Battleground Europe kampania olsztyńska

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: danyboy »

Obrazek

Mam taką koncepcję na rozegranie kampanii Battleground Europe, ponieważ jest nas trochę boltujących :)
Może zagramy synchronicznie? I jakiś mózg (Jurgen) to ładnie opisze?
Wyglądałoby to tak:
Zakładamy miesiąc na scenariusz.
Np marzec 2019 - Scenariusz #1 Airborne Night Fight
W marcu gry rozgrywamy każdy z każdym (dysponującym oczywiście odpowiednimi dla scenariusza wojskami). Np gram ja (Brytyjczycy) po jednej grze z Leszkiem, Marianem, Jurgenem, Rambo i kto się jeszcze zgłosi.
Np. Leszek (posiadacz armii USA i Niemców) rozgrywa sobie bitwy jako USA z Marianem, Jurgenem, Rambo oraz jako Niemiec ze mną i np z Sebastianem.
I tak dalej. Zbieramy wyniki wszystkich bitew pierwszego scenariusza i ktoś to ładnie opisuje nanosi na jakąś fancy mapkę i mamy elegancki obraz frontu ile to alianci zabezpieczyli wiosek przed D-Day ;)
Po czym przechodzimy do drugiego scenariusza itd.
Miesiąc na scenariusz da też odpowiedni czas na przygotowanie modeli do kolejnego jeśli ktoś ma "braki".

Ma to sens? Znaleźliby się chętni?
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: Krystus »

Pomysl super! Granie narracyjne, z jakas fabula to jest cos, co mnie najbardziej napedza w grach bitewnych. Bede obserwowal Wasze raporty, a i pewnie kilku grom sie poprzygladam :) Trzymam kciuki!
(sorki za brak polskich znakow)
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: Seba_stian »

Ja się piszę ;)
Bardzo możliwe, że jeszcze w tym miesiącu będę miał modele, więc i na marzec na 99% będą pomalowane i gotowe do działania ;)
Obrazek
Leszek
Posty: 268
Rejestracja: 10 kwie 2016, 23:19
bitewniaki: Bolt Action, Ogniem i Mieczem, Saga, HC, BP

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: Leszek »

Dla mnie spoko, ja i tak grać będę :D , aby tylko ktoś się zajął stroną opisową.
Na pewno nie dam rady zagrać ze wszystkimi, posiadając dwie armie to sporo bitew ;) , maks to po jednej na stronę.
Przy sporej ilości osób trzeba będzie ustalać terminy grania, bo niektóre scenariusze mają specyficzne wymagania terenowe, których może nie starczyć na dwa stoły.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: rambo »

Jak najbardziej chętny
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: danyboy »

Doprecyzowanie.
- Kampania nie ma na celu jakiejś rywalizacji ani rankingu.
- W kampanii gramy kto chce z kim chce, nawet kilka razy z tym samym jak ktoś ma ochotę na rewanż lub po prostu, staramy się jednak nie wyprzedzać wydarzeń kampanii (czyli trzymamy się harmonogramu scenariuszy, który może być zmienny jak będzie potrzeba).
- Chodzi o zebranie informacji na koniec miesiąca (scenariusza) o tym kto z kim zagrał, jakie były wyniki oraz naniesienie tego na jakąś mniej lub bardziej realną mapę, opisowe nawiązanie do prawdziwych wydarzeń. Ciekaw jestem także czy dowódcy "lokalni" pomogli w realnych wydarzeniach, czy też raczej przeszkadzali historii ;)
- Fotorelacje z bitew mile widziane, może udałoby się to jakoś fajnie obudować i umieścić na stronie www :)
- Jutro ogarnę wymogi dla poszczególnych armii, na poszczególne scenariusze. Dopiero skojarzyłem, że może być problem dla niektórych już na początku kampanii...
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: Marian »

Fallschirmjäger odpowie na wezwanie do bitwy!! :twisted:
Ciężkiego sprzętu póki co nie mam, ale jestem w trakcie pozyskiwania.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: Battleground Europe kampania olsztyńska

Post autor: rambo »

Na chwilę obecną jestem w stanie rozegrać scenariusze: 1-3, 5-10, 12.
ODPOWIEDZ