Jak przewozić modele

Warhammer Fantasy!
Etnicznik
Posty: 27
Rejestracja: 20 lut 2017, 18:01
bitewniaki: Aktualnie nie gram w żadną grę bitewną ale jestem zainteresowany AoS

Jak przewozić modele

Post autor: Etnicznik »

Mam pytanie odnośnie przewożenia modeli, ponieważ za kilka dni muszę zabrać swoje modele tylko nie wiem jak je przewieść. Widziałem jak inni używają pojemników wyłożonych pianką, ale to rozwiązanie pewnie jest drogie dlatego pytam się czy jest jakiś prosty sposób na bezpieczne przenoszenie modeli.
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Jak przewozić modele

Post autor: Jurgen »

Kupienie pudełka np. Safe and Sound jest i tak zdecydowanie tańsze niż kupienie nowych modeli w miejsce zniszczonych w transporcie.
pudełko na 80 modeli kosztuje niecałe 60 złotych.
Ja osobiście woziłem w przeróżny sposób, ale i tak w końcu zainwestowałem w pudełka.
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Jak przewozić modele

Post autor: Pilliquetzal »

Różnie bywa i różne są opcje, czasem bardziej ekonomiczne, czasem kosztowne i wygodniejsze, jak powiadają w życiu kasa służy oszczędzeniu czasu- jak masz jej mniej albo jesteś chytry, to budujesz sobie sam swoje pudełko. Ma to swoje plusy, ja zamiast pianki, która zajmuje dużo miejsca w porównaniu do ilości modeli, zamontowałem dość mocne magnesy neodymowe na podstawkach i mam takie pudło wyłożone blachą stalową; a drugie blaszane- pyk i przyczepiony; w planach jeszcze wesoło przerobię na blaszaną taką dużą walizę narzędziową, ale póki co mam na warsztacie za dużo innych rzeczy. Jak musisz awaryjnie gdzieś brać modele i nie masz w czym weź jakieś nieduże pudło kartonowe, zawiń każdy model w jeden odcinek papieru toaletowego, zroluj i jedziesz, bylebyś je ciasno przy sobie poukładał, aby się nie kolebały, bo się rozwiną i połamią. Ja tak wiele lat woziłem swoje, jak nie zrobiłem pudełka na blaszce; a i jakby mi jakieś podróże z modelami przyszły, to większe i tak opatulam w szmatki albo papier.

no nie przesadzajmy, modele zniszczone w transporcie można naprawić; a to się gdzieś dzida urwała, a to smocza łapa. Ale i z tego idzie nauka, wiesz potem gdzie są newralgiczne punkty dużych konstrukcji. Mi ostatnio smok nie połamał się wcale na pokazach w akademiku, a owinąłem go w szmatki bo jest za duży na blaszankę.
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Jak przewozić modele

Post autor: kamel »

Jeśli masz mało modeli i nie masz nic innego, to w ostateczności możesz każdy model zawinąć w papier toaletowy, umieścić modele np w pudełku po butach i wypełnić pudełko papierem.
Najwygodniej zainwestować w walizki GW lub pudła Safe&Sound, albo zrobić samemu - wystarczy kupić gąbkę tapicerska, klej i przygotować sobie własne pudło.
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Jak przewozić modele

Post autor: Jurgen »

Jak ktoś jeździ z modelami raz na jakiś czas to może je zawijać w papierki -fakt, ale jakbym miał dwa razy w tygodniu zawijać modele w srajtaśmę to bym chyba skoczył z okna.
A tak sobie leżą modele w pudełkach - biorę pudełko do torby i jadę.
Prosto i skutecznie.

Pudełko z pianką można zrobić, można kupić gotowe, można wreszcie kupić samą piankę, pociętą czy nie i zrobić sobie coś we własnym zakresie. Tak czy inaczej zawsze wiąże się to z wydaniem kasy.
Awatar użytkownika
kamel
Posty: 151
Rejestracja: 24 wrz 2015, 9:38
bitewniaki:

Re: Jak przewozić modele

Post autor: kamel »

To tylko rozwiązanie tymczasowe, jak nie masz nic, a trzeba przewieźć. Mi najbardziej odpowiada system magnes - blacha - tray. Mam od razu gotowe unity do wystawienia.
Lenczek
Posty: 24
Rejestracja: 03 wrz 2015, 20:03
bitewniaki:

Re: Jak przewozić modele

Post autor: Lenczek »

Ja mam pudła S&S i sobie chwale...miałem też i armie na magnesach....magnesy do plastików się nadają, ale np dużą metalową bestię do hord to za chiny ludowe na magnesach nie utrzymam w miejscu...albo będzie tak silny magnes, że oderwę figurkę od podstawki albo magnes będzie za słaby i wszystko będzie latało...
Z mojej strony reasumując....mam pudła S&S i bardzo sobie chwalę :)
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Jak przewozić modele

Post autor: Jurgen »

W umie to każdy system jest doby jak działa.
Grunt żeby użytkownik był z niego zadowolony.

Ja nabyłem całą torbę z pudłami S&S ostatnio i mam zapas na jakieś 4-5 armii do Bolta :)
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Jak przewozić modele

Post autor: rambo »

Próbowałem magnesów i walizy GW i obecnie przewożę swoją armię w woreczkach wykonanych z foli bąbelkowej. Każdy oddział w jednym worze, a wory w plastikowym pudle :)
ODPOWIEDZ