40k 8ed ploty

Poprzednia edycja i inne raczej stare tematy
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Aosyfikacja pełną gębą a jutro dowiemy się co nieco o nowym fluffie. Czekam
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

http://natfka.blogspot.com/2017/05/new- ... .html#more

Interesująca gama niepotwierdzonych plot. Szczególnie:

- Characters cannot join units

Fuck yeah!

- No more firing from a transport, though some vehicles, especially open topped ones have extra firing points weapons if they transport enough (and sometimes eligible) models. But they use their own BS and the kind of weapon is fixed. For example Raiders have 5 fire point splinter rifles, but only if they transport kabalite warriors

"This kills the Dark Eldar"

- Overwatch shooting against deep striking units within 9” at -1 BS

To w połączeniu z "zawsze mam overwatch" może ładnie uruchać cokolwiek z DS. Znowu gunliny górą.

- No challenges

Nie macie pojęcia jak wkurwiał mnie ten system. Cieszę się, że sobie (może) pójdzie.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Mi się podoba plotka o braku mishupa(większego) Deep Strike'u i brak losowości wchodzenia rezerw
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Btw poczytka o battle-forged:
https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-4/

Formations are gone.

Samo to dodaje 9001 punktów nowej edycji. Na tym dziecku powinno się było wykonać aborcję znacznie wcześniej.
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Pytanie nie czy "czy" ale "kiedy" wyjdą dodatki z spajalnymi unikatowtmi dla frakcji dodatkowymi FOCami które wcale ale to, a wcale nie będą formacjami ;)
GW po "wydojeniu" nas na 7ed udaje dobrego wujka, nawet sami przyznając, jakie tam złe rzeczy były, ale na czymś hajs trzepać będą musieli.
Zatem moje podejście jest takie: cieszmy się zanim to znowu zepsują ;)
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Z tego co widzę to raczej właśnie takie "decuriony" będą nowym trendem. Zobaczymy. Wiadomo w końcu, że wystarczy tylko 1 przegięty nowy decurion by nasrać wszystkim do kawy.
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-4/

Podoba mi się sposób spadku efektywności wraz z coraz większą ilością przyjętych obrażeń. Jest sens wystawiać dredy itp :-)
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: danyboy »

Liczyłem na większą tabelkę z klimatyczniejszymi "awariami", ale może w grze na tą skalę tyle bedzie w sam raz.
To co - teoretycznie za miesiąc gramy?
MaCa
Posty: 188
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:41
bitewniaki:

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: MaCa »

Jeśli ma być preorder w połowie czerwca to z półtora miesiąca ale fakt, niedługo bardzo. Czekam na staty orków i demonów. Fuck, może nawet tyrków... Zarzekałem się, że jak ta armia będzie grywalna to do niej wrócę :D
Awatar użytkownika
rambo
Posty: 251
Rejestracja: 08 gru 2015, 17:00
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Horus Heresy, OnePageRules, Bolt Action, Kings of War, Warmachine & Hordes

Re: 40k 8ed ploty

Post autor: rambo »

Gdzieś trafiłem na plotkę, że 18 czerwca nikt w GW nie ma wolnego itp. I ten dzień jest typowany na wypust 8th. Ponoć też w takim terminie debiutował AoS (ale tego akurat nie wiem).

Co do statusów to wg mnie fajny podgląd daje SW Armageddon.
ODPOWIEDZ