Nowy rok - Nowa ścieżka chwały?

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Nowy rok - Nowa ścieżka chwały?

Post autor: Grzechu12 »

+100 do wypowiedzi Daniela ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Nowy rok - Nowa ścieżka chwały?

Post autor: rambo »

Dokładnie, brak darmowych bohaterów i najbardziej szczegółowy keyword.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 15:16 przez rambo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: Nowy rok - Nowa ścieżka chwały?

Post autor: RedOctober »

Jak dla mnie zasady fluff kampanii winny być możliwie proste.

Proste zasady budowania listy.

Ograniczenia OP combosów - chociaż powiem szczerze że tutaj głównie należy liczyć na rozum grających i nie ma takich zasad, któych nie da się zoptymalizować... ale założenia były takie żeby zobaczyć na blacie to czego normalnie nie da się zobaczyć (przy. w 7th na honor guard wybrałem Zerkerów, Warp Talony i Terminatorów... wtedy były mega shitty, teraz jest lepiej, ale nie brałem ich bo mocni!)

Nastawienie na narrative play w sensie, że sektory celowo mocno zabawne, bo te gry nie są o złote pantalony i powinny własnie cechować się różnymi uatrakcyjnieniami itp.

Co do posta Illiacha:

Bohater za darmo... no wg mnie totalnie wypaczy to obraz gry.
Nieimienny tutaj niewiele zmienia, Bloodthirster też jest nieimienny, bo tylko Skarbrand jest.
Gdzie on a gdzie taki Dark Apostle czy Chaos Lord.
Jak dla mnie trzeba za wszystko bulić, bo inaczej balans bardzo szybko leci przez okno.

Tak samo gwardia musi być płatna w ptsach. Od tego są rabaty - niejako "levelowanie" gwardii.

Tak sobie teraz myślę, że może zamiast wyważać otwarte drzwi i robić coś od zera wystarczyłoby trochę zmian do obecnej kampanii:
Np.: można się ruszyć o dwa pola (transport) ale nie można takim ruchem wejść na pole archiwum (trzeba o jedno pole), jeden z aktualnie granych HQ mianowany będzie tym specem od ciężkiego wsparcia albo elite itp. Że standardowo detachment jest 3-6 troops i po 1 x fast elite heavy + honor guard, a bohater może odblokować drugi slot czy coś - to nawet fajne bo będzie gra bardziej na troopsach niż wcześniej.

Takie moje myśli, ale zrobicie jak uważacie.

pozdro600
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: Nowy rok - Nowa ścieżka chwały?

Post autor: Iliach »

Poraz 10 chyba piszę, że darmowy miał być tylko BOHATER a nie gwardia i to w dodatku bez wargearu Za chapter mastera dalej będzie się płaciło 3 stratagemy, jak chcemy mu dać np. stormshielda to dalej się by mu się wykupowało stormshielda.

Jednak można zrobić jak chcecie - za bohatera również można płacić pkt. Tylko przypominam dla tych "nie czytających" że pierwsze bitwy będą na 750pkt .


Co do łączenia i mega uber wombo combo różnych detachmentów to uwierzę jak zobaczę :P Wiem, że jest masa ludzi którzy mają tak zwaną "stójkę" jak widzą pewne możliwości na papierze, jednak macie na pierwszą budowę armii 750pkt gdzie macie też zablokowane sloty . Wybieracie sobie jeden slot +1 z umiejętności bohatera. I co, zrobicie niby super duper wombo combo nieimiennym bohaterem i spamem piechoty? :lol: Tak jak powiedział Dany, mieszając detachmenty tracimy stratagemy, relici oraz zasady z codexu a mamy tylko to co jest zawarte w indeksie. Poza tym, chyba wcześniej pisałem, że tylko GWARDIA może być z innej frakcji .

Jeżeli napiszecie mi śmiertelne combo powstające ze slotu 1hq 0-3 troops + 1slot gdzie dodanie oddziału gwardii z innej frakcji stworzy super op combo, to zmienię na ten temat zdanie. Zapraszam do zabawy :D


Co do tego co również pisał Dany, to nie jest też do końca prawda. To nie jest tak, że chapter master spada z marinsami i się napitalaja sami sobie . Kiedy Astartes z chapter masterem spada w sektor np. Gwardii, wtedy chapter master przejmuje dowodzenie nad gwardią. Tak samo z automatu Custodes przejmują dowodzenie etc. Podczas upadku Cadii mieliśmy Reliktorów którzy używali ciał padniętych gwardzistów i marines jako worków i barykad :P Dlatego posiadanie Armii przykładowo Astartes Gwardia, albo innej mieszanej byłoby jak najbardziej Narrative. Nawet Roboute Guiliman dowodził Mechanicusami podczas starć :P

Niemniej jednak wizja mieszanej gwardii etc. miała stanowić możliwość jakiegoś narrative akcentu dla tych graczy , którzy posiadają armie które chętnie by użyli jednak są jeszcze zacofane i nie mają swojego kodeksu , np. Darki, Deathwatch etc.

Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Pomyślę a potem podejmę decyzję :P
Obrazek
ODPOWIEDZ