Turniej kwietniowy!

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: IronWithin »

Tym bardziej to potwierdza moje stwierdzenie o nie wystawianiu tak mocnych oddziałów
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Sam »

Panowie a ja Wam zwrócę uwagę na jedną rzecz. Krzyczycie, żeby blokować stary, blokować SH, blokować czary mary demonów czy inne smash fuckery...... Rozumiem to. Chcecie na luzie pograć tym co macie i mieć szansę...ale od tego są gry między sobą ew. eventy typu "luźne granie we wspólnym gronie". Może na turniejach jednak pozostawcie jakiś wyższy poziom ? Zwracam Wam uwagę na to, że w innych miastach na imprezach gra się wszystkim i w końcu może dojść do tego, że pojedziecie na taką imprezę (DMP, DMW, Dice Crusher, cokolwiek) i zderzycie się z wykręconymi rozpiskami i będzie płacz bo nie będziecie sobie potrafili z takim czymś poradzić. Uważam, że turnieje powinny jednak reprezentować jakiś poziom i umożliwiać Wam ogranie się z różnymi rozpiskami. Umiejętności w pokonywaniu starów czy innych giętych rzeczy nie przybędzie Wam od nie grania z tymi rzeczami :)
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: IronWithin »

Myślę że nie masz racji w żadnym punkcie.(bd pisał nie po kolei, bo tak mi wygodniej)
A) Jadąc na dice crushera czy inny tego typu turniej jesteśmy przygotowani na to co tam będzie. Idąc tym tokiem myślenia bez odpowiedniego przygotowania nawet nie bierzemy tego pod uwagę wyjazdu na ten turniej. Więc pisanie takich oczywistości mija się z celem.
B) "Może na turniejach jednak pozostawcie jakiś wyższy poziom" Jaki to problem zrobić rozpiskę gdzie pół armii będzie stanowił hq + turbo obstawa, albo wystawić na stół kilka super heavy i wygrać. To jest właśnie niższy poziom. Trudniej stworzyć rozpiskę bez tzw "starów", przegiętych jednostek(albo pojedynczych i mocnych albo mocnych w kupie) i jednocześnie miecz szansę wylądować na podium niż po prostu iść po najłatwiejszej linii oporu. A nikt nie musi umieć pokonywać starów, to jest gra i powinno się w nia grać dla zabawy. tu tutaj pokazujesz podejście gdzie ktoś coś MUSI umieć lub się nauczyć, inaczej jego granie nie bd miało sensu.
*Dopisek - czyli wystawienie starów lub SH to wysoki poziom w turnieju? No proszę no bez jaj...
C) "Krzyczycie" Po prostu śmieszne że tak to nazwałeś. To, że komuś zależy żeby turnieje nie były pokazem powergamingowych rozpisek tylko dobrą zabawą, jaką docelowo miała być. Niestety z powodu zasad jakie gw wypuszcza jest to niemożliwe, bo każdy zauważył, ze im nowszy kodeks tym bardziej gięty.
D) Zwróciłeś na to uwagę tylko dlatego bo wpadł pomysł braku możliwości super heavy. I poza napisaniem kilku oczywistości nic Twoj komentarz nie wnosi nowego. Inb4 zablokować FW ale super heavy jest już ok ;p
Ostatnio zmieniony 03 mar 2016, 14:39 przez IronWithin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: danyboy »

Drogi Wojtku!
Nasze turnieje odbywające się raz w miesiącu w Crazy Dwarfie to właśnie "eventy". Nigdzie nie jest napisane, że mają to być spinowe turnieje mające na celu przygotowanie olsztynian do walki z Reprezentacją Kosmosu na Międzygalaktycznym Turnieju Warhammera 40k.
Jako organizator tego typu eventów staram się spełnić oczekiwania różnych graczy. Dlatego też w marcu jest wszystko dopuszczone, gdzie mimo wszystko zapraszam nowych graczy, którzy będą pożyczać modele, aby w ogóle wziąć w nim udział. Jak nie dostaną porządnego łupnia od Twoich Knightów to nowa Tetrada demonów ich rozjedzie. Taki turniej, ale nie wiem czy zauważyłeś - nikt nie narzeka ;) W kwietniu zaś, robimy coś, dzięki czemu mam nadzieję, że wraz z początkującymi graczami będziemy mogli się "pobawić", a nie znowu ich rozjechać Starami. Przeliteruję: P-O-B-A-W-I-Ć ;)
Dla każdego coś miłego!

