie jest dobra wersja do druku gdy ma się to zapisane w formacie do odczytu przez przeglądarkę? Tam chyba całkiem nieźle to wygląda po wydruku z tego co pamiętam...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiakson
Posty: 70
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:53
bitewniaki: WH40K (DA, SW, WS, DW, Inq)
AoS (zaczynam)
Warmachine (Cyngar)

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Wiakson »

Ja zawsze tak robie.
KRZYCZ WIAKSON!
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 393
Rejestracja: 28 lip 2015, 20:27
bitewniaki:

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Janosik »

Kurde jak tak zachwalacie, to aż skorzystam przy najbliższej okazji :)
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Grzechu12 »

Także polecam, fajny
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Elon692 »

A zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie tego programu... Da się tutaj jakoś formacje ustawiać? :P Bo albo jestem ślepy i nie umiem takiej opcji znaleźć albo jej ewidentnie nie ma.
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: danyboy »

Elon692 pisze:A zastanawia mnie jedna rzecz odnośnie tego programu... Da się tutaj jakoś formacje ustawiać? :P Bo albo jestem ślepy i nie umiem takiej opcji znaleźć albo jej ewidentnie nie ma.
O tutaj:
danyboy pisze:Tworzenie rozpiski:
(...)
3. Później klikamy "+ Add" aby dodać armie. W oknie wybieramy formę Detachmentu (Force Type) oraz Frakcję (Catalogue). Klikamy OK.
(...)
Klikasz Formation Detachment, lub inny jeśli jest odpowiadający formie jaką GW wypuściło.
Awatar użytkownika
Elon692
Posty: 30
Rejestracja: 10 paź 2015, 16:38
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Elon692 »

O losie faktycznie... Czyli jednak jestem ślepy :/ Dzięki!
Obrazek
Lisow
Posty: 74
Rejestracja: 02 wrz 2015, 12:09
bitewniaki:

Re: BattleScribe Army List Creator

Post autor: Lisow »

Mam zainstalowanego na każdym urządzeniu mobilnym : p świetną sprawą na zabicie czasu, niezastąpiony w czasie gry - a na dodatek darmowy : )
ODPOWIEDZ