Scenario #10: Last Stand at Arnhem

Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1485
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Scenario #10: Last Stand at Arnhem

Post autor: danyboy »

Obrazek

OPIS MISJI: Po uzgodnionym rozejmie na potrzeby ewakuacji 250 rannych ludzi Major Frost pozostał z 2. Batalionem Spadochronowym odmawiając poddania się dla 2. Korpusu Pancernego SS który ich otoczył. Spadochroniarze okopali się na północnym skraju mostu w Arnhem i przygotowując się na zbliżające się natarcie.

SIŁY STRON: Scenariusz rozgrywany jest między Brytyjczykami i Niemcami. Siły Niemieckie są dwukrotnie większe (w punktach) niż Brytyjskie.
UK: selektor 1944 - Market Garden
NIEMCY: selektor 1944 - Normandy

ROZSTAWIENIE: Stół powinien być gęsto wypełniony mieszaniną gruzu i ruin budynków oraz kilku budynków niezniszczonych.
Brytyjski obrońca musi rozstawić całą swoją armię w swojej strefie rozstawienia, maksymalnie 12" od swojej krawędzi. Jednostki te mogą użyć zasad "Rozstawienia w Ukryciu".
Niemiecki najeźdźca nie rozstawia żadnych jednostek na początku gry. Zamiast tego nominuje połowę jednostek (zaokrąglając w dół) jako Pierwszą Falę. Pozostałe jednostki pozostają w Rezerwie.

CEL GRY: Zadaniem strony Niemieckiej jest unicestwienie broniących się Brytyjczyków.

PIERWSZA TURA: Gra się rozpoczyna. Podczas tury 1 gracz Niemiecki musi wprowadzić całą Pierwszą Fale na stół. Jednostki te mogą wejść z Niemieckiej krawędzi stołu i muszą mieć wydany rozkaz Run lub Advance. Dla jednostek z Pierwszej Fali nie jest wymagany Order Test na wejście.

CZAS GRY: Gra toczy się do momentu zlikwidowania wszystkich jednostek Brytyjskich.
Alternatywnie gracze mogą na koniec tury 8 wykonać rzut k6: 4+ gra toczy się jeszcze jedną turę.

ZWYCIĘSTWO: Na koniec gry należy policzyć zdobyte Victory Points (poniżej). Obaj gracze otrzymują 1 VP za każdy zniszczony oddział przeciwnika. Jeśli jedna ze stron ma co najmniej 2 punkty więcej to wygrywa Pewne Zwycięstwo. W innym przypadku następuje Remis.

ZASADY SPECJALNE:

'TIL LAST SHOT: Brytyjczycy mają poważne braki w zaopatrzeniu. Za każdym razem gdy Brytyjska jednostka strzela najpierw rzuć kością za ten oddział - na "1" nie strzela. Oszczędzają amunicję, albo szukają jej wśród członków oddziału.

PREPARATORY BOMBARDMENT: Atakujący rzuca kostką, na 2+ przysługuje mu ostrzał przygotowawczy. Na 1 ostrzału nie ma, gra rozpoczyna się normalnie.
Marian
Posty: 499
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Scenario #10: Last Stand at Arnhem

Post autor: Marian »

Niemcy (Marian) - Brytyjczycy (Daniel) 8:4

Brytyjczycy Majora Frosta bez wsparcia ciężkiego sprzętu okopali się w ruinach i domach za plecami mając rzekę i byli zdeterminowani osłaniać odwrót swoich wojsk walcząc do ostatniego żołnierza. Niemieccy spadochroniarze przy wsparciu dwóch kotów (Tygrysa i Pumy) zdecydowanie zaatakowali, jednakże okopana na środku drogi obsługa miotacza ognia wstrzymała ruch połowy wojsk niemieckich. Dopiero brawurowy wjazd Pumy i Tygrysa w między budynki odblokował ofensywę i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Niemców. Brytyjczycy przegrali, jednakże stawiając zaciekły opór, głównie dzięki zrzutowi zaopatrzenia, które spowodowało że nie uwzględniliśmy Til Last Shot. Ponadto Niemcy byli tak żądni krwi wroga, że zrezygnowali z Preparatory Bombardment. :mrgreen:
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1485
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Scenario #10: Last Stand at Arnhem

Post autor: danyboy »

Podsumowanie walk scenariusza 10:
Niemcy (Marian) vs Polacy (Daniel): zwycięstwo Niemców
ODPOWIEDZ