PS. Zapewne w maju znowu wytoczymy cięższe działa.
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: IronWithin »

W maju to trzeba już zrobić debiut legio astartes w końcu ;p
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Sam »

Zwracam uwagę na jedną rzecz i od razu taka jazda ? Panowie jak dla mnie to wy możecie sobie nawet ograniczyć wystawianie się tylko troopsami.....ale i tak będzie marudzić, że jednej armii troopsy są przegięte :D Spróbujcie to zobaczycie :D To czy zbanujecie SH na turnieju na tak małe pkt to mnie akurat mało obchodzi. Po prostu nie przyjdę i tyle. Chociaż i tak będziecie marudzić później, że GUO za mocny, bo Maca go przyzwał, bo artyleria Eldarska za mocna, bo zdjęła cały oddział jednym strzałem, bo smash fucker na patrolu wszystkich pojechał bo nie miał nikt pomysłu co z nim zrobić i tak dalej i tak w kółko. Zasady są takie jak je GW napisało. Nie będzie lepiej tylko będzie coraz gorzej pod tym względem...modele trzeba przecież sprzedawać.

Daniel spoko. Ja czekam aż w końcu takie coś zorganizujesz i nazwiesz "wspólne luźne granie" a nie turniej......było nie było turniej kojarzy się jednak mi (i zapewne nie tylko mi) z czymś na poziomie. Takie mam zdanie na ten temat. Poza tym i tak Cię podziwiam, że masz tyle siły, żeby to wszystko ciągnąć.

Iron twój punkt "b" jest tak durny, że aż mnie zatkało.......napisz to chłopakom na forum ligowym......jestem pewny, że przyznają Ci rację :lol: Stary nie powstały bo były je łatwo od razu zrobić. Powstały na podstawie testów ludzi, na podstawie doświadczenia. Na podstawie znajomości systemu. Czy są dobre? Jasne, że nie ale są obecne i trzeba wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: IronWithin »

Mnie zatkało że znalazłeś w wypowiedzi jedno zdanie, które nie stanowiło głównego sensu tego podpunktu i się do niego przyczepiłeś. Dobrze że nie zrobiłeś tego w stosunku do jakiejś literówki i nie zwróciłeś całej swojej uwagi na to.
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Sam »

Tylko, mój drogi w tym jednym zdaniu jest tak na prawdę sens Twojego punktu B. Piszesz, że żadnym problemem i błahostką jest stworzenie takiego stara. Owszem przyznam Ci rację, że teraz jest to błahostką bo jest internet. ktoś znalazł synergie zachodzące pomiędzy jednostkami/armiami i ograł to. Ktoś inny zauważył tego skuteczność i poszło to na net....potem ktoś to skopiował i tak dalej. Tak łatwo jest obecnie złożyć stara bo wejdziesz na forum i poczytasz....tylko ktoś to najpierw musiał złożyć, nie ? Weź poświęć chwilę czasu i zastanów się czy siadłeś kiedyś do każdego dexu z uniwersum w40k i zacząłeś zastanawiać się co z czym dobrze działa, gdzie zachodzą powiązania pomiędzy oddziałami ? Czy znalazłeś kiedyś takie połączenia jednostek, że ich współdziałanie jest aż przegięte ? Sam ? Nie korzystając z netu ? Te stary właśnie powstały w wyniku takich poszukiwań i bynajmniej ludzie, którzy to robili nie nazwali by tego błahostką. Internet pozwolił po prostu na publikację i łatwy dostęp do takich "starów". Co do złożenia tak rozpiski, aby gnieść innych i nie być przegiętym....masz 100% racji. To jest cel warty dążenia do niego. Nie wiem tylko czy system Ci na to pozwoli, ale próbuj.
Skoro już rozmawiamy to pozwól, że odniosę się też do pozostałych punktów.
Czy na turniej typu Dice Crusher jedziesz pograć ze znajomymi czy jednak sprawdzić siebie i swoją armię/rozpiskę przeciwko (często) najlepszym w Polsce ? Odpowiedź na to pytanie pytanie jest dwojaka. Można jechać i dostawać wciry i uczyć się i mieć z tego przyjemność....jasne. Bez przygotowania, bez ogrania się na scenie lokalnej. Tylko tak na prawdę jedziesz tam nie znając połowy systemu i dopiero się uczysz...ale mogłeś część już mieć za sobą grając z różnymi rozpiskami lokalnie.. Na tak jest także drugie pytanie. Co kto lubi.
Punkt C......no wiesz...biorąc pod uwagę fakt zachowania niektórych graczy (Dany - do Ciebie puszczam oko ;)) mogę napisać, że krzyczycie... Tak na prawdę temat blokowania różnych rzeczy w warhammerze nie pojawia się pierwszy raz. Sam się nad tym zastanawiałem razem z Macą i Janosem swego czasu. Jednak doszedłem do wniosku, że ze względu na mrowie opcji i różnych formacji trzeba by było zablokować 2/3 gry i codexów.....a najlepiej to cofnąć się do trzeciej edycji.....a nie wróć tam też były akcje typu grupa razorbacków obstawiających dookoła predatory i jeżdżąca po mapie....
Co do GW i wypuszczania przez nich zasad....nie wypuszczają tylko zasad dla przeciwnika, wiesz ? Są formacje, są książki z kampaniami....Poczytaj. Zobaczysz jaki wybór masz. Znajdzie się kontra na wszystko.
Dlaczego blokada FW ? Proste - Eldarskie i Imperialne Tytany (i nie piszę tu o Ik) i inne tego typu zabawki będące tańsze i jednocześnie wydajniejsze od podobnych rzeczy w dexach z głównego Warhammera.

