40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

If you’re in combat at the start of your turn, you can Fall Back by moving away from the enemy. You’ll lose the ability to advance, shoot or charge that turn, and crucially, enemies will be able to shoot at you!

To zdanie nie sugeruje dodatkowego "overwatcha" za wyjście z walki. To zdanie mówi, że możesz wyjść z walki kosztem ruchu, strzału i szarży no i oczywiście wrogowie będą mogli do ciebie strzelać (w domyśle w nast. turze).
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

A no chyba że tak. W innych grach jednak istnieje "free slash" czy coś, bo przecież przeciwnik z którym młócisz się na śmierć i życie nie stoi i nie patrzy jak Ty się odwracasz i sobie idziesz w przeciwnym kierunku.
<sarkasm on>
Hmm coś takiego - wrogowie będą w stanie do mnie strzelać w SWOJEJ turze jak nie będę w cc. To ważne. Trzeba o tym wspomnieć w zapowiedziach nowych zasad w kontekście wyjścia z combatu na początku MOJEJ tury!
<sarkasm off>
;)
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Kumam sarkazm i szczerze jest to sensowne by wychodzący z walki dostali overwatchem w pysk. Po prostu jeśli osoba formułująca wypowiedź miała to na myśli, to wypowiedziała się mega nieprecyzyjnie i niegramatycznie. Zasada z obrywaniem przy wyjściu z CC jest niezła ale... imo za mocno premiowałaby gunliny i oklejanie śmieciem dobre jednostki. Mam nadzieję, że ta iteracja zasad nie wejdzie w życie i po prostu będzie to wyjście z CC vide AoS.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Awatar użytkownika
RedOctober
Posty: 114
Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: RedOctober »

danyboy pisze: 28 kwie 2017, 16:52 I mamy nową mechanikę fazy magii
https://www.warhammer-community.com/201 ... hic-phase/
Same doskonałe newsy! :D
Blood for the Blood God!
Khorne for the Corn Flakes!
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Z AoSa witamy także mortal woundy. I dobrze. Nic mnie bardziej nie wkurwiało niż jednostka z toną rerolli na sejwy. Ciekawe co z tzeentchem zrobią by go zbalansować, bo obawiam się, że na tej mechanice horrory zaspamią stół flickering fire :D
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Ok, coś nowego bo myślałem, że wrócimy do zmniejszania BSa. Tutaj ciężko powiedzieć czy zmiana dobra czy zła, bo nie mamy listy broni z ich AP. Jedyne dobre co z tego wyciągam na razie, to zmniejszenie ilości saving throwów. Wyjdzie to grze na dobre na 100%.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: Krystus »

Hołli szit, ale się jaram! Normalnie wracam do czterdziechy :D
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
ODPOWIEDZ