Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Brutalny football w Starym Świecie
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: myszopek »

Gratulacje, Seba!

A propos drugiego sezonu: Krystus pytanie, co z różnicą TV? Ja tam zdołałem trochę skilli uzbierać ale nie wyobrażam sobie, szczerze mówiąc, meczu nowej w lidze drużyny z krasnoludami Seby albo Twoimi orkami (jakie teraz macie TV: 1300? 1400?). To będzie soczysty łomot na dzień dobry i totalne zniechęcenie ze strony debiutantów. Taki "powergaming" w wersji Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Seba_stian »

1400 to ja miałem przed finałami ;) Teraz to pewnie z 1600 :P
Ale jeżeli chodzi o mnie to obaw nie ma ;) Krasnoludy robią sobie przerwe, kolejny sezon startuje z nową drużyną. Bardziej fikuśnej i zwinnej drużyny chce. Więc albo Skaven (którą to drużynę już mam i pomalowałem nawet), albo jak uda mi się kupić/zrobić to wystaruje z Wood Elves ;)
Swoją drogą już nie mogę się doczekać kolejnych spotkań na boisku :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Krystus »

myszopek pisze: 23 lip 2017, 10:24 co z różnicą TV?
Nie ma żadnych zasad wyrównujących grę teamów z różnymi TV. Słabsze drużyny będą musiały zacząć werbować np. Star Playerów, albo wykupywać jak najwięcej bonusów przed meczami.
Myślę też, że różnica nie będzie aż taka wielka. W skrócie werbunek do nowego sezonu wygląda tak:

1. ze starej drużyny zostaje nam tylko Fan Factor (wlicza się do Team Value), który ma szansę spaść w trakcie off-sezonu
2. dostajemy 1,000,000 od sponsorów
3. jeśli zostało nam trochę kasy po ostatnim sezonie to dodajemy ją do kasy od sponsorów
4. dostajemy 10,000 za każdy rozegrany mecz w ostatnim sezonie
5. dostajemy 5,000 za każde przyłożenie w ostatnim sezonie
6. dostajemy 5,000 za każde casualty zadane w ostatnim sezonie
7. zaokrąglamy kwotę w dół do 10,000 (np. 1,015,000 -> 1,010,000)
8. werbujemy NA NOWO swoich zawodników, biorąc pod uwagę ich aktualną wartość.

Nie wpisałem do tabelki nic z finałów i niech tak zostanie, że finaliści nie dostaną swoich dodatkowych pieniędzy za rozegranie meczy finałowych, zdobyte tam TD i zadane CAS (taki mały balansik?)
Tak BTW to dla mnie spora różnica w TV jest fajna. Wiadomo, że są drużyny lepsze i gorsze. BB jest tak losową grą, że przy odrobinie szczęścia nawet najsłabsza drużyna ma szansę wygrać z gwiazdami. Epickość takich meczy jest wielka :D
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: myszopek »

W polskiej grupie BB na playstation funkcjonuje tzw. "farma": miejsce gdzie rozgrywa się spotkania pozaligowe. Tam gracze przystępujący do ligi mogą wytrenować drużyny do poziomu średniego TV w lidze. W przerwie między sezonami można tam także rozgrywać mecze ligowymi teamami (liga rozgrywana jest "każdy z każdym plus playoffy", i trenerom przysługuje na farmie określona liczba meczów, uzależniona od liczby meczów rozegranych w sezonie). Oczywiście wiąże się to z ryzykiem, bo drużyna łapie nie tylko skille i tv ale także zgony i CAS :lol:
Jest tylko zasada, że na farmie się nie fauluje
ODPOWIEDZ