Turniej kwietniowy!

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: MaCa »

I właśnie po to są takie turnieje / eventy / happeningi / jak zwał tak zwał. Każdy ma własne zasady i na każdym liczy się (przynajmniej dla mnie) zabawa i to zabawa jest jego numerem 1 priorytetem.

Turnieje mają swoje zasady - jest np turniej na "dopuszczamy wszystko". Co to oznacza? To, że przychodzisz na niego z czymkolwiek chcesz i grasz. Jeśli ktoś na nim płacze, że dostał wciry od przegiętej rozpy? Nie mogę tego delikatniej ująć - jest debilem, bo zgodził się na te zasady BARDZO DOBRZE WIEDZĄC na co się pisze. Niech nie oczekuje sielanki, że swoją rozpą na blobach grotów przejdzie przez turniej a ludzie będą całować go po rękach, że raczył przyjść, wystawić modele i łaskawie pograć zaszczycając wszystkich swą tyradą o przegiętości wilkostara. Nie! Otrzyma to co fabryka dała od oponentów, bo oni sami dokładnie tego będą się spodziewać od innych a więc spuszczą mu się na twarz toną D weaponów, FW tytanów i starów. I tak - TO TEŻ JEST ZABAWA. Bo kiedy można te zabawki wykorzystać? Patrząc na nie w gablotce? Świetnie wydane 400+++ zł. Grats.

Są też turnieje wprowadzające ograniczenia. Tutaj z kolei nie rozumiem tego płaczu wokół ograniczeń. Ludzie... Nie zgadzacie się na takie ograniczenia grać, to po prostu nie przychodźcie na turniej. A jeśli wam to nie przeszkadza - walcie jak w dym i bawcie się dobrze. Sam dobrze się na takich bawię - traktuję je wielowymiarowo: "czy mogę na ten format znaleźć bat?" "Czy mimo faktu, że przyniosę turbo słabą rozpę na to, uda mi się znaleźć przynajmniej w środku stawki?" "Co wymyślą moi oponenci i co mogę na to poradzić?" TO TEŻ JEST ZABAWA. Nie dla wszystkich. Jak ten pierwszy przykład powyżej. Aspekt kombinowania zostaje imo uwydatniony - masz przed sobą całkowicie nowy format, na którym większość trików i zabawek, które znasz i lubisz właśnie została ucięta przy samej dupie. Co zrobisz? A) Będziesz płakać na forum, że turniej gupi bo ograniczenia gupie? czy może B) Wymyślisz sposób by ów turniej złamać? Preferuję B a co za tym idzie, nie przeszkadzają mi osobiście turnieje z ograniczeniami.

Ja uważam, że Daniel wykonuje przekozacką robotę starając się pogodzić oba "zespoły" które się nam tutaj tworzą. Raz turniej na megawpierdziel a raz na ograniczenia by złe rzeczy ze stajni nowości GW nie siały zamętu na blatach. Mega propsy i rób tak dalej. Niewdzięczna to praca, sam wiem. Ale wiedz, że ja przynajmniej doceniam! I na manguście zagram tako jako i na marcowej furii wpierdzielu.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Grzechu12 »

Brawo, pierwszy porządny flejm na forum!
.
.
.
.
.
Tylko o co?
Przecie są i turnieje na 1850, wszystko dopuszczone, orby, nawet udało mi sie parówkę wywalczyć :mrgreen:
Są turnieje i dla osób, ktore chcą jeździć na DMP i inne a także turnieje dla nowych.
A zaczelo sie od tego ze ktos nie chce starów, wiec na co drugim turnieju ich nie bedzie. A jak ktos chce to są(UWAGA!) na co drugim turnieju.
#turniejebezstarówtoteżturnieje
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Grzechu12 »

Turniej zgłoszony do ligi=turniej zgłoszony do ITC
link
https://www.frontlinegaming.org/communi ... t-circuit/
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: danyboy »

Wracając do tematu:
Operacja: Galopująca Mangusta
Kompozycja Armii
Bitwa I:
2xCAD* | 2x450pts
Bitwa II:
Zwycięska bitwa I: Rozszerzenie: +150pts, tylko sloty ELITE*
Przegrana bitwa I: Rozszerzenie: +200pts, tylko sloty ELITE*
Bitwa III:
Zwycięska bitwa II: Rozszerzenie: +150pts, tylko sloty HEAVY*
Przegrana bitwa II: Rozszerzenie: +200pts, tylko sloty HEAVY*
*Kodeksy bez możliwosci wystawienia CAD mogą korzystać z własnych FOC
Zasady rozszerzeń:
- dodatkowe punkty można wykorzystać tylko na rozszerzenie rozpiski o nowe unity (z ich opcjami).
- rozszerzenia rozpisek odbywają się po ogłoszeniu nowych paringów :twisted:.
- rozszerzeń raz zakupionych nie można zmienić.
- punkty rozszerzeń mogą zasilić dowolny CAD w dowolnej kombinacji.
- niewykorzystane punkty rozszerzeń są tracone.
Dotarły do mnie głosy, że ponieważ to dość mały format to przydałoby się jednak pewne rzeczy przyciąć.
Osobiście jestem za standardowym nerfem w postaci:
- Zakazane: AD, SH/SHF/GC/FGC; LoW, IA, FW, Dataslate, Eskalacja, Apokalipsa, itp.
- Czar niewidzialność jest zabroniony, jak wylosujemy to przerzucamy (ignorując że to przerzut w przypadku np bohaterów mających taką umiejętność)
- Maksymalnie 2 Flyery/FMC na rozpiskę
- Maksymalny FNP to 4+
- Maksymalny reanimation protocol to 5+
- Maksymalnie jeden czar summoningu na turę
- Żaden save 2+ nie może być rerollowany w żaden sposób
- Zabroniona siła D
Proszę jak zwykle o uwagi. Ewentualnie potrzebuję w tym temacie minimum dwóch dwóch głosów na NIE, aby rozpisać ankietę ws tego nerfu.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Grzechu12 »

Czyli co, na tym turnieju je wystawiamy starów i dajemy sie młody pobawić?
Rozszerzenia sie kumulują? W 3 butwie mam i elity i hs?
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: danyboy »

Grzechu12 pisze:Czyli co, na tym turnieju je wystawiamy starów i dajemy sie młody pobawić?
Jestem za.
Nadal czekam na opinie czy dołączyć te mocne ograniczenia do turnieju.
Grzechu12 pisze:Rozszerzenia sie kumulują? W 3 butwie mam i elity i hs?
Tak. Ale w 3 bitwie masz Elity z drugiej, tego co kupiłeś do drugiej bitwy już zmienić nie możesz.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Grzechu12 »

A moze rozszerzenia przed paringami? Coby kontr nie bylo np. Ktos gra z orkami to 2 wirniki lub gra z sm z landkiem to melty :p
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: danyboy »

Właśnie idea jest żeby tak chiciaż w ten sposób srogo było :)
Shaysome
Posty: 7
Rejestracja: 21 lut 2016, 10:45
bitewniaki: Wh40k, AoS, WarmaHordes

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Shaysome »

Pomysł z rozszerzeniami bardzo mi się podoba - jednak lepiej by było przed paringami (od razu po meczu) dawać rozszerzenia do rozpiski
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: danyboy »

Dobra, dobra, nie upieram się ;) "Zakupy" robimy przed nowymi paringami.
ODPOWIEDZ