"Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Pogadanki, plotki i takie tam...
Awatar użytkownika
ŻaBa13
Posty: 89
Rejestracja: 08 paź 2015, 17:21
bitewniaki: Warhammer 40000

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: ŻaBa13 »

Gdzie konkretnie odbędzie się turniej(adres, piętro,budynek)?
For The Lion
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: danyboy »

ŻaBa13 pisze: 15 wrz 2017, 14:05 Gdzie konkretnie odbędzie się turniej(adres, piętro,budynek)?
Olsztyn, Kortowo, ul. Heweliusza 14, parter, po wejściu do budynku korytarzem w prawo.
O tutaj: https://goo.gl/maps/p83XRDmBpZR2
Awatar użytkownika
ŻaBa13
Posty: 89
Rejestracja: 08 paź 2015, 17:21
bitewniaki: Warhammer 40000

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: ŻaBa13 »

Ok dzięki wielkie :)
For The Lion
Awatar użytkownika
Spyro
Posty: 111
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:36
bitewniaki: 40k!

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Spyro »

Panowie. W nowym dexie DG jest jedna niejasna sytuacja. GW dało możliwość wzięcia dla Daemon Princa skrzydeł, zwiększając jego PL, dając 12" ruchu i zasadę fly. Jednak nie podało kosztu takiego Demona. W Dexie CSM są dwie pozycje, DP z buta i DP na skrzydłach, obie z różnym kosztem ptk. Natomiast w dexie DG jest tylko "Daemon Prince". Nie wiem czy to babol (będzie wiadomo bo wydaniu pierwszego FAQ) czy celowe zagranie zmniejszając koszt DP za zabranie Warp Boltera i dostępu do Heretic Dicipline. Na papierze, w dexie Death Guard, póki co koszty obydwu DP są takie same ale jeśli Gromiszczu powiesz, że mam przyjąć koszt z dexu CSM to tak zrobię :D
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Gromek »

Z jednej strony wygląda na babol/misprint z drugiej nie chcę mocno ingerować w kodeks.
Zróbm tak jeżeli to jest różnica maks 10pkt to bierz z kodeksu DG nie będziemy się rozmieniać na drobne ;). Jeżeli większa to weź średnią tych dwóch wariantów ;).

Ja też mam prośbę/pytanie czy nie będzie dla was problemów jeżeli sproksuję jednego dreadknighta (oczywiście proks nie będzie byle jaki :mrgreen: )? Mam zakupionego ale nie wiem czy zdążę go skleić po za tym on ma być w przyszłości jako Grand Master więc chcę żeby był odpicowany a nie sklejony na szybko. Jeżeli komuś nie pasuje to postaram się skleić jako tako albo zmienię rozpę. Na natępnym turnieju już będzie elegancko bo planuję oddać swoją armię w dobre ręce bo niestety sam za bardzo malować i kleić już nie mogę :/.
Piter
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2015, 16:22
bitewniaki:

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Piter »

Co do proxów, to wydaje mi się, że ogólnie już w regu mamy zaznaczone, że turniej jest funowy, więc ja żadnych przeszkód nie widzę. Ba, sam zamierzam jednego proxa użyć. Więc może też zapytam czy Wam to nie przeszkadza. Będę proxował Autarchę eldarskiego modelem z Infinity, ale w zasadzie zamierzam tak robić "na stałe" bo ten model mi się bardziej podoba i pasuje.
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Grzechu12 »

No problem ;)
"Your doom is coming, man-things."
Awatar użytkownika
Grzechu12
Posty: 711
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:31
bitewniaki: Kings of War, 9th Age, Age of Sigmar, Malifaux

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Grzechu12 »

Za brak kodeksu jakies karniaki?
"Your doom is coming, man-things."
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Gromek »

Nie ma, proszę tylko aby każdy miał statystyki i zasady swojej armii. Format czy to battlescribe , wydrukowane strony kodeksu nie ma znaczenia.
Nie muszę tego mówić ale posiadanie rozpiski jest obowiązkowe ;)
Gromek
Posty: 191
Rejestracja: 04 sie 2016, 19:56
bitewniaki: W40k (Orkz, GK)
Malifaux (Guild-Sonia)
Warmachine (Cygnar)
Nastawiam się na X-wing ;)

Re: "Olsztyn reaktywacja!" Turniej 17.09 Kortowo

Post autor: Gromek »

Ważna sprawa, jak ktoś ma taką nie przezroczystą taśmę klejącą to niech weźmie ze sobą (do oznaczenia blatów 60").
I jak ktoś ma rulebook ale nie w wersji cyfrowej też się przyda ;).

p.S. Dodałem zapis o pauzującym graczu i zmodyfikowałem lekko misję relikt następująco:
Relikt w posiadaniu wart jest 5VP, jeżeli nikt nie jest w posiadaniu reliktu, liczy się on jako znacznik i warty jest 2VP. Dodatkową są kill pointy za każdy zabity unit dostajemy 1VP (maks 7VP).

Czyli kto ma więcej modeli w 3 calach scoruje itd.

Właśnie drukuję regulamin i pomoce na turniej dla graczy :). Sedziówka po kilku latach odpalona, zaktualizowana i gotowa na jutrzejszy turniej :).
P.S. Ponawiam prośbę o kontakt jutro, od 9 będę robił zapisy jeżeli ktoś powiedzmy by mógł przyjechać ale później to niech da znać to wtedy może pauzować będzie. Ogólnie proszę o kontakt.
ODPOWIEDZ