AoS - Azyr comp

Warhammer Fantasy!
Awatar użytkownika
Mateusz Wasilewski
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2015, 18:55
bitewniaki: AOS,40K

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Mateusz Wasilewski »

A jest ktoś jeszcze chętny na grę w sobotę w CD ?
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Pilliquetzal »

O ile nasz zmumifikowany druh nie zechce mnie odwiedzić by zawzięcie macać herohammer, to się w końcu po chorobie do krasnala przywlokę, ale na jakieś wtedy skromne punkty, bo po ostatniej 20-stce tachałem do domu nie tylko połamane patyczki od fell batów, ale też strasznie zmasakrowane tarcze grobowej gwardii. Dopóki nie pobłogosławi mnie jakieś gąbczaste pudło, o czym pomyślę po mordheimowych makietach i po przemalowaniu jazdy, bo takie herezje wstyd mi postawić na stole, tak będę grał na razie 10-15 punktów mniej więcej standardowym składem.
A propos, ktoś ewentualnie byłby skłonny kiedyś, gdzieś- omacać Mordheim? Możnaby wykoncypować jakieś zasady dla armii niereprezentowanych w oryginale, do tego jest bardzo ładne tłumaczenie rulebooka na polski.


a właśnie bo nie dopisałem- mamy jakichś dzielnych zwolenników piątej czy szóstej edycji- bo patrzyłem na ten dziewiąty wiek czy jakoś tak, co tam ma być turniejowane; i zasady są jakoby z szóstki wzięte, przynajmniej w podręczniku trupaków, bo punktowanie ogólne jakby trąci piątką.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: kamel »

to test przed kolejnym turniejem w AoSa - chcemy zmienić trochę zasady zasady, bo do tej pory jeździły identyczne rozpiski, a strzelanie wymiata wszystko zanim dojdzie do kombatu. ten format to mój pomysł wzorowany na End of times z WFB8. Zobaczymy jak działa i ew. wprowadzimy poprawki.

gotowego pomysłu na rozpiskę jeszcze nie mam, ale planuję wystawić Settrę, licza, nekrotekta, może kaszkiet + węże + jakieś śmieci. wolny jestem tylko w sobotę i mogę zagrać w CD. Jest ktoś chętny?

9th age jest napisany przez środowisko dla środowiska (produkt szwedzki). Cały czas się rozwija, co kilka tygodni jest update do zasad i armybooków. W battla gram od 1,5 roku, nie wiem co było grane wcześniej. Nie wiem czy są w Olsztynie gracze w 5-6 ed. O Mordheim słyszałem, że to fajna gra i to wszystko co wiem.
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Pilliquetzal »

Aye, słusznie powiadasz, te strzelectwo, jak słyszałem- skaveńskie szczególnie- jest nie do ruszenia. Zresztą sam pamiętam, jak mi nasz młody lustriański kamrat ciężką piechotę powystrzelał praktycznie balistą stegadona, a nie wiem, czy to moje nikłe umiejętności dowódcze zrobiło, czy sroga moc machiny.
Settra powiadasz, do tego trochę wojaków- to na nich być może nie muszę dźwigać od razu Zachariasza i Melchiora plus czerwony smok na koszmarze albo i Nagash, powinno starczyć trochę bardziej ordynaryjnych bohaterów. Wykombinuję najwyżej jakieś pudełko po butach i opatulę dowództwo w różne szmatki, ostatecznie z lenistwa wezmę staroedycyjnego Nagasza za 15 punktów od razu, jest mniejszy niż zombi dragon a i przy ostrożności powinien się dać przetransportować. Sprawdzę szczegóły transportu i poszukam pudełka, dam zatem jeszcze znać, choć najpewniej się pojawię i jedną bitwę popróbuje się niestandardowo.
A gdybym nie znalazł w szafach błogosławieństwa pudła to proponuję, kamraci, bitewkę skirmisz lub półskirmisz (15 punktów, herosi za 4). Ostatnio nie byłem mimo umówienia, choroba zaatakowała znienacka, ale teraz się pojawię na pewno.

A gdyby ktoś był skory mordheim spróbować, to dam znać, jak skończę podstawowe elementy makiety miasta, bo na razie zrujnowaną katedrę mam, kawałki cmentarza, gotyckie łuki w różnych ustawieniach. Też bym kiedyś chętnie zagrał, bo, jak kamrat nehekharski powiada, chodzą słuchy, że dobra gra.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Przeor
Posty: 75
Rejestracja: 31 lip 2015, 11:56
bitewniaki: Sigmar, Warheim, Bolt, 40k, Hordes

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Przeor »

Nie wiem co za problem z transportem, pudło ot bele jakie, i rolka ręcznika papierowego albo chusteczki do zawijania modeli. Sam tak awaryjnie transportuje modele jak gąbki nie starczy i nic mi się nie posypało.

A co do Mordheim, to odpisałem Ci z miesiąc temu w innym Twoim temacie że można w polski Warheim pyknąć. Z tym że teraz wywiozłem swoje makiety do innego miasta i nieprędko wrócą pod Olsztyn.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: kamel »

Z uwagi na konieczność testowania Azyra upieram się na 30 pkt. Jak nie ma chętnych, to mam w domu trochę zajęć.
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Pilliquetzal »

Toż powiadam kamracie, że wezmę herosa i będziemy testowali wspomniane ustawienie, czyli 30.
A pozostałe wojowania już będę chciał grać standardowo mniejszą punktacją.

A nie zauważyłem jeszcze jednego zagadnienia- a nie pamiętam druhu Przeor, byśmy gawędzili na ten temat, alboż mi coś umknęło, nic to, trudno, najwyżej kiedyś się powojuje. Warheim to te cudo, gdzie różne armie bodajże się w taki mordheimowy skirmisz bawią, dobrze kojarzę? To chyba nawet jakaś polska inicjatywa.

Masz rację z transportem, ale patrząc jak mi się na nietoperzach klej nawarstwia co złamanie to ciut denerwuje. Kurdebelek, nie po to morduję się z malowaniem, by obdrapane i połamane modele oglądać, a co tydzień musieć robić renowację xd. Póki mi jakaś walizeczka i gąbki nie pojawią się w chałupie to zastosuję wzmożoną ostrożność najwyżej i owinięcie w miękkie śmieci.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Pilliquetzal »

A kurde faktycznie odpisałeś mi o kislevitach! No nic to, kiedy indziej będziemy wojować, wybacz nieuwagę!
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: kamel »

to jesteśmy umówieni. Będę w sobotę ok. 10-10.30
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: AoS - Azyr comp

Post autor: Pilliquetzal »

Ja tak punktualnie na 11-stą powinienem się zjawić, jakbym się spóźnił kwadrans to wybacz, śnieg bywa zdradliwy dla piechura. Bodajże jest tego dnia turniej, ale najwyżej dostawimy sobie jakiś stoliczek.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
ODPOWIEDZ