Shadow War: Armageddon czyli nie-Necromunda

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: Grzechu12 »

Dobra, znalazłem carapace armour w opcjach dla gwardzistów-muszę jakoś pokazać że to konserwy z tarczami. Obędzie się bez Inkwizycji zatem ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: Seba_stian »

Obrazek

Składamy, składamy :)
Lekko nie jest, ale jaram się jak dziecko, hehe :D Piękne modele :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: Seba_stian »

Dobra, mam kilka pytań do bardziej zaznajomionych z tematem :)

Pierwsze, w builderze killteams.com w sprzęcie dla Necronów nie ma możliwości wybrać Shadowlooma, a w pdf z teamami jest to do wyboru, więc domyślam się, że to błąd buildera? Czy o czymś nie wiem? :P (zadałem już pytanie pod builderem, ale może Wy szybciej mi wyjaśnicie)

Druga sprawa, mogę wybrać jako wyposażenie Photo-visor, czyli sprzęt poprawiający widoczność w słabym świetle :) Pytanie mam co do Necronów, czy muszę to jakoś konwertować na modelu? Bo to jednak takie terminatory i takie bajerki to mają w oczach :P Co o tym myślicie? :)

I ostatnie pytanko, jak wygląda Phase-shifter, bo szukam i nie mogę znaleźć, a chciałbym to jakoś fajnie przedstawić na modelu ;)

Z góry dzięki! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: danyboy »

Shadowloom - ewidentnie błąd buildera. Koleś naprawia na bieżąco, więc trzeba poczekać.
Photo-visor i inne gadgety. Na początku też chciałem zrobić full WYSIWYG, ale w trakcie składania modeli stwierdziłem, że to bez sensu...
Osobiście rozwiązałem to w ten sposób, że jeśli mam coś (reddot, photovisor, teleskop) to po prostu mam na broni lunetkę. Jak nie mam ani jednej z tych rzeczy to będzie broń bez dodatków. Ale też nie będzie absolutnie problemu, aby powiadomić przeciwnika kto co ma (kurna to jest 5-10 modeli tylko), dać mu wgląd do rozpiski czy coś.
Inna sprawa jest taka - zakładając, że w trakcie kampanii dobijesz do 10 luda ('crona) - jak będziesz rozróżniał modele wśród 7 warriorów z takimi samymi karabinami? Bo jeszcze u ludzi idzie ogarnąć twarze czy różne hełmy, ale w masowo produkowanych egzoszkieletach? Tak z ciekawości pytam czy masz na to jakiś pomysł?
Phase shifter nie wiem jak wygląda :) Może Ramo podpowie ;) Może zrób tak - że niech to będzie "coś" na magnesie dostawiane do podstawki? Jakiś przeźroczysty plastik pomalowany w jakieś rozmycie czy coś - w Infinity widziałem takie patenty chyba? Ale piszę to w kontekście ułatwienia przeciwnikom rozróżnienia kto co ma, bo jak wspomniałem wyżej, tak naprawdę wystarczy wyraźnie przeciwnikowi powiedzieć który model co ma.
Wiesz tym kill teamem będziesz może częściej grał, nie tylko w kampanii i nie będziesz co bitwę odrywał reddota, phaseshiftera czy photovisora bo akurat w tej rozpisce tego nie wziąłeś. Tak naprawdę WYSIWYG koncentruje się na głównej broni trzymanej w rękach moim zdaniem :)

Ja chyba w weekend rozpocznę prace nad camo cloakiem dla moich scoutów :D
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: rambo »

Seba_stian pisze: 11 maja 2017, 8:38 Dobra, mam kilka pytań do bardziej zaznajomionych z tematem :)

Pierwsze, w builderze killteams.com w sprzęcie dla Necronów nie ma możliwości wybrać Shadowlooma, a w pdf z teamami jest to do wyboru, więc domyślam się, że to błąd buildera? Czy o czymś nie wiem? :P (zadałem już pytanie pod builderem, ale może Wy szybciej mi wyjaśnicie)
W battlescribe jest, ale może ziomek szybko uzupełni :) No i shadowlooma może wziąć tylko leader neconów
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: Seba_stian »

Dany, zgadzam się :)
Takie małe elementy wyposażenia, które praktycznie co misję możesz mieć inne (w teorii przynajmniej), nie będzie łatwo zmieniać itp. ale można by było właśnie jakoś to pokazać. Chociaż z drugiej strony, tak jak piszesz, to kilka modeli, da się to jakoś obejść ;) Najlepiej dać wszystkim ten sam sprzęt i tyle, hehe :P
Ale sprowadza się to do tego, że co do takich małych elementów sprzętu to... dogadamy się ;)

A co do Shadowlooma to fajnie, bo mam pomysł jak to fajnie zrobić fizycznie i z chęcią tego użyje ;)
A jako Phase-shifter też coś wymyślę :P
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: danyboy »

rambo pisze: 11 maja 2017, 9:07No i shadowlooma może wziąć tylko leader neconów
Możesz powiedzieć dlaczego, bo ja nie widzę żadnych ograniczeń - to jest w tabelce Miscellaneous, do której dostęp mają wszyscy.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: rambo »

Coś mi się zdrowo pomyliło :/
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: Seba_stian »

Co do Photo-visora to sprawę ułatwiło mi jak doczytałem, że trzeba stać, żeby działało, więc tak nie będę jednak używał, hehe ;)
Bardziej mi to do snajperów pasuje, a tego niestety u Necronów brak :P
Co do reszty ekiwpunku to coś się wymyśli ;)
Na pewno zadbam o to, żeby przeciwnik wiedział co kto ma :D
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Shadow War: Armageddon czyli Necromunda

Post autor: danyboy »

rambo pisze: 11 maja 2017, 13:08 Coś mi się zdrowo pomyliło :/
Zdarza się. Dlatego ważne jest ogranie się i oczytanie przez kilka osób, żeby potem się nawzajem poprawiać :D
ODPOWIEDZ