40k w Olsztynie, sezon 2018

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Iliach »

Widzę Panowie, że coś temat spotkania ucichł :P

Można było zrobić te spotkanie podczas "klubowej niedzieli" 10tego, bo było już na miejscu 6ciu 40stkowców ;p

Myślę, że warto byłoby się spotkać jeszcze w tym roku, aby omówić przyszły sezon, żeby np. nie zaczynać rozmów powiedzmy pod koniec stycznia a dopiero "luty / marzec" wdrążać pomysły w życie :P Pamiętajcie, że zaklepanie sali na potencjalny turniej to już musi być spooooro czasu wyprzedzenia, bo teraz non stop są zajęcia dla młodzieży :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Spyro
Posty: 111
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:36
bitewniaki: 40k!

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Spyro »

nadal proponuje spotkanie 21szego. Jest to czwartek, gralnia jest wolna wiec myślę, że ta data będzie ok. Powiedzmy o 16 30- 17 tak aby kazdy po pracy mógł dojechać. Co do turnieji, jak będziemy robili 1 na 2 miesiące to będzie wystarczająco biorąc pod uwagę, że jednocześnie będziemy grali kampanię i np ligę. Co do zaklepywania sali to problem polega na tym, że jest nas na tyle mało, że przy zgłoszeniu np 7miu osób, ja zaklepie salę na sobotę w CD, a jak 2 osoby nie przyjdą to nici z turnieju i najzwyczajniej szkoda zajmować wtedy salę :(. Nie wiem ile osób przychodzi na turniej X-Wing ale może dałoby radę to jakoś połączyć? na 40stke potrzeba max 5 blatów bo raczej nie spodziewałbym się (przynajmniej na początku) więcej niż 11tu osób. No ale to już będzie można dokładnie omówić jak się spotkamy 21szego
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Gromek »

Odnośnie sal pamiętajcie że ciągle mamy kortowo i salę od Korka co wg mnie jest bardzo fajną opcją (jest to niedziela 2 razy w miesiącu).
Awatar użytkownika
Iliach
Posty: 144
Rejestracja: 01 paź 2016, 13:30
bitewniaki: WH40k , AoS , Infinity

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Iliach »

Podoba mi się wizja połączenia np. 2 turniejów . Arek ma dużo blatów, 48x48 oraz 72x48 więc myślę, że się pomieścimy. Co do rezerwowania sali w CD to myślę, że nawet jak by się zgłosiło i po 10 osób na wingi / AOsA oraz 10 osób na 40stkę to i tak na początku dałoby radę sale tylko wykorzystać ewentualnie w niedzielę przez pierwsze kilka turniejów. CD-ek musiałby zobaczyć, że sytuacja w środowisku uległa zmianie i ludzie mogą się zmobilizować więcej razy, niż tylko raz.

Co do sali na kortowie to już całkiem zgłupiałem. Nie ma teraz sytuacji, że trzeba stamtąd wywieźć 40+ blatów bo bitewniakowcy zostali "wygonieni"? czy myli mi się z jednostką wojskową? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: RedOctober »

Najtrudniej tradycyjnie jest wygenerować stosowną frekwencję (z wielu przyczyn) więc proponowałbym wystartować z formułą i starać się wybadać na jakie ptsy / zasady / itp. jest szansa znaleźć najwięcej chętnych.

Osobiście jak event jest na 3 gry w mało godzin to preferuje zagrać na mniejsze ptsy (nawet z nagięciem zasad detachmentu) niż galopować na 1850 żeby potem na takie ptsy rozegrać 3 gry w 5 godzin czy coś :)
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Grzechu12 »

Tak tylko - ogarnijcie zainteresowanie najpierw bo wiecie jak to u nas z 40k jest :|
"Your doom is coming, man-things."
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Gromek »

Iliach myli Ci się z jednostką wojskową ;) sala w kortowie na razie ma się dobrze.
Awatar użytkownika
Spyro
Posty: 111
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:36
bitewniaki: 40k!

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Spyro »

Do maja wszystkie soboty zajęte w CDeku. Po maju myślę, nie ma co zawracać Arkowi głowy z salą na sobotę bo nie mamy na tyle prężnego środowiska aby ją zajmować na soboty, kiedy w tym czasie może tam działać fundacja lub klub szachowy. Myślę, że lepiej byłoby skupić się na niedzielnych spotkaniach w kortowie. Wtedy opcja grania w 2 niedziele w miesiącu ZA FRIKO! oraz wtorki i czwartki w CD pozwoliłaby na w miarę regularne spotkania. Bo niema co ukrywać, że nawet jak uzbieramy 8miu graczy na turniej w niedziele na sali CD to trzeba za nią zapłacić ponad 100zł czyli całe wpisowe + coś z własnej kieszeni trzeba by było zapłacić za wynajem. Prosiłbym Cię Gromku abyś podpytał Korka w moim imieniu o wolne terminy na salę w styczniu. Ewentualnie daj mi na privie numer do niego to sam zadzwonię :). Wtedy zrobimy tak jak pisał RedOctober. Małe ptk i 3 bitwy aby był czas na spokojne granie i tłumaczenie zasad.

A co do przenoszenia blatów to fakt. Chodzi o zabranie ok 40stu blatów z jednostki wojskowej bo trzeba zwolnić salę, w której leżą :(
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: 40k w Olsztynie, sezon 2018

Post autor: Gromek »

Poszedł SMS ;)

Dla mnie osobiście miejscówka w kortowie jest bardzo w porządku (w szczególności pod turnieje) dlatego warto byłoby z niej korzystać.
Można byłoby pomyśleć nad spotkaniami w niej cykliczne z grafikiem nawet raz w miesiącu.
ODPOWIEDZ