Tyle. Możecie się z tym nie zgadzać i polemizować. Ja tak to w tej chwili widzę.
Awatar użytkownika
IronWithin
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:22
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: IronWithin »

No i właśnie pudło, bo punkt B, a dokładnie jego sens nie sprowadza się do tworzenia starów i ich zawiłości czy też mechaniki. Co do tego jeśli bym napisał że jakieś wymyśliłem to i tak mógłbyś nie uwierzyć wiec daruje sobie. Sensem tego podpunktu było to że ilość czy też obecność starów czy SH wcale nie zwiększy poziomu turnieju - jak pisałem żeby trzymał poziom. Czy turniej bez starów i SH(błąd stylistyczny w postaci powtórzenia specjalnei) będzie miał niższy poziom nich ten gdzie będą one? Wątpię.

Wiesz, to że komuś zależy żeby turniej nie był pełen giętych rozpisek trudno nazwać krzyczeniem. Uważam że to dobrze, ze nadal ktoś chociaż próbuje coś w tym temacie zdziałać. Wiadomo że to walka z wiatrakami po części, ale cóż zrobic...
Awatar użytkownika
Sam
Posty: 49
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:34
bitewniaki:

Re: Turniej kwietniowy!

Post autor: Sam »

Iron dlaczego miałbym nie uwierzyć, że znalazłeś takie powiązania ? Jak znalazłeś to chwała Ci ! Przetestowałeś, ograłeś, wyszło, że jest moc no i extra ! Ale jednak trochę czasu i energii poświęciłeś, co nie ?
Owszem poziom spotkań będzie rósł gdy na stołach będą pojawiać się wymagające rozpiski w rękach zdolnych graczy. Wsadzenie do łapy "stara" osobie, która nie ma pojęcia jak tym zagrać na pewno nie spowoduje autowygranej dla tej osoby :roll: Masz chociażby przykład mojej gry z Macą. Najty kontra summon star..... chyba druga moja gra w ogóle rycerzami i co ? Miałem zwycięstwo w ręku w opinii Macy ale splewiłem jakoś w środku gry targetując nie to co trzeba i w wyniku tego przerżnąłem sromotnie.

Iron moich wypowiedzi nie odnoś tylko do turnieju kwietniowego. Chciałbym abyście wszyscy spojrzeli na to w szerszej perspektywie.
Jeżeli idzie o turniej kwietniowy to będzie taki regulamin turnieju, który zatwierdzi Daniel zapewne na podstawie naszych wypowiedzi. Jeżeli ludzie będą chcieli blokad pewnych składowych systemu to tak będzie tylko pytam się po co blokować jak można poszukać rozwiązań w postaci kontr, taktyk ? Granie bez tych "przegiętości" też jest fajne tylko tak na prawdę do czasu aż te nie przegięte rzeczy zaczną się wydawać przegiętymi.
ODPOWIEDZ