TANKS gra figurkowa

Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Witajcie :)
Czy ktoś grał może w TANKS (gra figurkowa) ?
Mam starter i rozegrałam raptem 2 gry i bardzo mi się one podobały, dlatego też pytam ... może ktoś ma ochotę pojeździć czołgami w realiach II wojny światowej ? Zasady gry są bardzo proste i najbliżej im do X-winga (mamy figurki czołgów, karty pojazdów, karty ulepszeń i uszkodzeń) chociaż są prostsze ...... i ten klimat II wojny :).
Zachęcam szczególnie że cenowo całość wychodzi bardzo dobre ( można stosować powszechnie dostępne zamienniki... ).
Jeżeli ktoś chce pograć to proszę o informację :)
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

HEJ :)
Mam pytanie/sprawę do kolegów........ chciałbym zorganizować turniej TANKS w Olsztynie. Byłoby to pierwsze w naszym mieście takie przedsięwzięcie ... sprawa jest w miarę prosta CZY SĄ CHĘTNI ? :) ja sam ma czołgi do 4 nacji i jeżeli zagramy na punkty z mistrzostw Polski (100 p.) to z tych figurek można zmontować 5-6 armii na turniej. Jeżeli będą chętni to udostępnię figurki do grania, zasady można szybko opanować (w sumie zajmuję niecałą stronę A4). Sama gra jest szybka i trwa około 40 minut, więc na turniej przy 3 bitwach wystarczą 3 godzinki :).
Jeżeli ktoś chce pojeździć czołgami.... to proszę o kontakt.
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Jeżeli chodzi o termin to jeszcze jest on do uzgodnienia... najfajniej zrobić taką imprezkę w weekend .... i dać nam nieco więcej czasu na grę ... wszyscy jesteśmy początkujący :).
Jak na razie mamy 3 graczy (łącznie ze mną). Z udostępnieniem prze zemnie figurek dla chętnych nie ma najmniejszego problemu :)
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Panowie... jak na razie chęć zagrania w pierwszym historycznym turnieju TANKS w Olsztynie zgłosili:
- Patryk
- Kawaiii
- Krzysiek
Czy ktoś jeszcze.... przy 3 zgłoszonych nie widzę sensy robienia imprezy...
Jeżeli chodzi o termin to ja raczej optuję za którymś czwartkiem... gra jest szybka i nawet jak zagramy po 3 bitwy (przy większej frekwencji) wszystko zajmie nam 3 godziny z rozstawieniem, grą, posprzątaniem, ogłoszeniem wyników i udekorowaniem zwycięzców.
Jak już pisałem chętnym udostępniam figurki i materiały do gry. Proszę chętnych do kontaktu na priva.
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Marian »

Ja chętnie we czwartek zagram (30 XII), jeśli będzie możliwość pożyczenia (z gratyfikacją oczywiście :D ) modeli.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Przepraszam za ciszę w temacie ... niestety praca i inne obowiązki ... :(

Ale temat podtrzymuję :)
Proponuję zrobić turniej 7.12.2017 od 16.00 w CD do 19 powinniśmy się wyrobić....
Chętnych proszę bardzo o odzywanie się tu lub na priva jak najszybciej... jeżeli będzie odzew to postaram się dokładny regulamin umieścić do niedzieli (3.12) ale myślę że zagramy na 100 punktów i wylosujemy misje z podręcznika, wpisowe to 5 zł dla CD za salę, powinienem też ogarnąć jakieś małe nagrody dla zwycięzców :) to od Prezesa w gratisie ...:).
Jeżeli ktoś nie ma swoich modeli ani kart to proszę o informację z wielką chęcią użyczę swoich modeli.
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Lista zgłoszonych graczy:
- Patryk
- Kawaiii
- Krzysiek
Czekamy na następnych czołgistów :)
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Marian »

PW już był, ale i tu napiszę, że bardzo chętnie zagram i jak Prezes (czy jakiś inny szeregowy poseł ;) ) pożyczy modele to już w ogóle fontanna szczęścia będzie, bo wiadro modeli czołgów to ja mam ale w skali 1:72 :P
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Luzik :) karty mam ... i pożyczę :) jak trzeba to i figurki :)
Pamiętajcie że modele do gry są w skali (miej więcej ;) ) 1:100...

Lista zgłoszonych graczy:
- Patryk
- Kawaiii
- Krzysiek
- Marian

zachęcam następnych :) pancerniaków
Krzysiek
Posty: 19
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:48
bitewniaki: Warhammer, Warhammer40000, X-wing, Bolt Action, War/Himera, Mordheim, TANKS itd...

Re: TANKS gra figurkowa

Post autor: Krzysiek »

Czy rozpoczęcie o 15.30 turnieju wam odpowiada....? Musimy skończyć o 19 całość ( gry, sprzątanie, podsumowanie itp.) ?
ODPOWIEDZ