IMPERIUM vs REBELIA

Piloci do maszyn! Niech Moc będzie z wami!
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Leszek »

Żeby trochę urozmaicić nasze rozgrywki w X chciałbym zorganizować kampanie/ligę/event, niepotrzebne skreślić ;) .
Na czym miało by to polegać:
Każdy chętny zgłasza się do wybranej strony Imperium/Rebelia, gracze którzy chcą grać Szumowinami zostaną dołączeni do strony mniej licznej.
Bitwy będą rozgrywane każdy z każdym z przeciwnej drużyny. Każda bitwa to będzie inny scenariusz, na podstawie osiągniętych celów będą przyznawane punkty i sumowane na stronę/osobę.
To na razie zarys, jak będą chętni [ minimum 6 osób/ 3 na stronę] to pojawi się więcej informacji.
Pytania uwagi mile widziane :) .
Awatar użytkownika
Enstantyl
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2016, 18:47
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: X-Wing

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Enstantyl »

Scenariusz od FFG czy wymyślony przez nas ?
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Leszek »

Scenariusze będą poprzerabiana z tych FFG i trochę mojej inwencji twórczej :D
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Seba_stian »

Mi pasuje taka inicjatywa ;)
Jak coś zamawiam Hana Solo :P
Obrazek
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Leszek »

Oki skoro już Seba się rozpędził :) ,
Każdy z uczestników będzie musiał wybrać sobie jednego pilota, nie chciałem robić żadnego wyścigu kto pierwszy ten lepszy ;). Więc mam nadzieję że jakoś się dogadacie sami w obrębie każdej ze stron . Jeżeli się nie dogadacie to ja was dogadam :D .

REBELIA:
1. Seba
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Seba_stian »

Ja tam nie wiem co planowałeś, ale skoro napisałeś kampania, to od razu wybrałem postać, hehe ;) Ale zresztą widać, po ostatnich turniejach i spotkaniach czwartkowych, że tylko ja preferuje starą dobrą Rebelię i Hana Solo w rozpiskach :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Patrrael
Posty: 48
Rejestracja: 28 lip 2015, 23:19
bitewniaki: Warhammera 40K, Age of Sigmar, Warmachine/Hordes

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Patrrael »

jak mi termin podpasuje to jestem na tak zajmuje Vadera ;)
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Leszek »

Nie będzie jednego terminu, jak napisałem wcześniej każdy będzie grał z każdym z przeciwnej drużyny więc meczy bedzie tyle ile osòb w drugiej grupie. Na rozegranie jednej rundy bedzie 2-3 tygodnie sprawa do ustalenia jeszcze.
Nie chcę zeby bybyły jakieś konflikty z wyborem pilota na początku więc na razie chętni wybierają tylko frakcję która będziemy grać.
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Marian »

Do floty Rebelii Marian dołącza oczywiście. :mrgreen:
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
Aldair
Posty: 52
Rejestracja: 11 maja 2016, 13:49
bitewniaki: X-wing

Re: IMPERIUM vs REBELIA

Post autor: Aldair »

Jestem za.
Z naszej strony Marcin/Bartek to Rebelia i Imperium.

Chciałbym natomiast rzucić temat, który urodził się właściwie u Daniela w głowie, chwile go obgadywaliśmy, i pozwolę sobie
zarzuć do watku do omówienia.

Daniel w razie coś dorzuci wersje, którą on wymyślił (mam nadzieje, że nie masz mi za złe:) )

Więc tak, gralibyśmy w bardzo podobny sposób jak zaproponował to Leszek, tyle, że gralibyśmy o fragmenty mapy, sektory mapy galaktyki,
[można by nawet wziąć jakiś fragment prawdziwego wszechświata, albo coś z uniwersum]
taka mapa podzielona by była na powiedzmy 200, 300 punktów, kwadratów, pixeli jak zwał tak zwał,
rozgrywka działaby sie pomiędzy stronami (wszystkimi) a bratobójcze walki oznaczone by były np. jako niczyje, z przewagą jednej ze stron.

I na początku rozgrywki powiedzmy czwartkowo/sobotniej, wybierałoby sie sektor o który chce sie walczyć,
jeżeli wygrałoby imperium, pixel zostałby pokolorowany/oznaczony na jakiś kolor, kolor strony konfliktu.

Mapa mogłaby być albo w sieci na stronie www albo w CD, albo tu i tu.

Jeden pixel to gra na 50 punktów, jakby ktoś chciał zagrać sobie na powiedzmy 200 to po wygraniu jego frakcja zajmowałaby 4 pixele.

Efektem końcowym byłaby mapa pokolorowana na różne kolory w zależności od potyczek i byłaby ona punktem wyjścia do Epika
(mapa oczywiscie wyskalowywałaby sie do mapy na Epicką potyczkę).

Na razie widze to tak, że np. aby postawić Korwetę trzeba by zająć powiedzmy 3 pola itd.itp.

poniżej przykładowe na szybko mapy ocb
Orion_v1.jpg
Orion_v2.jpg
Orion_v3.jpg
Nie ważna dla nich inna myśl i inna droga
Nie wchodzi w żyły obca krew
Za małe głowy są, za małe ich głowy
Nie rozumieją nic
ODPOWIEDZ